Top Baneris

Išskirtinės erdvės apšvietimas ir išmanus jo valdymas

2021 rugpjūčio 2 d.
boksto skveras
Bendrovės nuotr.

Iš kelių valdų susiformavęs „Bokšto skvero“ kompleksas puikiai prisitaikė prie gamtinio reljefo, harmoningai susiliejo su prie Vilnios upės esančia senamiesčio dalimi. Atkurtam „Bokšto skverui“ priderinti inovatyvūs architektūriniai, inžineriniai ir dizaino sprendimai. Didelį vaidmenį šio barokinio komplekso nuotaikoms ir funkcionalumui turi ir apšvietimas, kurį įrengė UAB „Šviesos technologijos“.

Kompleksinę „Bokšto skvero“ apšvietimo idėją įmonė „Šviesos technologijos“ pasiūlė atsižvelgusi į užsakovų pageidavimus – objektas sudėtingas, įvairialypis, darbų apimtis tikrai buvo didelė. Architektūrinis komplekso apšvietimas atlieka labai didelį vaidmenį, padeda architektūrai kurti jaukią atmosferą tiek pasatų viduje, tiek lauke. „Bokšto skvero“ kieme įrengtas apšvietimas išskiria senųjų pastatų privalumus, komplekse esanti koplyčia išryškinta, atvertos jos mūro konstrukcijos.

boksto skveras oled sviestuvai

Visas kompleksas yra daugiafunkcis, todėl įmonės „Šviesos technologijos“ dizaineriai panaudojo įvairius apšvietimo būdus: bendrą užliejantį, lokalų taškinį, foninį, dinamišką. Kuriant apšvietimą reikėjo atsižvelgti į objekto vietą ir vaidmenį miesto ansamblyje, objekto kompozicines savybes, dydį, struktūrą, architektūrą, fasado apdailos medžiagų faktūrą, kiemo takelių išsidėstymą, vietas, iš kur bus stebimas objektas. Kieme įrengtas apšvietimas leidžia suvokti objekto vientisumą ir darną su želdiniais, kuriuos apšviesti teko itin atsakingai, nes jie nuolat keičiasi, bei išsaugota šimtamete liepa.

Bendrovė įrengė apšvietimą istorinių pastatų viduje ir pritaikė jį šiuolaikiniams poreikiams, tačiau tuo pat metu išryškino individualias ir originalias vidaus detales. Pavyzdžiui, koplyčios viduje labai jaukiai išryškintos arkos, kolonos.

Komplekse įdiegta „Protingo namo“ sistema su valdymu. Įrengtas apšvietimas yra dinamiškas, besikeičiantis laike, pasižymintis kintamu ryškumu, besikeičiančiais atspalviais. Išmanusis valdymas leidžia kooperuoti, sujungti ir sukurti skirtingas apšvietimo scenas, intensyvumą, atspalvius ir nuotaiką. Patogus apšvietimo valdymas, visų namo inžinerinių tinklų sujungimas į vieną sistemą ir valdymas vienu įrenginiu, teritorijų vaizdo stebėjimas, automatinis šildymo ir kondicionavimo reguliavimas tokiame objekte – savaime suprantamas dalykas.

sviesos technologijos


PARTNERIO TURINYS

Komentarai