Praktiškumas neapleidžia šiuolaikinių vonios kambarių, tačiau visapusis komfortas nebeatsiejamas ir nuo estetikos. Tą galima pasiekti iš naujo atrandant medienos klasiką, atsigręžiant į spalvų bei kontrastų tendencijas, o mažose erdvėse pasitelkiant kelias gudrybes.
Nors svarstant apie namų SPA koncepciją „DAStudio“ įkūrėja Deimantė Aukštikalnė pataria išlaikyti bendrą visų namų stilistiką, medis – laiko patikrintas būdas, kaip užtikrintai paversti šią erdvę skoninga. „Iš medžio imitacijos ar dažytos medienos plaušo plokščių, vadinamųjų MDF, lengva gaminti bet kokias detales. Be to, jos atsparios drėgmei – svarbiausia apsaugoti paviršius, kurie turės tiesioginį sąlytį su vandeniu, nuo deformacijų ir puvimo“, – pabrėžia specialistė.
Natūralumu alsuojantį malonų efektą gali sukurti ir specialios dekoratyvios, ypač didelio formato plokštės su tam tikru raštu – tai alternatyva sienų plytelėms, mikrocementui ar dažams, tai taip pat drėgmės nebijanti medžiaga.
Drąsūs akcentai vonioje – vis geidžiamesni
Sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit“ atstovas Tadas Ivanauskas savo ruožtu primena, kad kokybiškų, funkcionalių medinių vonios baldų konstrukcijų pasirinkimas šiais laikais itin platus. Maža to, jas galima komplektuoti su kontrastingomis asmeninę viziją atliepiančiomis detalėmis. „Pavyzdžiui, serijos „Ifö Sense Art“ riešutmedžio spalvos vonios kambario baldams galima sumontuoti rankenėles, kurių „Sense Art“ linijoje gausu įvairaus dizaino. Ąžuoliniuose „Geberit iCon“ balduose – priderinti ne tik rankenėles ar rankšluosčių kabyklą, bet ir vonios kambarį papildančius vienodos išvaizdos elementus: nuo vandens maišytuvo iki vandens nuleidimo mygtuko „Sigma 70“, – rekomenduoja ekspertas.
Anot D. Aukštikalnės, lietuviai panašiems įdomesniems sprendimams ryžtasi dažniau – vietoj baltų, pilkų tonų renkasi samaninį, švelniai melsvą, rausvą, rudą. „Ifö Sense Art“ asortimente drąsesnio kontrasto paieškas atlieptų tamsiai mėlyna praustuvo spintelė su talpiais stalčiais ir ant stalviršio pastatomu praustuvu. Klasikinių derinių mėgėjams T. Ivanauskas siūlo tos pačios linijos baltą matinę spintelę su juodomis stalčių rankenėlėmis.
Kontrastingos spalvos vonios kambaryje. „Geberit“ nuotr.
Kaip estetiką sukurti kuklios kvadratūros vonios kambaryje?
D. Aukštikalnė rekomenduoja gudrybę optimaliai išplėsti erdvę: grindis ir pusę sienos ploto iškloti vienodomis šviesiomis plytelėmis, o likusiam rinktis kontrastingas. „Baldiniais sprendimais reikėtų išnaudoti visus kampus ir sukurti vietos daiktams laikyti – tvarka sumažina nepatrauklų chaosą. Pavyzdžiui, aukštoje spintoje su papildomomis lentynomis paslėpti buitinę techniką, montuoti didelį veidrodį su įleidžiama sienine spintele smulkmenoms“, – pataria interjero dizainerė.
Pataria, kaip išnaudoti mažos kvadratūros erdvę. „Geberit“ nuotr.
T. Ivanauskas siūlo bent jau atsisakyti erdvę ribojančio ir nepatrauklaus senovinio ant grindų statomo WC puodo ir investuoti į tokį kaip „Ifö Spira Art“: pakabinamą ant potinkinio WC rėmo arba išorėje sumontuoto „Geberit Monolith“ WC modulio. „Pravartu rinktis ir kiekvieną centimetrą taupančius, nuoseklios išvaizdos modulinio koncepto baldus, kurių visus elementus galima derinti pagal plotį ir aukštį“, – sako ekspertas ir siūlo pasidairyti po naujausias „Geberit“ serijas „Acanto“, „One“, „iCon“ ar „Smyle Square“.
PARTNERIO TURINYS