• ruukki
  • tikkurila
  • ruukki
  • tikkurila

Jau nebe paslaptis – sostinės centrinėje gatvėje atsiras „Hilton“ tinklo viešbutis

2016 liepos 21 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.

Pirmasis tarptautinio tinklo viešbutis „Hilton Garden Inn“ Vilniuje duris atvers jau 2018 metais. Taip numatyta šį mėnesį viešbučių tinklo pasirašytoje sutartyje su nekilnojamojo turto plėtotoja „Eika“, kuri Gedimino prospekte statys 150 kambarių dydžio viešbutį.

Keturių žvaigždučių „Hilton Garden Inn“ viešbutis bus pradėtas statyti 2017 metų pradžioje, o jo atidarymas planuojamas 2018 metų pabaigoje. Sutartis su tarptautiniu viešbučių tinklu „Hilton Worldwide“ pasirašyta franšizės pagrindu, o šiuo metu deramasi su potencialiais būsimo viešbučio operatoriais.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino viešbučio tinklo „Hilton Worldwide“ sprendimą, kartu ir įmonės „Eika“ investicijas į naują projektą.

„Aukštos klasės viešbučio įsikūrimas bei naujo verslo atidarymas Vilniaus širdyje yra reikšmingas įvykis visam miestui ir jo gyventojams. Kartu tai simbolizuoja atgimimą Gedimino prospekto dalies tarp pradedamos tvarkyti Lukiškių aikštės ir Seimo rūmų. Vilnių pasirinkęs tarptautinis vardas didins sostinės patrauklumą ir pritrauks dar daugiau turistų, paskatins naujų skrydžių krypčių atsiradimą, pritrauks į sostinę daugiau tarptautinių renginių“, – įsitikinęs R. Šimašius.

Naujojo viešbučio plėtotojos, įmonių grupės „Eika“ generalinis direktorius Domas Dargis projekto pristatymo metu minėjo, jog kasmet augantys turistų srautai Vilniuje bei vienas didžiausių viešbučių užimtumų Europoje identifikavo, kad šiuo metu itin palankus laikas investuoti.

M. Collini, D. Dargis ir R. Šimašius

M. Collini, D. Dargis ir R. Šimašius

„Beveik trejus metus svarstėme Gedimino prospekte plėtoti viešbučio projektą. Tarptautinių konsultantų atlikta studija padėjo apsispręsti dėl tinkamo dydžio, formato, tinklo ir prekės ženklo. Sprendimą vystyti viešbutį lėmė tiek projekto vieta, tiek rinkos situacija ir profesionalų rekomendacijos“, – teigė D. Dargis.

Pasak „Hilton Worldwide“ vyresniojo viceprezidento Patricko Fitzgibbono, atsakingo už plėtrą Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, Baltijos šalys šiuo metu turi didžiausią potencialą dėl itin aukšto viešbučių užimtumo. Dėl šios priežasties ir buvo nuspręsta atidaryti viešbutį Vilniuje.

„Gedimino prospekte duris atvers „Hilton Garden Inn“ viešbutis, kuris bus itin patogus ir patrauklus verslo klasės klientams. Būtent šis formatas, manome, yra tinkamiausias pagal projekto vietą. Šio tipo viešbučiuose visa parą veikia verslo zona, kurioje gali darbuotis svečiai, taip pat visoje viešbučio teritorijoje užtikrinamas itin spartus Wi-Fi interneto ryšys. Kiekviename kambaryje yra ir darbo stalas su ergonomiškais baldais. Aktyviems viešbučio svečiams visą parą atidarytas sporto klubas“, – privalumus įvardijo „Hilton Worldwide“ vyresnysis viceprezidentas.

Viešbutis bus dalis daugiafunkcio 18 tūkst. kvadratinių metrų ploto komplekso, kuriame taip pat įsikurs verslo centras, prekybinė galerija, kavinės, restoranai, prabangių apartamentų pastatas bei atvira visuomeninė erdvė. Po sklypu bus įrengta dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kuri bus atvira ir vilniečiams bei miesto svečiams. Pasak įmonės „Eika“ generalinio direktoriaus, tai bus vienas įdomiausių projektų Vilniaus istorijoje, nes atsiras naujas traukos centras Gedimino prospekto atkarpoje tarp Lukiškių aikštės ir Seimo rūmų.

Mike‘as Collini

Mike‘as Collini

Sukurti išskirtinio komplekso viziją paskelbtas tarptautinis architektūros konkursas. Architektams pateiktoje užduotyje keliamas uždavinys suderinti skirtingas komplekso funkcines dalis, darniai integruoti pastatus Gedimino prospekte, įkomponuoti XX amžiaus pradžios pastatą Dainavos gatvėje, taip pat funkcionaliai suplanuoti pėsčiųjų ir automobilių zonas.

Projekto pristatyti į Lietuvą atvyko tarptautinio viešbučių tinklo „Hilton Worldwide“ viceprezidentas Mike‘as Collini, atsakingas už plėtrą Turkijoje, Rusijoje ir Rytų Europoje. Spaudos konferencijoje „Hilton Worldwide“ atstovas taip pat paskelbė įmonės planus atidaryti pirmąjį „Hilton Garden Inn“ viešbutį Latvijoje, Rygos senamiestyje.

Komentarai

statyba ir architektura
archicad