Top Baneris

Iššūkis, privertęs ieškoti tikslinių sprendimų

2021 gruodžio 22 d.
"BIOK LAB"
Irmanto Gelūno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Naujosios „BIOK LAB“ gamyklos šildymo ir vėsinimo sprendimus įgyvendino bendrovė „Samsung Electronics Baltics“. Unikalus statinys pareikalavo ir neeilinių sprendimų. Apie 530 kW galios vėsinimo ir šildymo sistemos sprendimus pasakoja šį projektą kūręs bend-
rovės ŠVOK produktų grupės techninis vadovas Rimvydas Breskis.

Biuro sprendimai. Tolygus paskirstymas

„BIOK LAB“ – iššūkis, privertęs ieškoti tam tikrų, tik šiam pastatui (biurams ir gamybinėms patalpoms) tinkamų tikslinių sprendimų. „Užsakovas akcentavo kokybę, o ne kainą ir pageidavo visais sezonais turėti tinkamą, komfortišką aplinką: kad karštą vasaros dieną būtų pakankamai vėsu, o šaltomis žiemos dienomis nepritrūktų šilumos“, – pasakoja R. Breskis.

Biuro patalpoms buvo parinkta trivamzdė, žiemą patalpas šildanti, vasarą jas vėsinanti sistema, užtikrinanti tolygų mikroklimatą ir pereinamaisiais laikotarpiais: kai į pietinę pusę šviečiant saulei šią pastato dalį reikia vėsinti, o šešėlyje esančią šiaurinę dalį – šildyti.

„Parinkome unikalius „Samsung“ šilumos siurblių oras–oras vidinius „WindFreeTM“ blokus. Jie nepučia vėsaus oro tiesiogiai, o tolygiai jį paskirsto visoje patalpoje. „WindFreeTM“ blokų mentelės yra perforuotos, blokai turi papildomą ketvirtą režimą, kuris, mentelėms užsidarius, lėtai per jų skylutes užpildo patalpą vėsiu oru. Taip vėsus oras tolygiai pasiskirsto visoje patalpoje, visur palaikoma norima temperatūra. Šis unikalus „Samsung“ sprendimas leidžia visose darbo vietose sukurti vienodą mikroklimatą. Nėra taip, kad vienam darbuotojui vėsus oras pučia į pakaušį, o kitam per karšta. Šis sprendimas eliminuoja tokius netolygumus“, – sako R. Breskis.

"BIOK LAB"
Biuro patalpoms buvo parinkta žiemą patalpas šildanti, vasarą jas vėsinanti sistema, užtikrinanti tolygų mikroklimatą ir pereinamaisiais laikotarpiais.

„WindFreeTM“ režimas įjungiamas tik vėsinant patalpas, šildymui jis nenaudojamas, nes tokiu atveju šiltas ir lengvesnis oras pasiliktų viršuje.

Didesnėse patalpų ir atviresnių biuro erdvių lubose buvo sumontuotos apvalios 360 kasetės. Šios kasetės neturi kreipiančiųjų mentelių, jos gali orą skleisti horizontaliai, palei pat lubas, taip vėsus oras tolygiai paskirstomas 360 laipsnių kampu aplink kasetes, išvengiant tiesioginio pūtimo į patalpoje esančius žmones. Unikali „Samsung“ 360 kasetė funkcionalumu išsiskiria iš panašių kitų kompanijų gaminių.

Gamybinės patalpos. Energijos sugrąžinimas

Gamybinėms patalpoms, kuriose oro vėsinimas vyksta ištisus metus, teko ieškoti unikalaus, visiškai naujo sprendimo. Pasirinkti galingą kondicionavimo funkciją turintys „DVM S Water“ blokai. Būtent jie padėjo išspręsti pastato vėsinimo tiek vasarą, tiek žiemą užduotis. R. Breskis atskleidžia šio sprendimo unikalumą ir tikslingumą: „DVM S Water“ sistemos lauko blokus aušinantis vanduo sušyla. Kad nešvaistytume šios, vandenyje sukauptos šilumos energijos, mes šiltą vandenį grąžiname į technologinius procesus, t. y. nešildome atmosferos, nešvaistome energijos, o ją panaudojame.

Tai nestandartinis ir tikrai ne dažnai sutinkamas sprendimas. Jam pritarė tiek užsakovas, tiek generalinis rangovas, tiek architektai, siekiantys sprendimų, kurie patalpose ne tik sukurtų tobulą mikroklimatą, bet ir kartu maksimaliai efektyviai panaudotų perteklinę energiją. Tai buvo iššūkis Lietuvoje dirbantiems „Samsung“ inžinieriams, bet jie su juo puikiai susitvarkė.“

Visą „BIOK LAB“ šildymą ir vėsinimą reguliuoja „Samsung“ valdymo sistema, leidžianti priežiūros įmonės darbuotojams stebėti visų „Samsung“ įrenginių, vidinių ir lauko blokų, darbo režimus, parametrus. Visi vidiniai ir lauko blokai sujungti į vieną sistemą, kad valdymas būtų kuo operatyvesnis ir patogesnis.

samsung logo

 handshake PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video