Top Baneris

Japoniškojo sodo idėja Vilniuje virs kūnu

2018 balandžio 4 d.
Vilniaus japoniškasis sodas
Vilniaus savivaldybės vizual.
Pasidalykite straipsniu

Lvovo, Geležinio Vilko bei Linkmenų gatvių sankirtoje esanti 5 hektarų nenaudojama teritorija jau šiais metais pradės keistis – čia ketinama įkurti Vilniaus japoniškąjį sodą. Vilniaus savivaldybėje su visuomene viešai aptartas sodas taps ne tik išskirtine erdve, norintiems pasimėgauti gamta pačiame miesto centre, bet ir japoniškos kultūros, veiklų traukos tašku.

„Vilniaus japoniškojo sodo projektas unikalus savo prigimtimi ir turiniu – sodas bus įrengtas pagal tradicinio japoniško sodo reikalavimus, su visais tradiciniais jam būdingais atributais. Vilniaus japoniškasis sodas taps puikia Neries senvagės kraštovaizdžio dalimi. Jis papildys naujojo miesto centro Šnipiškėse sutvarkytų viešųjų erdvių tinklą ir suteiks galimybę rajono gyventojams ir miesto svečiams pažinti įvairių tautų kraštovaizdžio tvarkymo tradicijas“, – apie projektą susirinkusiems pasakojo Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Rūta Matonienė.

Rūta Matonienė. S. Žiūros nuotr.

Rūta Matonienė. S. Žiūros nuotr.

Savivaldybė į miesto plėtrą žiūri kompleksiškai ir viešosios erdvės šiame kontekste yra labai svarbi dalis. Japoniškasis sodas pakels viešosios erdvės supratimą į dar aukštesnį lygį ir suteiks ne tik erdvę, bet ir galimybę joje veikti, įgalinti lankytoją tapti tarsi šios erdvės dalyviu, užpildyti erdvę turiniu – būtent to link judama daugelyje Vakarų šalių.

Visuomenei buvo pristatyti projektiniai sodo įrengimo pasiūlymai, o vėliau bus atlikti ir techniniai sprendiniai, prasidės investicijų projekto tvirtinimo procedūros ir statybos leidimo gavimas.

Projektinius pasiūlymus pristatė VŠĮ „Vilniaus japoniškas sodas“ direktorius Kęstutis Taletas, architektė Ramunė Sanderson bei projekto vadovas Tomas Karosas.

S. Žiūros nuotr.

S. Žiūros nuotr.

Į aptarimą gausiai susirinkę vilniečiai domėjosi automobilių pastatymo prie parko galimybėmis, kiek kainuos sodo lankymas ir jo išlaikymas, kokia bus takų danga ir kt.

Pirmieji japoniško sodo statybos darbai bus pradėti dar šiais metais, jo įkūrimą iš dalies finansuos ES struktūriniai fondai bei valstybė. Sodo priežiūrai reikalingos lėšos bus surinktos iš bilietų, renginių, kitų sodo pajamų, o ne skiriamos kaip dotacija iš miesto biudžeto. Sodas projektuojamas pagal garsių Japonijos kraštovaizdžio architektų tėvo ir sūnaus Shiro Nakane ir Yukihiro Nakane sukurtą koncepciją.

Vadovaujantis būsimo sodo projektiniais pasiūlymais, dabar nenaudojamoje teritorijoje bus suformuotas reljefas, sutvarkyti tvenkinio krantai, įrengtos požeminės komunikacijos, takai, poilsio ir apžvalgos aikštelės, pasodinti augalai. Taip pat šiame sode bus sukurta vidinė infrastruktūra: tilteliai, vandens krioklys, pavėsinės, skulptūros, vaikų žaidimų aikštelė. Planuojama, kad sodas taps ne tik erdve vilniečių laisvalaikiui, bet ir japonų kultūros pažinimui.

S. Žiūros nuotr.

S. Žiūros nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video