Top Baneris

Išskirtiniai šalies pastatai pristatomi parodoje Zarasuose

2016 gegužės 9 d.
Aidos Štelbienės nuotr.
Aidos Štelbienės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ sukurta keliaujanti paroda „Architektūra arti mūsų“ iki gegužės pabaigos veiks Zarasų viešojoje bibliotekoje.

Kaip aiškina parodos organizatoriai, paroda kviečia susimąstyti, ar gali kokybiška architektūra gimti atsitiktinai. Įvairiuose Lietuvos miestuose pristatoma paroda – įdėmus žvilgsnis į šiandienės Lietuvos architektūros klodus, slypinčius už didžiųjų miestų ribų. Ši paroda skirta šalies regionams – 36 eksponatai rodo Lietuvos rajonuose per pastaruosius kelis dešimtmečius sukurtą kokybišką architektūrą.

Puikūs pastatai, stovintys atokiausiuose šalies kampeliuose, įkvėpė sukurti vizualinę architektūros puotą akims, turtingą formų, spalvų, įdomių sprendimų. Jie – gyvas pavyzdys, kad Lietuvos periferijoje kunkuliuoja kūrybinė mintis.

Organizatorių įsitikinimu, paroda bus įdomi plačiai visos šalies gyventojų auditorijai, mat čia galima rasti net atokiausius šalies kampelius deramai reprezentuojančios šiuolaikinės architektūros pavyzdžių. Tarp jų – Metelių informacinis centras ir gamtos mokykla Lazdijų rajone, rekreacinis kompleksas „Nakcižibis“ Lavyso kaime ar VDA Nidos meno kolonija Neringoje ir, žinoma, zarasiškiams pats ypatingiausias objektas – Zaraso ežero apžvalgos ratas.

Projektas skirtas įvairaus amžiaus ir socialinėms grupėms: nuo vaikų, siekiant sužadinti jų smalsumą, iki suaugusiųjų, norint įkvėpti juos lygiuotis į rodomus pavyzdžius ir imtis savo gyvenamosios aplinkos kokybės gerinimo.

Parodos atidarymas tradiciškai tampa ir gera proga aptarti, kas yra kokybiška architektūra ir kaip ją išmatuoti. Mat parodą lydi paskaita-diskusija „Architektūra arti mūsų“, kurioje gilinamasi į dabartinės lietuvių architektūros pavyzdžius, ieškoma, kuo jie stiprūs, patrauklūs ir svarbūs vienai ar kitai vietovei.

Paroda „Architektūra arti mūsų“ šiemet bus pristatyta šešiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. Ji jau eksponuota Visagine, iš Zarasų keliaus į Rokiškį, Biržus, Kupiškį, o finišuos Panevėžyje. 2017 metais kelionė tęsis po vidurio ir pietų Lietuvą.

Taip pat skaitykite: Keliaujančios parodos „Architektūra arti mūsų“ startas – Visagine


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video