Top Baneris

Išmanusis efektyvaus vėdinimo valdymas

2017 kovo 20 d.
Pasidalykite straipsniu

Sistemos efektyvumas

Daug kalbama apie rekuperacinės vėdinimo sistemos efektyvumą, tačiau mažai informacijos, kaip tinkamai eksploatuoti vėdinimo įrenginį, kad būtų pasiektas didžiausias galimas efektyvumas. Jei gamintojas pateikia savo rekomendacijas, vartotojas dažnai nenori arba neturi laiko gilintis į techninius aprašymus ir sistemą eksploatuoja pagal savo supratimą. Esant pertekliniam patalpų vėdinimui veltui eikvojama elektros energija.

Išmanūs namai

UAB „Amalva“, gaminanti „Komfovent“ vėdinimo įrangą ir pati kurianti valdymo automatiką savo įrenginiams, pristato išmanųjį valdymo sprendimą C6.

Išmanusis valdymas:

• sumažina vėdinimo įrenginio elektros energijos sąnaudas;
• priderina vėdinimą prie kasdienių jūsų poreikių;
• suteikia galimybę valdyti vėdinimo sistemą nuotoliniu būdu.

Pabrėžtina, kad išmanusis valdymas reiškia automatizuotą, suderintą sistemos valdymą minimaliai įsikišant vartotojui.

Apskaičiuota, kad pagal poreikį veikiančios vėdinimo sistemos metinės energijos sąnaudos vidutiniškai yra iki 3 kartų mažesnės palyginti su nuolat veikiančia sistema.

Išmanusis valdymas informuoja vartotoją apie vėdinimo sistemos efektyvumą. Jūs galite sužinoti, kiek sutaupėte šilumos energijos ir kokios yra vėdinimo įrenginio energijos sąnaudos.

Patvirtinta, kad išmanusis valdymas sumažina energijos sąnaudas vėdinimui daugiau nei du kartus.

Iš ko susideda išmanusis valdymas?

Gamykliškai suprojektuoti vėdinimo režimai. Vartotojui užtenka pasirinkti vieną iš siūlomų variantų. Tačiau vartotojai šiuos režimus gali koreguoti ir patys.

Savaitinis veikimo tvarkaraštis. Savaitinis veikimo tvarkaraštis priderina vėdinimo intensyvumą prie jūsų gyvenimo ritmo. Kiekvieną savaitės dieną nustatytomis valandomis patalpos vėdinamos pagal tvarkaraščio programą. Kai nieko nebūna namuose, vėdinimo automatika sumažina vėdinimo intensyvumą, o prieš jums sugrįžtant – įrenginys pradeda veikti įprastu režimu.

Tiekiamo oro temperatūros nustatymas. Tiekiamas į patalpas oras šaltuoju metų laiku gali būti papildomai pašildomas į įrenginį įmontuotu elektriniu šildytuvu, tačiau šildytuvo veikimas padidina elektros sąnaudas. Išmanusis valdymas leidžia kontroliuoti elektrinio šildytuvo veikimą nustatant tiekiamo oro temperatūrą.

Specialūs vėdinimo režimai. Specialiai sukurti vėdinimo režimai padeda gartraukiui efektyviau pašalinti kvapus iš virtuvės, padidinama oro cirkuliacija kūrenant židinį, arba įrenginys palaiko minimalią oro cirkuliaciją, kai esate išvykę atostogauti. Taip pat specialieji režimai gali būti pritaikomi pagal individualius vartotojo poreikius.

Automatinė oro kokybės kontrolė. Naudojant oro kokybės jutiklius vėdinimo įrenginys veikia tiek, kiek reikia, kad būtų palaikoma pageidaujama oro kokybė.

Straipsnis paskelbtas elektroniniame žurnale „SA energiškai efektyvus pastatas“, 2017 / 1.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video