Top Baneris

Istoriniai sanatorijos pastatai Giruliuose turi naujus šeimininkus

2017 sausio 23 d.
Turto banko nuotr.
Turto banko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybės turtą valdantis Turto bankas užbaigė buvusios „Luizės“ sanatorijos pastatų komplekso Giruliuose pardavimo sandorį. Už daugiau nei 1,1 mln. eurų sanatorijos pastatus ir 4,5 hektarų žemės sklypą šalia jūros įsigijo aukcioną laimėjęs pirkėjas.

Vos už 300 metrų nuo jūros esantį kompleksą sudaro istorinio stiliaus bruožų turintis sanatorijos pastatas ir du ūkiniai pastatai, taip pat dirbtuvės, garažas, buvęs mokyklos pastatas, kiemo statiniai ir visuomeninės paskirties žemės sklypas.

Į Kultūros vertybių registrą įrašytas vaikų sanatorijos kompleksas buvo pastatytas dar 1911 metais ir pavadintas Prūsijos karalienės vardu. Po Antrojo pasaulinio karo iki 2000-ųjų čia veikė tuberkulioze sergančių vaikų sanatorija „Smiltė“.

„Ne vienerius metus nykęs istorinę ir architektūrinę vertę turintis kompleksas pagaliau atrado šeimininkus. Ne paslaptis, kad neretai kultūros vertybės statusas atgraso verslininkus, nes tai susiję su įsipareigojimais išsaugoti paveldą ir su tuo susijusiomis problemomis. Tačiau jau turime pavyzdžių, kai istorinius pastatus įsigiję verslininkai, prikeldami juos naujam gyvenimui, sugeba suderinti paveldosaugos, verslo ir visuomenės interesus“, – sako Turto banko generalinis direktorius Vaidotas Aleksius. Tarp tokių projektų, kuriuose derinama autentika ir šiuolaikinė architektūra – istorinis Kauno telegrafo pastatas ar investicinis projektas „Radvilų valda“ Vilniuje.

Lėšas, gautas už „Luizės“ pastatų kompleksą Giruliuose, numatoma panaudoti Respublikinės Klaipėdos ligoninės plėtrai.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video