Top Baneris

Įteikti Lietuvos architektų sąjungos metų apdovanojimai už architektūrą

2023 gruodžio 11 d.
Mokslo ir technologijų centras „Vizium“. Norbert Tukaj nuotr.
Mokslo ir technologijų centras „Vizium“. Norbert Tukaj nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus rotušėje gruodžio 5 d. surengti Meno kūrėjų apdovanojimai, kuriuose įteiktos svarbiausios architektų, dailininkų, fotomenininkų, literatūros vertėjų, muzikų ir rašytojų kūrybinių organizacijų premijos.

Lietuvos architektų sąjunga savo Metų architektūros apdovanojimą skyrė Audriui Ambrasui ir jo architektų biurui, kartu su „Arhitekta J. Pogas Birojs“ Ventspilyje suprojektavusiems mokslo ir technologijų centrą „Vizium“.

Metų debiutu paskelbė architektų grupę KILD, kurią sudaro Petras Išora Lozuraitis, Ona Lozuraitytė Išorė, Ivane Ksnelashvili ir Dominykas Daunys.

Lietuvos dailininkų sąjunga „Aukso mūzą“ įteikė tapytojai Elenai Balsiukaitei-Brazdžiūnienei, menininkui Pauliui Juškai ir tekstilininkei Žydrutei Ridulytei.

Lietuvos rašytojų sąjunga „Šimtmečio premiją“ už daugiaprasmę, ryškią ir drąsią poetinę kalbą pelnė Gintaras Patackas, rašoma Lietuvos architektų sąjungos pranešime spaudai.

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga „Bičiulių premija“ apdovanotas Lenkijos institutas Vilniuje – Instytut Polski w Wilnie direktorės pavaduotojas Mateuszas Jakubiakas.

408762794 380540264359276 5760939369080906397 n
Akimirka iš renginio. D. Matvejev nuotr.

Lietuvos tautodailininkų sąjunga ir Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacija (Lietuvos tautodailė) apdovanojimą skyrė Steponui Kaminui.

„Lietuvos fotomenininkų sąjungos“ premija įteikta Stasiui Povilaičiui ir Adamui Mazurui, o Skirmanto Valiulio vardo premija už aktyvų kūrybinį ir tiriamąjį darbą fotografijos srityje įvertinta Danguolė Ruškienė.

Lietuvos kinematografininkų sąjunga apdovanojimą „Už indėlį į kino kultūrą“ įteikė Sonatai Žalneravičiūtei. Lietuvos muzikų sąjunga „Auksinio disko“ prizus įteikė Justinai Gringytei ir roko grupei „Žalvarinis“.

Pagrindinis šio renginio sumanytojas, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas Jonas Staselis už indėlį į lietuviškos kultūros tapatybės garsinimą apdovanojimą įteikė kino režisieriui Linui Mikutai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video