Išmanusis būstas – prisitaikantis kaip pirštinė

Išmanusis būstas – prisitaikantis kaip pirštinė

Skurdenis.

Identiškos pastatų automatikos nėra

Kaip nėra pasaulyje vienodų žmonių, taip ir pastatų automatika yra labai individualus dalykas, o kiekvienas būstas gali pasižymėti vis kitokių funkcijų deriniu – jomis galima žaisti it lego kaladėlėmis, vis pridedant naujų ar pašalinant nebereikalingas. „Lankstumo, chameleoniškumo išmaniesiems suteikia ir tai, jog šeimininkams visuomet paliekama pasirinkimo alternatyva. Pavyzdžiui, jei bėgant metams gyventojų įpročiai keičiasi (galbūt atsiranda vaikų?), būsto funkcijų paletę visuomet galima papildyti naujomis. Tai aktualu jauniems žmonėms, kuriuos riboja finansai, tačiau kurių galimybės, tikėtina, keisis labai netolimoje ateityje. Tai svarbu ir parduodant namus – kad naujai įsikraustę šeimininkai galėtų prisimatuoti savo tvirtovę pagal savus poreikius“, – sakė pastatų automatikos ekspertas.

Koks skirtumas tarp būsto ir telefono?

Jei kalbėtume apie jo valdymą – praktiškai jokio. Tikėtina, kad pastatų automatiką (tiek, kiek to valdymo specialistų yra paliekama vartotojui) įvaldysite net greičiau nei naująjį išmanųjį. Kaip kad išmaniųjų telefonų valdymas yra intuityvus, t. y. vis naujesnių technologijų kūrėjai naudojasi prieš tai buvusių išradimų mums suformuotais įgūdžiais, tai lygiai taip pat ir pastatų automatika valdoma intuityviai ir individualiai, o tam pasitelkiami ne tik stacionarūs jungikliai su didesniu funkcijų valdančių mygtukų kiekiu, bet ir tie patys išmanieji, planšetės, kompiuteriai ir net televizoriai.

„Panašiai kaip kad mobiliuosiuose aplikacijas galima susidėlioti pagal naudojimo dažnumą bei patogumą, tai lygiai taip pat ir pastatų automatikos valdikliuose funkcijos gali būti susidedamos individualiai. Taip sukuriama ypač greita prieiga prie pageidaujamų funkcijų, o ekranas visuomet lieka toks pat – vartotojui nereikia kaskart iš naujo atsiminti visos procesų sekos. O tai – dar daugiau individualumo ir valdyme“, – pasakojo R. Skurdenis.

Faktas: kuo labiau būstas pritaikytas jame gyvenančiam žmogui ar šeimai, tuo gyvenimas komfortiškesnis ir malonesnis, o buitis – lengvesnė. Juolab kad tai – ne vieno žmogui svarbaus poreikio patenkinimas (kaip kad, pvz., individualiai pagal konkrečią pėdą išsiformuojantis slidininko batas), bet kelios dešimtys funkcijų vienu metu, o tai – jau milžiniškas poveikis gyvenimo kokybei.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai