Top Baneris

Išrinkti žaliausi Lietuvos pastatai

2017 lapkričio 17 d.
„Žalieji pastatai 2017“
Žaliausiu verslo centru pripažintas UAB „YIT Kausta“ plėtotas verslo centras „Duetto“.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos metinėje konferencijoje paskelbti žalieji Lietuvos pastatai – pirmą kartą organizuoto konkurso „Žalieji pastatai 2017“ nugalėtojai.

Šįmet žaliausiu verslo centru pripažintas įmonės „YIT Kausta“ plėtotas „Duetto“ verslo centras. Žaliausiu projektu gyvenamųjų namų kategorijoje tapo bendrovės „Citus“ gyvenamasis pastatas „Aeronamai“. Konkursą „Žalieji pastatai 2017“ organizavo Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija ir Lietuvos žaliųjų pastatų taryba.

„Pirmą kartą Lietuvoje vykusio konkurso „Žalieji pastatai 2017“ tikslas yra paskatinti Lietuvos nekilnojamo turto plėtotojus bei savininkus investuoti į aplinkai bei žmonėms draugiškus pastatus. Žalieji pastatai yra jau daugiau nei 25 metus skaičiuojanti idėja, tačiau Lietuvoje tokių tvarių pastatų vis dar yra nedaug. Siekiame, kad įmonės, visuomenė suprastų, jog žalieji pastatai yra ne tik investicija į gamtos apsaugą, geresnių gyvenimo ar darbo sąlygų žmonėms kūrimą, tačiau ir konkurencinio įmonės pranašumo, tvarios ateities kūrimas“, – sako Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas.

Tuo tarpu Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos direktorius Andrius Bagdonas pabrėžia, jog žaliųjų pastatų plėtrą ateityje lems ne tik nekilnojamojo turto plėtotojų noras užsitikrinti, jog jų plėtojami pastatai išliks konkurencingi ateityje, tačiau ir biurus nuomojančių darbdavių siekis užtikrinti darbuotojams geriausias darbo sąlygas.

„Iki šiol žaliųjų pastatų dažniausiai dairydavosi užsienio investuotojai, kurių korporatyvinėse strategijose yra numatyta, jog jie nori dirbti tik tam tikrus sertifikatus turinčiuose biurų pastatuose. Tačiau jau pastaruosius kelerius metus pastebime tendenciją, jog žaliųjų pastatų poreikis auga ne tik tarp užsienio kompanijų, tačiau ir Lietuvos bendrovių. Darbdaviai, konkuruodami dėl darbuotojų, siekia suteikti jiems geriausias darbo sąlygas, o pastatų žalumas tampa vienu iš motyvacinių veiksnių“, – teigia A. Bagdonas. Jis pabrėžia, kad lygiai taip pat gyvenamųjų projektų žalumas tampa vienu iš veiksnių, padedančių kurti projektų išskirtinumą.

aeronamai citus vizual 1

Žaliausiu projektu gyvenamųjų namų kategorijoje tapo UAB „Citus“ gyvenamasis pastatas „Aero namai“.

Konkurse „Žalieji pastatai 2017“ buvo vertintos plėtotojų ir savininkų 2014–2016 metais pastatytų pastatų ir iki 2016 m. pabaigos į „Infostatybos“ duomenų bazę įkeltų projektų (objektų techniniai projektai) paraiškos. Pateikti projektai buvo vertinami pagal 10 tvarumo kriterijų: nuo pastato energetinio efektyvumo iki projektavimui naudotų technologijų ar estetinių sprendimų. Šiemet nugalėtojai rinkti dviejose kategorijoje – verslo centrų ir gyvenamųjų pastatų grupėse. Kitąmet konkurse bus kviečiami dalyvauti ir pramoninių, prekybos ir pramogų projektų plėtotojai bei savininkai. Nugalėtojus rinko vertinimo komisija, sudaryta iš verslo, mokslo, valstybinių institucijų atstovų.

Konkurse dalyvavo tokie plėtotojai ir pastatų savininkai kaip AB „YIT Kausta“, UAB „InReal“, UAB „Rampini“, Vilniaus universiteto Botanikos sodo laboratorija, UAB „M. M. M. Projektai“, UAB „Nuova Capital“, UAB „Citus“, UAB „ELL“, mažmeninės prekybos tinklą valdanti „Lidl Lietuva“, UAB „August ir Ko“.

Mindaugas Vanagas

Mindaugas Vanagas.

Mindaugas Vanagas, įmonės „Citus“, laimėjusios „Žalieji pastatai 2017“ gyvenamojo projekto pirmosios vietos apdovanojimą, direktorius:

Šiandien būstas tampa nebe vienkartiniu gyvenimo pasirinkimu, todėl kaskart jį keisdami ar įsigydami keliame vis aukštesnius reikalavimus. Tai verčia pasitempti būsto projektų vystytojus, ieškoti unikalių, vienetinių sprendimų ir kurti nišinius projektus, pritaikyti labai konkrečiam klientui – tiek socialinių, tiek technologinių sprendimų prasme.

Būtent toks, unikalus ir visiškai nišinis yra demonstracinis „Aeronamų“ projektas, nes jis skirtas pilotams, aviacijos mėgėjams, todėl ne tik vieta, architektūra ar interjero dizainas yra persmelkti aviacijos idėjos, bet projekte vystomam unikaliam būstui, kaip ir aviacijoje, taikoma nulinė klaidų tolerancija, čia diegiami moderniausi – energinio efektyvumo užtikrinimo, išmanaus būsto realizavimo – sprendimai.

Būstui tampant labai individualiu, vis svarbesni tampa ne tik jo eksploatacijos, energinio efektyvumo klausimai, bet platesnė koncepcija, apimanti būsto integraciją aplinkoje, platesniame bendruomeniniame ir urbanistiniame areale, gyventojų savijauta ir šios savijautos užtikrinimo pėdsakas. Apie tai galvojome kurdami „Aeronamus“, todėl mums labai svarbus įvertinimas konkurse „Žaliausias pastatas Lietuvoje 2017“.

Mūsų projektas yra nekomercinis: visi įgyvendinti sprendiniai bus puikus bandymų poligonas mums patiems, siekiant juos pritaikyti būsimuose projektuose, tačiau projektas bus atviras visuomenei, žiniasklaidai, rinkos specialistams – visiems, suinteresuotiems būsto tendencijomis. Edukuoti visuomenę ir dalytis kompetencija su specialistais mums padės prie projekto prisijungusių lyderiaujančių savo srities įmonių ekspertai. Apdovanojimas mums reiškia, kad einame teisinga linkme – ir diegdami inovacijas, ir edukuodami visuomenę.

Kęstutis Vanagas

Kęstutis Vanagas.

Kęstutis Vanagas, bendrovės „YIT Kausta“, laimėjusios žaliausio verslo centro apdovanojimą, generalinis direktorius

Pradėję planuoti „Duetto“ verslo namų projektą, turėjome viziją sukurti visomis prasmėmis šiuolaikišką pastatą – patogų čia dirbsiantiems žmonėms, galintį atitikti bei prisitaikyti prie individualių įmonių poreikių ir tausojantį aplinką. Pastebime, kad, augant ekonominiam sąmoningumui, poreikis įsikurti tvariame, kartu ir ekonomiškai efektyviame pastate – darosi vis aktualesnis. Siekiame vystyti ilgalaikę vertę kuriančius projektus, tad džiaugiamės, kad mūsų pastangos įvertintos šiuo apdovanojimu. Pirmajame „Duetto“ verslo namų pastate jau įsikūrė ir veiklą vykdo „Vilniaus vandenys“, kreditų vadybos įmonės „Lindorff“ paslaugų centras ir kt. Šiuo metu vykdomos antrojo pastato statybos. Iš viso abiejuose pastatuose, numatoma, dirbs daugiau nei 1500 darbuotojų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video