Top Baneris

Išrinkti gražiausi gėlynai prie daugiabučių

2014 birželio 5 d.
Pasidalykite straipsniu

Nuotraukoje – gražiausias Lietuvos gėlynas – Korsako g. 28, Šiauliai. Savininkė Aldona Burgailienė

Tris savaites visos Lietuvos gyventojai balsavo ir rinko gražiausius Lietuvos ir didžiųjų šalies miestų daugiabučių kiemų gėlynus. Surinkęs apie 2500 balsų, laimėjo Šiaulių miesto gėlynas prie Korsako g. 28 namo.

„Paslapties nėra. Reikia šiek tiek kūrybos, kruopštumo ir rezultatai matosi“, – teigė gražiausiu Lietuvoje pripažinto gėlyno savininkė Aldona Burgailienė. Moters gėlynas gražiausiu Lietuvoje išrinktas jau antrus metus iš eilės.

A. Burgailienė gėlyną puoselėja jau 13 metų. Jame auga ne tik gėlės, bet ir medžiai bei krūmai – pušis, bukmedžiai, japoniška vyšnia. Taip gėlynėlis žaliuoja ne tik vasarą, bet ir žiemą.

Moteris pasakoja, kad gėlynu reikia rūpintis lyg mažu vaiku – nuolat. Gavusi savivaldybės leidimą, gėlininkė net įsirengė tiesioginį išėjimą, kuriuo į gėlyną gali patekti tiesiai iš buto. Vienoms gėlėms peržydėjus, moteris skuba jas pakeisti kitomis, nuolatos ravi ir laisto darželį.

Gražiausiu Vilniuje išrinktas gėlynas džiugina prie Taikos g. 26 namo gyventojus. Jo savininkė Liudmina Dzinkevič pasakoja, kad pastarosiomis dienomis kieme sulaukia nemažai smalsuolių, kurie pamatę gėlyno nuotraukas internete, specialiai atvyksta juo pasigrožėti. Moteris gėlynu rūpinasi ne viena, bet kartu su kaimynėmis Kristina, Laima, Marija ir Katerina. Gėlininkės kartu puoselėja šį ir šalia – prie Taikos g. 28 namo – įrengtą darželį.

Gražiausias Vilniaus gėlynas – Taikos g. 26. Savininkė Liudmila Dzinkevič.

Gražiausias Vilniaus gėlynas – Taikos g. 26. Savininkė Liudmila Dzinkevič.

„Smagu, kad susirinkusios galime pasikalbėti, kaip mums sekasi, aptarti gėlynų priežiūros aktualijas ir drauge viename kieme darbuotis“, – kaimynyste džiaugiasi L. Dzikevič.

Šiandien gėlyne prie Taikos g. 26 namo auga apie 20 skirtingų rūšių augalų.

Gražiausio Kauno darželio savininkė Antanina Godvaišienė pasakoja, kad pradžioje gėlynas buvo labai nedidelis. Vėliau noru pagražinti kiemą užsikrėtė ir kaimynai – vieni atvežė daugiau žemių, padėjo padaryti vazonus, kiti atnaujino suoliuką. Kiekvienais metais sugalvojant vis kažką naujo, įdomesnio, gėlynas plėtėsi. Šiuo metu jo grožiui abejingų nėra.

Gražiausias Kauno gėlynas – Rasytės g. 26. Savininkė Antanina Godvaišienė

Gražiausias Kauno gėlynas – Rasytės g. 26. Savininkė Antanina
Godvaišienė.

Birutė Šlepetienė, kurios gėlynas pripažintas gražiausiu Klaipėdoje, savo darželį puoselėja jau ketverius metus.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video