Top Baneris

Iššūkis atviro tipo biure – privačios erdvės

2022 spalio 14 d.
narbutas 220617 029 1920x1280 1 e1666694620481
privacios erdves biure
Pasidalykite straipsniu

Šiuolaikinių darboviečių paradoksas – nors vis labiau įsitvirtina atviro tipo biurai, juose vis daugiau pastangų dedama siekiant užtikrinti darbuotojų privatumą. Nes kaip kad reikia erdvių idėjoms komandoje generuoti, tartis, tai lygiai taip pat būtinos darbo vietos, kuriose dirbama individualiai. Pusiausvyrai tarp atvirų ir asmeninių darbo vietų kurti skirta „Narbutas“ naujiena – nestandartinės pagal kliento poreikius gaminamos daugiafunkcinės pertvaros. Kaip jos padeda suderinti bendruosius biuro bei individualius dirbančiųjų poreikius, pasakoja „Narbutas Lietuva“ dizainerė Jolanta Vainiūnė-Jarušaitė.

0 1920x1280 1

Formuoja erdves ir akustiką

Pagrindinė pertvaros paskirtis – formuoti biuro erdves ir taip suteikti jam daugiau funkcionalumo, užtikrinti darbuotojų komfortą. „Pasitelkus vieną ar daugiau pertvarų, gali būti sukurtos skirtingos erdvės, pavyzdžiui, pasitarimų ar poilsio, kavos ar kitos įmonei reikalingos zonos, – pasakoja J. Vainiūnė-Jarušaitė. – Kas ypač svarbu atviro tipo biurui – pertvaros ne tik formuoja, bet ir atskiria, pavyzdžiui, triukšmingesnes, aktyvesnes ir labiau praeinamas erdves nuo daugiau privatumo, tylos reikalaujančių asmeninių darbo vietų. Dėl pertvarų segmentiškumo ir dizaino galimybių išvengiama ištisinių sienų kuriamo uždarumo, izoliuotumo įspūdžio“.

Itin svarbi „Narbutas“ pertvarų funkcija – galimybė koreguoti patalpų akustiką, naikinti aidą. „Pertvaros – didelės plokštumos, tad priklausomai nuo biuro erdvės ir akustikai iškeltų tikslų į pertvaras gali būti integruojamas reikiamas kiekis akustinių medžiagų. „Kokybiška garsinė aplinka – vienas pagrindinių šiuolaikinių atviro tipo biurų poreikių, – pabrėžia „Narbutas Lietuva“ dizainerė. – Beje, klystama galvojant, kad akustika svarbu tik norintiems dirbti ramiai, susikaupus. Besitariantiems tarpusavyje ar tiesiog bendraujantiems lygiai taip pat svarbu jaustis psichologiškai patogiai, tai yra nesibaiminti, jog garsiau ištartas žodis ar juokas trukdys kitiems kolegoms. Tad iš tikrųjų privatumo atviro tipo biuruose reikia visiems, kad ir kurioje pertvaros pusėje – tyliojoje ar triukšmingojoje – jie bebūtų“.

Vainiūnė-Jarušaitė pastebi, jog apskritai gera akustika yra aukštos klasės biurų savybė, suteikianti aplinkai solidumo, subtilumo.

Atliepia individualius poreikius  

 

Naujosios pertvaros – nestandartinis „Narbutas“ produktas, mat projektuojamas ir gaminamas individualiai, pagal kliento poreikius. Į grindis ir lubas tvirtinamos pertvaros gali skirtis savo aukščiu ir pločiu, jos gali eiti iki pat lubų ar būti kiek žemesnės. „Pavyzdžiui, aukštas lubas turinčiuose biuruose itin gerai atrodo dviejų trečdalių aukščio pertvaros, kurių viršuje įkurdinami augalai, o iki lubų paliekama dar šiek tiek neužpildytos erdvės, – geriausiais įgyvendintais pavyzdžiais dalijasi J. Vainiūnė-Jarušaitė. – Jei klientas pageidauja, galime aprūpinti pertvaras gyvais ar stabilizuotais augalais“.

 

Priklausomai nuo konkrečios erdvės paskirties ir joje dirbančiųjų poreikių, visos pertvaros gali būti skirtingos – pasižymėti vis kitokiu funkcionalumu ir sykiu palaikyti vientisą biuro interjerą. „Pertvaros yra dvipusės, todėl atsiranda daugiau aplinkos suasmeninimo, individualių poreikių patenkinimo galimybių. Pavyzdžiui, jei iš labiau praeinamos pusės pertvaros gali būti neutralesnės ir oficialesnės, tai iš vidinės pusės, kur įsikūrę darbuotojai, jos gali būti labiau individualizuotos, pavyzdžiui, turėti integruotas rašymo, magnetines lentas ar daiktams susidėti skirtas lentynas, – tai, ko pageidauja konkretūs specialistai ar visa toje erdvėje dirbanti komanda“, – sako J. Vainiūnė-Jarušaitė.

 

Ji primena, jog sulig darbu iš namų pasikeitė ir biurai. „Tarp pagrindinių pokyčių – iš šiuolaikinės darbo vietos tikimasi užsitikrinti komfortą teikiantį privatumą, turėti kokybišką individualią darbo vietą, tačiau sykiu aktualu socializuotis, pasižmonėti. Tad džiaugiamės laiku pasiūlę rinkai naują produktą, leidžiantį suderinti ir sykiu atskirti biuro ir kiekvieno dirbančiojo poreikius. Iš gaunamų užsakymų matyti, jog atviro tipo biuruose šios itin funkcionalios pertvaros bus paklausios“, – sako „Narbutas Lietuva“ dizainerė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video