Top Baneris

Istorinė Lentvario dvaro kavinė „Rivjera“ – aukcione

2016 rugpjūčio 3 d.
Trakų rajono savivaldybės nuotr.
Trakų rajono savivaldybės nuotr.

Po kelių nesėkmingų bandymų varžytinėse parduoti Lentvario dvarą, Trakų rajono savivaldybė nusprendė surasti pirkėją grafų Tiškevičių statytai kavinei „Rivjera“. Pastatą pavadinę gyvenamuoju namu, valdininkai nutylėjo, kad tai vertingas kultūros paveldo objektas, vienas Lentvario dvaro komplekso pastatų. Taigi, būsimajam savininkui tektų ne tik visus tvarkybos darbus derinti su paveldosaugininkais, bet, visų pirma, atlikti istorinius fizinius tyrimus.

Lentvario klestėjimo laikais dvaro ansamblį sudarė 10 pastatų: erdvūs dviejų aukštų rūmai, karvidės, arklidės, daržinė, įspūdinga kavinė „Rivjera“ su viešbučiu svečiams ant ežero kranto, kiti ūkiniai pastatai ir reto grožio parkas. Dvaro sodyba kartu su Lentvario ežeru apima daugiau nei 60 hektarų teritoriją.

Trakų rajono savivaldybė paskelbė aukcione parduosianti pusę gyvenamojo namo, Paežerės gatvėje 3, Lentvario kaime. Nurodoma, kad pastatas statytas 1903 metais, o jo būklė avarinė. Pastatui priklauso 0,29 hektaro žemės sklypas. Pradinė objekto kaina – 9 tūkst. eurų. Aukcionas vyks rugpjūčio 19-ąją.

Grafų kavinė „Rivjera“ anuomet buvo prašmatni poilsio vieta ant Lentvario ežero kranto. Prie kavinės buvo pastatytas viešbutis. Namelių svečiams dvare buvo ir daugiau. Čia įrengtoje estradoje vykdavo artistų pasirodymai. Pasakojama, kad muzikantai grafo šeimyną ir jo svečius linksmindavo grodami ežere plūduriuojančiose valtyse. „Rivjeros“ su įspūdingomis atlantų skulptūromis, labai panašiomis, kaip buvusiame Tiškevičių pastate Vilniuje, Trakų gatvėje (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universiteto patalpos), aplinka yra tapusi sąvartynu. Unikalus pastatas suniokotas, o siaubingai apšnerkšta aplinka kelia šiurpą.

SA.lt ir Trakų rajono savivaldybės inf.

Komentarai