Top Baneris

Istorinėms erdvėms – šiuolaikiški interjero sprendimai

2016 lapkričio 21 d.
Rūtos Strakšaitės nuotr.
Rūtos Strakšaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nuomojamose patalpose suprojektuoti kredito unijos „Amber“ biuro interjerą, anot jo autorės Dianos Kenstavičiūtės, nebuvo paprasta: interjero architektė negalėjo keisti patalpų struktūros, apšvietimo taškų, grindų dangos, sienų ir lubų apdailos. Istoriniame pastate įrengto biuro langų dydis, patalpų aukštis, esami šviestuvai taip pat sunkiai atitiko šiuolaikiškos įmonės poreikius.

Pagrindinius interjero sprendimus padiktavo bendrovės „Amber“ logotipas – ryškių spalvų, konkrečios geometrijos, griežtas, bet pozityvus: pasitelkus formas ir spalvas, kurios vyrauja įmonės logotipe, suprojektuotos sienų dekoracijos, parinktos baldų formos, ir kita. Logotipo forma – oktagonas – panaudota posėdžio stalo projekcijai.

Biuro erdvėse vyrauja ryškios spalvos – oranžinė, ochra, geltona. Kabinetuose – kiek nuosaikesnės: ruda, balta, rusva. Biuro baldai pagaminti iš medžio drožlių bei dulkių plokščių, stalviršiams panaudotas natūralus šviesaus balinto ąžuolo lukštas.

„Daug dėmesio skyrėme estetikai ir ieškojome medžiagų bei spalvų derinio, kuris tęstųsi projektuojant skirtingos funkcijos stalus: vieni jų didesni, su papildomu stalčių bloku ir pridengiančia priekine plokšte, kiti dideli, tačiau su atviromis metalinėmis kojelėmis. Šios dera prie tamsių plokščių, iš kurių pagamintos komodos ir stalčių dalys. Lengvesnių stalų kraštinės laminuotos tos pačios spalvos juostele. Naujai suprojektuoti baldai ne tik atitiko funkciją – ant jų tilpo dokumentų laikikliai, kompiuteriai ir kiti, įmonei būtini, daiktai, sykiu jie bet ir išlaikė vientisą vaizdą, tarytum viena baldų kolekcija“, – komentavo D. Kenstavičiūtė.

Interjero architektė laikėsi nuostatos 165 kv. metrų ploto patalpose sukurti savitą biuro atmosferą, patrauklią tiek darbuotojams, tiek ir klientams. Biure suprojektuotas pasitarimų kambarys, kabinetai vadovui ir darbuotojams, priimamojo zona bei virtuvėlė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video