Top Baneris

Išrinkti geriausi jaunųjų „Esri“ mokslininkų darbai Vilniui

2021 gegužės 23 d.
snipiskes vilnius ateitis ateities vilnius futurizmas
Projekto „Naujosios Šnipiškės“ ekranvaizdis. Projektą įgyvendino Vilnius Tech studentai - Simonas Kazlauskas, Jovaras Šateika, Arūnas Murnikovas, Vilius Priščepionokas.
Pasidalykite straipsniu

Miestas – individualiu charakteriu pasižyminčių bendruomenių rinkinys, kuriame būsto fondo plėtra gali tapti priemone mažinti šiuolaikiniams didmiesčiams būdingas socialines ir ekonomines įtampas. Tokias nuostatas išsikėlė grupė Vilnius Tech architektūros studentų, o jų studija, apimanti saugumo, ekonominio gyvybingumo, demografinės struktūros kaitos ir kitus mieste vykstančius procesus, tapo pagrindiniais tyrimo objektais, kuriuos nagrinėjant siekta sudaryti atskirų miesto dalių socialinius-ekonominius profilius.

Atliktos studijos rezultatų pristatymas Esri jaunojo mokslininko konkurse Vilnius Tech Architektūros studijų absolventei Mildai Urbonavičiūtei buvo ypač sėkmingas. Drauge su bendrakursiais parengtas kursinis darbas „Vilnius – bendruomenių rinkinys“, pripažintas geriausiu, o ji išrinkta 2021-ųjų Lietuvos Esri jaunąja mokslininke. Nežymiai nuo nugalėtojos atsiliko ir kitas Vilnius Tech studentas Simonas Kazlauskas. Jo atstovaujamas irgi grupinis projektas „Naujosios Šnipiškės“ ne tik analizuoja aukštingumo problematiką ir identifikuoja potencialias Vilniaus miesto zonas 50 tūkst. miestiečių apgyvendinimui iki 2050 m., bet ir leidžia interaktyviai pasivaikščioti po siūlomą koncepciją sumodeliuotoje trimatėje erdvėje. Abiem Vilnius Tech architektūros studentų kursiniams darbams vadovavo Urbanistikos katedros dėstytojai Matas Cirtautas, Dalia Dijokienė ir Inesa Alistratovaitė-Kurtinaitienė.

vilnius zemelapis
Projekto „Vilnius – bendruomenių rinkinys“ ekranvaizdis- infografikas Projektą įgyvendino Vilnius Tech studentai – Milda Urbonavičiūtė, Justinas Adomaitis, Polina Kalugina, Reda Petravičiūtė ir Ieva Vigėlytė

Dalyvavimas konkurse – dar viena įdomi profesinė patirtis ir didelė galimybė. Įdomu buvo išbandyti, kaip Esri programine įranga nagrinėjamos įvairios miesto problemos ir plėtojamos idėjos. Labai džiaugiuosi, kad mano komandos atliktas urbanistinis tyrimas pasiekia vis platesnę auditoriją ir kelia miesto planavimo specialistams klausimus“  – gera nuotaika dalinosi laureatė Milda Urbonavičiūtė.

2 vilnius zemelapis
Projekto „Vilnius – bendruomenių rinkinys“ ekranvaizdis. Projektą įgyvendino Vilnius Tech studentai – Milda Urbonavičiūtė, Justinas Adomaitis, Polina Kalugina, Reda Petravičiūtė ir Ieva Vigėlytė

„Esri jaunojo mokslininko konkursas yra puiki proga platesnei auditorijai pristatyti atsinaujinusių Vilnius Tech architektūros studijų rezultatus. Plečiantis studijų metu nagrinėjamų iššūkių spektrui, studentus skatiname ne tik giliau pažinti analizuojamos problemos kontekstą, bet ir ieškoti naujų metodų bei įrankių, leidžiančių suvaldyti didelius erdvinių duomenų rinkinius ir priimti labiau informuotus sprendimus. Džiugu, kad konkurso komisija pastebėjo architektūros studentų kursinių darbų kompleksiškumą ir inovatyvumą – tai didelė paskata ne tik jauniesiems tyrėjams, bet ir jų vadovams“, – sakė Vilnius Tech Urbanistikos katedros docentas dr. Matas Cirtautas.

Puikiais darbais ir iniciatyva džiaugėsi ir konkurso komisija. „Asmeniškai mane toks konkurso modelis maloniai nustebino, pajutau globalų matymą į priekį, imponavo studentų požiūrio plati aprėptis, labai aiškus pateikimas, gilus supratimas kiekvienos atskirai nagrinėjamos temos, o svarbiausia – aiškiai išreikštas erdvinio modelio poreikis šiandieniniam vartotojui“, pastebėjo vertinimo komisijos narė Daiva Gasiūnienė, Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja.

Konkurso iniciatoriai džiaugėsi, kad šiemet sulaukė tokių originalių ir kūrybiškų darbų. “Neabejotinai tęsime tradiciją bei organizuosime jaunųjų mokslininkų konkursą ir kitais metais. Dalyvaudami konkurse jaunuoliai ne tik laimi vertingus prizus, įgyja naudingų ArcGIS žinių, bet ir praplečia savo karjeros perspektyvas“, – teigė Linas Gipiškis, „Hnit-Baltic“ direktorius.

Plačiau susipažinti su visais Esri jaunųjų mokslininkų konkurso Lietuvoje darbais galima UAB „Hnit-Baltic“ interneto svetainėje https://www.gisbaltic.eu/lt-lt/esri-jaunuju-mokslininku-darbu-konkursas-2021

Esri jaunojo mokslininko konkursą Lietuvoje organizuoja UAB „Hnit-Baltic“. Konkurse varžosi Lietuvos aukštųjų mokyklų (bakalauro, magistro, doktorantūros studijų pakopų) studentai, savo darbuose naudojantys geografines informacines Esri ArcGIS programines priemones. Konkursas vykdomas pasauliniu mastu. Nacionalinių konkursų nugalėtojai įgyja teisę savo mokslinį darbą pristatyti didžiausiame pasaulyje geografinėms informacinėms sistemoms (GIS) dedikuotame renginyje – Pasaulinėje Esri naudotojų konferencijoje, vykstančioje kasmet liepos mėnesį JAV. 2020 metais konferencija sutraukė virš 50 000 dalyvių, joje tarp kitų pranešimų savo darbus pristatė ir 27 Esri jaunieji mokslininkai.

Apie Hnit-Baltic

„Hnit-Baltic” yra Geografinių informacinių sistemų (GIS) lyderė Baltijos šalyse. Įmonė rinkoje veikia nuo 1993 m. teikdama efektyvius geografiniais duomenimis grįstus IT sprendimus tiek privačioms, tiek ir valstybinėms organizacijoms, veikiančioms įvairiose ūkio srityse: kartografavimo, verslo analizės, krašto apsaugos, viešojo saugumo, transporto, nekilnojamojo turto ir inžinierinių tinklų valdymo, miškotvarkos, telekomunikacijų ir kitose. „Hnit-Baltic” atstovauja Baltijos šalyse pasaulinę GIS lyderę Esri Inc. (JAV),  yra populiaraus lietuviško žemėlapių portalo www.maps.lt, virtualios GIS mokyklos www.gismokykla.lt kūrėja.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video