Šiandien dvylikai meno kūrėjų įteiktos Vyriausybės kultūros bei meno premijos. Vienas laureatų – architektas Arūnas Eduardas Paslaitis.
„Dvylika vardų, dvylika neeilinių asmenybių, dvylika svarių ir įspūdingų indėlių į Lietuvos kultūrą bei meną. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi šiais žmonėmis. Dėkoju ir komisijai, kuriai teko nelengvas iššūkis atrinkti geriausiųjų dvyliktuką. Kita vertus, tai parodo, kad kultūra Lietuvoje yra įvairiapusė, gyvybinga ir kupina talentingų asmenybių. Kultūra ir menas labai prisideda prie laimingos visuomenės kūrimo. Linkiu, kad šie įvertinimai netaptų Jūsų kulminacija, bet būtų dar viena motyvacija darbams. Lietuvai Jūsų labai reikia“, – sakė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.
Architektas A. E. Paslaitis pristatomas kaip labai prisidėjęs prie Vilniaus architektūrinio veido tobulinimo. Teigiama, kad jo projektai nepamėgdžioja foninio urbanistinio konteksto, o jį pratęsia ir papildo, sykiu išsiskiria miesto audinyje.
Kaip pavyzdį galima paminėti Seimo viešbutį Gedimino prospekte, Lietuvių kalbos institutą, Muitinės administracinį bei Finansų ministerijos pastatus. Įkvėptas kitų dailės šakų A. E. Paslaitis architektūrai leidžia „kalbėti“ didelėje miesto erdvėje, ir ji tampa matoma bei pastebima. Jo kūriniai manevruoja ir prisitaiko, neprarasdami savo identiteto, jaučiamas profesionalus formos generavimas ir supratimas, užaugęs kartu su architektu. A. E. Paslaičiui būdinga išorinio paviršiaus faktūra bei piešinys.
Proporcijų mėgstantis ieškoti architektas savo pastatuose sukuria tobulą harmoniją. Jo sukurtų fasadų struktūros pasidengia savotišku piešiniu, kurį daugeliu atvejų lemia pomėgis piešti, vertinti palikimą, stebėti gamtą. Architekto domėjimasis architektūros istorija, šiuolaikine architektūra, jos analize, iš kurių kyla kuriamų šiuolaikinių pastatų formos, pasižyminti elegantiškumu ir paprastumu. Visa tai galima matyti pastatytuose pastatuose, projektuose: Lietuvos invalidų reabilitacijos centre, Vilniaus miesto savivaldybės pastate, Rygos ir Saltoniškių gatvėse pastatytuose pastatuose, kuriuose jaučiamos išlaikytos proporcijos, architektūrinių detalių bei spalvinių sprendimų visuma.
Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui Vyriausybės kultūros ir meno premijos taip pat įteiktos muzikologui Edmundui Gedgaudui, grafikei Danutei Gražienei, rašytojui Vincui Ramučiui Gudaičiui, muziejininkei, menotyrininkei Lolitai Jablonskienei, menotyrininkui Virginijui Kinčinaičiui, kino operatoriui Viktorui Radzevičiui, tapytojai Nomedai Saukienei, poetui Rimvydui Stankevičiui, baleto ir dailės istorikui Helmutui Šabasevičiui, žurnalistui, rašytojui Jonui Laimonui Tapinui ir tautodailininkui Vytautui Valiušiui.
Vyriausybės kultūros ir meno premijomis siekiama skatinti Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių bendruomenės kultūros ir meno kūrėjų veiklą. Kasmet įteikiama iki 12 premijų, laureatus atrenka Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija, kuriai šiuo metu vadovauja rašytojas Vytautas Martinkus.