Top Baneris

Išskirtinis viešbučio namelis kerinčio gamtos peizažo apsuptyje (1)

2022 liepos 27 d.
Tvarios statybos ir gamtos sintezėTik SA
RAUS / Noel Richter nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vokiečių svetingumo sektoriaus startuolis „RAUS” pristatė naująjį tvaraus viešbučio namelio modelį, skirtą viešnagei gamtos apsuptyje. Projektas kurtas bendradarbiaujant su danų architektu Sigurdu Larsenu, kurio projektuotuose statiniuose vyrauja gamtos įkvėptas dizainas. Naujasis statinys šešiems mėnesiams įsikurs istorinio „Wehrmühle Biesenthal“ statinio kaimynystėje Brandenburge (Vokietijoje) ir taps kultūros, gamtos bei tvarumo sintezės simboliu.

Startuolio „RAUS“ kūrėjų tikslas – visuomenei suteikti galimybę visiškai atitrūkti nuo kasdienybės ir įsikurti natūralioje gamtinėje aplinkoje. Taip pat siekiama išmaniais sprendimais užtikrinti, kad viešnagės metu laikinieji viešbučio gyventojai turėtų visus patogumus ir jokių rūpesčių. Nameliai tvarūs, juose integruoti išmanieji sprendimai – nuotoliniu būdu valdomos durys, šildymas, elektra.

Unikali vieta ir apgalvotas dizainas

Istorinis „Wehrmühle Biesenthal“ pastatas, kurio kaimynystėje įsikūrė S. Larseno projektuotas namelis, buvo pastatytas dar XIV a. Atlikus statinio rekonstrukciją ir restauraciją, šiandien pastate vyksta įvairūs kultūros renginiai, organizuojamos meno parodos. Netoliese pastatytas naujasis viešbučio namelis yra šalia upės, pro jo langus atsiveria vaizdai į pievą ir už jos esantį mišką. Pirmosios unikalaus viešbučio lankytojų rezervacijos jau pradėtos.

Kompaktiška viešbutis
RAUS / Noel Richter nuotr.

Kompaktiškas, vos 18 kv. m ploto viešbučio „kambarys“ yra minimalistinės, šiuolaikiškos architektūros – S. Larsenas jį suprojektavo maksimaliai išnaudodamas visą statinio plotą. Vidaus erdvės skirtos trims suaugusiems arba dviems suaugusiems ir dviems mažiems vaikams. Miegamojoje zonoje integruota patogi dvivietė lova ir papildoma dviaukštė lova.  Taip pat įrengta valgomojo zona, vonios kambarys.

Vizualiai didesnės erdvės pojūtis kuriamas vienoje namelio pusėje įrengus aukštas lubas ir naudojant daug stiklo detalių – sumontuoti vitrininiai langai, stoglangiai, stumdomos stiklinės durys. Stiklinės durys ir langai kuria harmoningą ryšį tarp statinio vidaus ir išorės, taip pat elegantiškai įrėmina gamtos peizažą.

Vidaus interjere vyrauja juodos medienos apdaila, išryškinanti pro langą atsiveriantį kraštovaizdį. Mediena padengta beicu, kuris ne tik apsaugo medienos paviršių, tačiau ir padeda išlaikyti jos natūralumą ir nepalieka jokio spindesio. Šis sprendimas leidžia išvengti šviesos atspindžių languose.

Raus x Wehrmuehle Cabin Model 2 designed by Sigurd Larsen Bed Kitchen Credit Noel Richter
RAUS / Noel Richter nuotr.

Kitas išskirtinis interjero elementas – vonios kambaryje ir virš dviaukštės lovos įrengti stoglangiai, suteikiantys galimybę žvelgti tiesiai į aukščiau esančią medžių lają.

Lauko zonoje suprojektuoti platūs laiptai ir nedidelė terasa. Joje viešbučio svečiai gali jaukiai įsitaisyti ir mėgautis ramybe gamtos apsuptyje.

„RAUS“ koncepcija

 „RAUS“ svetingumo rinkoje yra atpažįstamas dėl statomų tvarių, šiuolaikiško dizaino nedidelių namelių – viešbučio „kambarių“, skirtų stilingam poilsiui gamtos apsuptyje.  Kiekvienas viešbučio „kambarys“ yra mobilus ir gali būti pastatytas įspūdingame kraštovaizdyje tam, kad lankytojai galėtų pailsėti ir, net nekeliaudami į tolimus kraštus, turėtų nepamirštamas atostogas. Didžioji dalis viešbučio namelių – visiškai atsijungę nuo bendrųjų inžinerinių tinklų (off-grid), ypač tvarūs ir ekologiški, su integruotais saulės elementais ir išmanaus namo technologijomis.

Visiškai atsijungę nuo bendrųjų inžinerinių tinklų (off-grid) nameliai.
RAUS / Noel Richter nuotr.
kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • TTT

    2022-07-28, 21:07  

    Šiaip, nieko čia naujo . Labai panašios koncepcijos namelių rinkoje jau daug .

Rekomenduojami video