Išmanūs sprendimai viešbučiams

Išmanūs sprendimai viešbučiams

žmogus kalba telefonu, namų klimato sistema
SIEMENS nuotr.

Užsitęsusi pandeminė situacija, ypač jos pradžia, kai buvo suduotas didžiausias smūgis turizmo industrijai, taip pat klimato kaita ir besikeičiantys vartotojų poreikiai skatina permąstyti viešbučių svetingumo formatą. Jau matomi esminiai pokyčiai naujausiuose viešbučių projektuose ne tik visame pasaulyje, bet ir mūsų šalyje.

Viešbučiai tampa interaktyvūs

„Viešbučiai nesirenka svečių – svečiai renkasi viešbučius. Viešbučių tendencijos aiškios – jie tampa interaktyvūs“, – teigia Vytas Jurėnas, „Siemens“ atstovas. Tam yra keletas priežasčių: klientas turi gauti visą komfortą, kad norėtų vėl grįžti, o antra svarbi priežastis – taupyti eksploatacijos kaštus ir mažinti pastato CO2 emisiją.

Dar 2018 m. „Siemens“ atliktų rinkos tyrimų, siekiant nustatyti reikmes ir tendencijas, buvo ištirta, kokie yra šiuolaikinio keliautojo poreikiai. Viešbučių svečiai saugumo, patogumo ir laiko taupymo sumetimais pageidauja kuo daugiau interaktyvių paslaugų, kurias atlieka viešbučio darbuotojai: tai serviso per mobiliąją aplikaciją iškvietimas, mobilusis prisiregistravimas ir išsiregistravimas, tvarkymo, žadinimo paslauga, kambarių klimato kontrolė iš mobiliosios programėlės. Didelė dalis apklaustųjų pareiškė, kad kambario mobilusis raktas būtų privalumas. Taip pat beveik pusei keliautojų svarbu ir gamtą tausojantys sprendimai (angl. I prefer a ‘greener‘ hotel) ir jie pasirengę už juos mokėti daugiau.

Technologijos, kurios padeda mažinti CO2 emisiją: efektyviai valdomos pastato sistemos, tokios kaip šildymas, oro kondicionavimas, apšvietimas, vėdinimas ir kita įranga. Pagrindinė užduotis, kurią sprendžia pastato valdymo sistemos, yra užtikrinti viešbučio lankytojui puikias komforto sąlygas, siekiant maksimalaus tvarumo.

Integruotos valdymo sistemos – maksimalus efektyvumas

Klimato kontrolės ir klientų srautų valdymo sistemų sujungimas, V. Jurėno teigimu, suteikia didžiausią efektą. Skaičiuojama, kad iki 60 proc. viešbučių energijos išlaidų sudaro pastato šildymui, vėsinimui ir vėdinimui sunaudojama energija. Ne tik pažangios sistemos, bet ir efektyvus jų valdymas leidžia susimažinti kaštus, taupant energiją šildymui ir vėsinimui patalpose, kurios tuo metu nėra naudojamos. Pastato valdymo („Desigo CC“) ir svečių registravimo („Opera“, „Fidelio“) integruotas sistemas turintiems viešbučiams pavyksta sutaupyti iki 26 proc. energijos kaštų ir sumažinti CO2 pėdsaką iki 33 procentų. Nuo svečio užsiregistravimo, būvio kambaryje ir išsiregistravimo priklauso sistemos darbas – komforto, budėjimo arba ekonominiu režimu.

Pažangesnėse sistemose vyksta ir svečio būvio fiksavimas patalpoje. Kai kambaryje nefiksuojamas joks judesys po durų atidarymo ir uždarymo, priimama, kad svečias išėjo ilgesniam laikui iš viešbučio, ir įjungia „prekomforto-budėjimo“ režimą bei išjungia tuo metu nenaudojamą įrangą, pavyzdžiui, televizorių. Šios valdymo sistemos tampa efektyvios labai greitai, ne tik sumažėjus viešbučių užimtumui dėl pandemijos ir ribojimų, bet ir normaliu darbo režimu.

Investavus į pažangias technologijas dar pradinėje įrengimo stadijoje arba renovacijos metu, viešbučio savininkai ar frančizės būdu valdomo viešbučio administratoriai pajus ne tik technologijų teikiamą grąžą (mažesnius energijos kaštus), bet ir suteiks svečiams maksimalų komfortą ir norą sugrįžti dar kartą. Taip pat kuo dinamiškesnis viešbučio užimtumas, tuo daugiau potencialo energijai taupyti – sistemai pasirinkus palankiausią darbo režimą.

Siemens hotel system

Žaliasis lapas – ne tik pradedantiems vairuotojams

Tyrime apie rytojaus keliautoją, kurį viešbučių rinkodaros prekės ženklui „Design Hotels“ atliko tendencijų prognozavimo kompanija „The Future Laboratory“, apibūdinamas naujas keliautojo portretas: atsakingas turistas (angl. promadic traveler), progresyvus klajoklis, kuriam rūpi planetos likimas. Remiantis tyrimu, jis žino pagrindines pasaulines problemas (klimato kaita, demografinė transformacija, per didelis turizmas, lyčių bei etninė lygybė ir pan.) ir tai, kad pasaulinių prekės ženklų tiražuojama produkcija bei kelionės turi įtakos aplinkos ir socialinėms ekosistemoms. Todėl viešbučių pramonė turės atsižvelgti į šios besiformuojančios tyrinėtojų kategorijos vertybes ir norus, siekdama naujovių, susijusių su paslaugomis, požiūriais ir koncepcijomis.

„Europos pastatų energinio naudingumo direktyva EPPD, taip pat ES Žaliojo kurso direktyvos numato, kad 2025 m. visi renovuojami ar naujai statomi verslo pastatai privalės turėti valdymo sistemas savo energijos sąnaudoms stebėti ir reguliuoti bei įsirengti atsinaujinančius energijos šaltinius ir elektromobilių įkrovimo vietas. Ateityje taip pat bus svarbiau, ne kiek kilovatvalandžių bus sunaudojama, o kokį CO2 pėdsaką paliksime, nes už CO2 išskyrimą teks mokėti taršos mokesčius. Todėl kompanijos „Siemens“ siūlomuose patalpų mikroklimato valdymo sprendiniuose naudodamas „Green leaf“ funkciją pultelyje vartotojas pats gali stebėti, ar jo pasirinktas komforto režimas tausoja gamtą. Jeigu parametrai viršijami, jie tampa neefektyvūs ir įsijungia raudonas indikatoriaus signalas, o jei parametrai gražinami į energetiškai efektyvius, pultelyje vėl indikuojamas žalias lapas. Renovuojamas ar naujai statomas pastatas visada reikalauja investicijų, todėl renkantis protingus sprendimus, kurie nėra sudėtingi – standartizuoti, todėl nesunkiai įgyvendinami, galima prisidėti prie žaliosios strategijos ir švaresnio rytojaus“, – sako V. Jurėnas.

Kliento komfortas, saugumas ir patogumas – pirmoje vietoje

Pastatų valdymo sistemos gali būti įvairių sudėtingumo lygių. Tačiau įdiegus kad ir pačią paprasčiausią galima reikšmingai sutaupyti. Kasdien ne mažiau svarbus tampa ir estetinis aspektas, nes patalpos mikroklimato valdymo pultelis turi būti nepriekaištingai integruotas interjere, funkcionalus, valomas ar dezinfekuojamas, kartu jis turi būti svečiui aiškiai intuityviai suprantamas ir nekelti klausimų, kaip juo naudotis. „Išmanumas slypi paprastume“, – tvirtina V. Jurėnas.

Siemens hotel system

Daugiau apie sprendimus viešbučiams rasite čia

https://sie.ag/2YZVUjO

Siemens ingenuity logo

 

handshake PARTNERIO TURINYS

statyba ir architektura

Žurnalas „Statyba ir architektūra“‎‎ 2022 metais minės šimto metų istorijos jubiliejų. Tai ilgiausiai Lietuvoje leidžiamas leidinys apie statybą ir architektūrą, svarbiausių statybos projektų ir architektūros raidos metraštininkas.

Puslapyje localhost/newsa/100 leisimės į amžių trunkančią Lietuvos statymo istoriją.


Pradėti

Temos: Siemens, viešbučiai, Vytas Jurėnas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai