Top Baneris

Išrinktas aukštuminio pastato „Lvivo 38“ projekto nugalėtojas (3)

2022 gruodžio 9 d.
LVIV
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto vystytojo (NT) „Releven“ projektas „Lvivo 38“ turi nugalėtoją. Šią savaitę vykusiame komisijos posėdyje paaiškėjo, kuris mišrios paskirties aukštuminio pastato projektas tinkamiausias Naujajam Vilniaus centrui. Antrajame etape geriausių komisijos narių įvertinimų sulaukė Lietuvos architektų (autoriai – R. Bimba, G. Bardžiukaitė, R. Gudauskas, G. Zelenkauskaitė, R. Valionis (studija „Architektūrinė kūrybinė grupė“)) darbas „Cube“.

Pirmojo komisijos posėdžio metu lapkričio mėnesį iš 6 pateiktų darbų buvo išrinkti du lyderiai – „Cube“ ir „Vilnius‘ Steps“, kurių projektinius sprendinius buvo paprašyta patikslinti. Kiek daugiau nei mėnesį architektai tobulino darbus atsižvelgdami į komisijos pastabas ir rekomendacijas.

„Abiejų darbų autoriai įsiklausė į pateiktas rekomendacijas, todėl priimti sprendimą dėl nugalėtojo prireikė ilgų diskusijų. Visgi komisijos nariai mano, kad darbas „Cube“ geriausiai atitinka Lvivo g. ir Naujojo Vilniaus centro viziją. Patobulintas projektas pagerino pirmojo aukšto santykį su aplinkinėmis viešosiomis erdvėmis ir turi potencialo tapti kvartalo traukos centru. Projektas išlaiko teritorijos identiteto vientisumą ir prisideda prie urbanistinės kalvos vystymo“, – sako NT vystytojo „Releven“ atstovas Viktoras Zubrecovas.

Viktoras Zubrecovas

Jis pažymi, kad konkurso teritorija turi didelį potencialą kvartalo plėtrai ir Lvivo gatvės identiteto kūrimui. Šiuo projektu siekiama kurti aukštos kokybės aukštuminį kvartalą, kuris pasižymėtų inovatyvumu, tvarumu ir darniai įsilietų į miesto kontekstą, sukurdamas kokybiškų paslaugų įvairovę ir patrauklias erdves miestiečiams.

CUBE 2 3 1536x1152 1

Komisijos nuomone, antroje vietoje likęs projektas „Vilnius’ Steps“ taip pat pagerino pirminį projekto pasiūlymą – net ir padidinus pastato tūrį, projekto koncepcija išliko stipri. Komisija įvertino šio darbo pasirinktą horizontalaus skaidymo principą, laipsnišką atsitraukimą bei komplekso bendruomeninių erdvių išpildymą.

VILNIUS STEPS 5

Su konkurse dalyvavusiais darbais ir jų autoriais galite susipažinti projekto svetainėje www.lvivo38.lt.

Konkursinius pasiūlymus vertino ekspertinė komisija, sudaryta iš užsakovo atstovų ir žinomų Lietuvos bei Nyderlandų architektų:

Tarptautinė konkurso komisija:

 1. Viktoras Zubrecovas – Užsakovo atstovas, RELEVEN (LT);
 2. Mindaugas Pakalnis – Vilniaus miesto savivaldybės vyriausiasis architektas (LT);
 3. Rolandas Palekas – Architektas, Paleko architektų studija (LT);
 4. Jaakko van ‘t Spijker – Architektas, JVST + CULD (NL);
 5. Mindaugas Statulevičius – Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidentas (LT).

Konkursą organizavo NT vystytojas „Releven“, o administravo mmap.

Apie „Releven“:

RELEVEN yra nekilnojamojo turto plėtros įmonė, siekianti suteikti Vilniui dar daugiau patrauklumo. Bendrovė yra investicinės bendruomenės „Zabolis Partners“ dalis, aktyviai investuojanti į tvaraus miesto kūrimą bei įgyvendinanti naują „15 minučių miesto“ koncepcijos projektą. Šia koncepcija realizuojama nauja darbo, namų ir laisvalaikio erdvės vizija. Bendrovės projektai orientuoti į ateities žmogaus poreikius, vystomi patraukliose miesto vietose, pasižymintys ilgalaike verte ir užtikrinantys tvarų bei šiuolaikišką naujakurių gyvenimą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Na...

  2022-12-13, 11:17  

  nėra išskirtinis dizainas, bet nėra ir blogai .

 • As

  2022-12-11, 10:24  

  Kas jums nepatiko?

 • Na

  2022-12-10, 15:08  

  Laukiam grazuolio !!

Rekomenduojami video