Iššūkis saulės jėgainių gamintojams – kasdien po 10 elektrinių

Iššūkis saulės jėgainių gamintojams – kasdien po 10 elektrinių

saulės elektrines

Šią vasarą virš 2,6 tūkstančio gyventojų kreipėsi ir gavo paramą saulės elektrinėms įsirengti. Lietuviškų saulės modulių gamintojos bei elektrinių statytojos „Solet Technics“ duomenimis, dauguma norinčiųjų įsirengti saulės elektrines, sieks tą padaryti palankiausiu metu – per likusias vasaros dienas. Skaičiuojama, kad dėl šios priežasties ši vasara saulės elektrinių gamintojams bus rekordinė.

„Pagal reikalavimus, norint gauti kompensacines išmokas iš Europos Sąjungos ir Klimato kaitos programos lėšų, elektrinę reikia įrengti iki ateinančių metų kovo 1 d. Tai reiškia, kad per likusius nepilnus devynis mėnesius kiekvieną darbo dieną turės būti įrengta apie 10 elektrinių. Maža to, sausis–vasaris nėra tinkamiausias laikotarpis dirbti ant šlaitinių stogų, o šalia dar reikia įgyvendinti ir kitus projektus. Suprasdami tai, mes mobilizuojame pajėgas“, – sako „Solet Technics“ pardavimų direktorius Tomas Ridikas.

Sukūrė partnerių tinklą

Atliepdami klientų poreikį operatyviai, kokybiškai ir už prieinamą kainą įsirengti saulės elektrines, „Solet Technics“ skirtinguose Lietuvos regionuose turi savo partnerius, kurie užtikrina greitesnį elektrinių įrengimą bei nuolatinę jų priežiūrą net ir vasaros atostogų sezono metu. „Intensyviai ieškojome ir tebeieškome tinkamų darbams atlikti specialistų – montuotojų bei elektrikų. Patys juos apmokome. Pradžioje teoriškai, po to kartu vykstame į objektus ir montuojame elektrines. Tokiu būdu jau visoje Lietuvoje turime profesionalų, kurie ne tik kokybiškai sumontuoja įrangą, bet ir gali greitai reaguoti galimų gedimų ar bet kokių kitų neaiškumų atveju. Atsakomybę, žinoma, prisiimame mes, kaip įmonė. Tai kuria papildomas darbo vietas šalies regionuose ir leidžia pasiūlyti palankesnes sąlygas mūsų klientams – vienos išlaidos yra visai komandai važiuoti iš Vilniaus, kitos – turėti specialistus vietoje“, – pažymi „Solet Technics“ pardavimų direktorius.

Įrengti saulės elektrinę paprastai galima per dvi, tris darbo dienas, tačiau reikiamų dokumentų sutvarkymas užtrunka mėnesį ir ilgiau. „Tad norint saulės energija naudotis dar šio sezono metu, darbus reikia pradėti jau dabar. Atsižvelgdami į gyventojų poreikius, partnerių tinklą galėsime plėsti“, – pastebi T. Ridikas.

„Solet Technics“ duomenimis, susidomėjimas įsirengti saulės jėgaines pastaruoju metu sparčiai auga – bene penkiagubai didesnis nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Skaičiuojama, kad esant dabartinėms elektros kainoms, saulės jėgainių įrengimo kaina yra tokia, kad be paramos realus atsiperkamumo terminas išsitęsia iki dešimties metų, bet teikiamos subsidijos tą terminą gerokai sutrumpina – tam tikrais atvejais ir iki septynerių metų.

„Solet Technics“ pardavimų direktorius Tomas Ridikas.
„Solet Technics“ pardavimų direktorius Tomas Ridikas.
Realios garantijos ir dokumentacija

„Solet Technics“ pataria gyventojams, norintiems įsirengti saulės elektrines be netikėtų nepageidaujamų rūpesčių, atkreipti dėmesį į keletą svarbių dalykų.

1. Tinkamai įsivertinkite projektą. Kartu su specialistais įvertinkite stogą, šešėliavimą, elektros instaliacijos būklę. „Pavyzdžiui, įsirengus 10 kWh elektrinę, ji nebūtinai būtent tiek energijos ir pagamins, nes tiesiog stogo kampas gali būti neidealus. Tokiu atveju, jei elektrinė negeneruos maksimumo, nebūtina dėti tokio paties nominalo keitiklį. Tai leis sutaupyti“, – pataria T. Ridikas.

2. Realios garantijos. „Jau ne kartą girdėjome, kai klientai, nusipirkę įrangą iš tam tikrų trečiųjų šalių, įrangos gedimo atveju, turėjo patys už savo lėšas siųsti ją paštu. Galiausiai, ta įranga net nebūtinai būdavo pakeista. Tai užtrunka daug laiko ir, žinoma, kainuoja nemažus pinigus. Tad, prieš pasirinkdami bendrovę, pasidomėkite, kokiomis sąlygomis jie įsipareigoja teikti garantiją“, – atkreipia dėmesį T. Ridikas.

3. Pasirinkite atestuotą montavimo įmonę ir reikalaukite visų reikalingų dokumentų. Pasidomėkite įmonės istorija, atsiliepimais, jos turimais sertifikatais. Būkite užtikrinti, kad po darbų atlikimo įmonė pateiks deklaraciją, patvirtinančią, kad darbai atlikti kokybiškai, įranga atitinka Elektros įrenginių įrengimo taisyklių reikalavimus.

Taip pat būtina gauti priežiūros sutartį su aiškiais nurodymais, kur reikės kreiptis esant gedimams ar kitiems probleminiams atvejams.

Maža to, paslaugos teikėjas turi būti apsidraudęs savo civilinę atsakomybę. „Elektrinės montavimo metu gali įvykti visokių nenumatytų, pavyzdžiui, netyčinių jūsų turto sugadinimo, atvejų. Natūralu, įmonė turi garantuoti žalos atlyginimą“, – primena T. Ridikas.

Gyventojai, norintys iš Europos Sąjungos ir Klimato kaitos programos lėšų gauti kompensacines išmokas elektrinėms įsirengti galėjo visą mėnesį – nuo gegužės 10 d. iki birželio 10 d. – teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA). Kitas kvietimas numatomas 2020 m. sausį.

Temos: Saulės elektrinės, Saulės energija, Saulės jėgainės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai