Top Baneris

Įvardytos prioritetinės ES paramos kryptys

2017 kovo 2 d.
Kvartalinė daugiabučių modernizacija Ignalinoje.<br>esinvesticijos.lt nuotr.
Kvartalinė daugiabučių modernizacija Ignalinoje.
esinvesticijos.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Daugiabučių namų modernizavimas, vandens kokybės gerinimas ir socialinė pagalba – šias tris prioritetines sritis, kurioms skirta ES parama, įvardija Finansų ministerija.

Už įgyvendintus projektus jau išmokėta 900 mln. eurų 2014–2020 m. Europos Sąjungos (ES) lėšų. Pagal šio laikotarpio ES investicijų panaudojimą Lietuva yra pirma tarp naujųjų šalių bei trečia tarp visų šalių narių. Tą rodo naujausi Europos Komisijos (EK) duomenys, kurie kartu su ES fondų įgyvendinimo apžvalga pristatyti Vyriausybei.

„Lietuva ir toliau išlieka tarp sparčiausiai ES lėšas investuojančių šalių, tačiau būti tik „pirmūnu“ nėra mūsų tikslas. Kartu su projektų vykdytojais dirbame tam, kad investicijos Lietuvos ekonomikai duotų konkrečios ilgalaikės naudos, kurtų naujas darbo vietas, o rezultatus savo gyvenamoje aplinkoje pastebėtų ir jais džiaugtųsi kiekvienas šalies gyventojas“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Kovo 1 dienos duomenimis, 2014–2020 m. laikotarpio ES lėšomis įgyvendinama daugiau kaip 2,8 tūkst. projektų. Jiems skirta beveik trečdalis visų šio laikotarpio lėšų – 1,85 mlrd. eurų, beveik pusė jų – 0,9 mlrd. eurų – jau išmokėta projektų vykdytojams.

Skaičiuojama, kad nuo naujojo ES investicijų periodo pradžios jau skirta 621 paskola ar garantijos daugiabučių namų modernizavimui iš atsinaujinančių finansavimo šaltinių, taip pat 160 tūkst. gyventojų pagerinta vandens kokybė.

Šiemet planuojama sudaryti projektų finansavimo sutarčių, kurių bendra suma sieks daugiau kaip 2 mlrd. eurų, o projektų vykdytojams už atliktas investicijas numatyta išmokėti beveik 1 mlrd. eurų 2014–2020 metų ES fondų lėšų.

Atnaujinti daugiabučiai Ignalinoje. esinvesticijos.lt nuotr.

Atnaujinti daugiabučiai Ignalinoje. esinvesticijos.lt nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video