Top Baneris

Išmanieji namai: modernių technologijų integracija kasdienybėje

2024 kovo 29 d.
Pasidalykite straipsniu

Sparčiai besivystančiame skaitmeniniame amžiuje „smart home“ arba išmanieji namai tampa vis reikalingesne integracija. Šiame straipsnyje gilinsimės į išmaniųjų namų sritį, Vokietijos gamintojo JUNG HOME koncepciją bei kaip išmaniojo namo sistema integruoja šiuolaikines technologijas į mūsų kasdienybę.

Išmaniųjų namų sistemos: komfortas, saugumas ir energinis efektyvumas

Išmaniųjų namų sistemos iš esmės pakeitė žmonių sąveiką su gyvenamosiomis ar komercinėmis patalpomis, užtikrindamos patogumą, saugumą ir energijos vartojimo efektyvumą.  

Išmaniojo namo sistema remiasi holistiniu požiūriu į namų valdymą. Ji supaprastina kasdienę rutiną ir pagerina bendrą gyvenimo kokybę.

Pagrindiniai Išmaniųjų namų funkcionalumai

  • Saugumas

Išmaniųjų namų sistemos – nuo stebėjimo kamerų iki judesio jutiklių – siūlo patikimus saugumo sprendimus, leidžiančius stebėti ir apsaugoti savo turtą bet kuriuo metu.

  • Šildymas ir vėdinimas

Automatizuotos ŠVOK sistemos padeda palaikyti norimą temperatūrą visą dieną.

  • Vidaus ir lauko apšvietimas

JUNG HOME sistemos leidžia naudotojams nuotoliniu būdu reguliuoti apšvietimo lygį ir apšvietimo režimus. Tai praverčia pamiršus išjungti šviesas namuose, nes galima tai padaryti nuotoliu, arba norint reguliuoti apšvietimą neatsistojus nuo sofos.

  • Žaliuzių valdymas

Išmanieji namai leidžia užprogramuoti žaliuzes taip, kad jos būtų reguliuojamos ne tik pagal savaitinį grafiką (pvz. pirmadieniais–penktadieniais 9:00 pakelti, 16:00 nuleisti), bet ir pagal saulės šviesos intensyvumą.

Energijos vartojimo efektyvumo ir tvarumo reikšmė

Vienas didžiausių privalumų – išmaniųjų namų sistemos skatina energijos vartojimo efektyvumą. Optimizuodamos išteklių naudojimą ir mažindamos švaistymą, jos padeda sumažinti elektros energijos suvartojimą ir komunalinių paslaugų sąskaitas. Jūs galite nustatyti automatinį „budinčių“ elektros prietaisų išjungimą tuo laiku, kai jų nereikia, pvz. nakties metu, arba kol būnate darbe. Jie bus įjungti, kai jų reikės pagal grafiką, ar pagal judesio daviklį. Taip pat ant kištukinio lizdo esančiu mygtuku jūs galėsite juos įjungti ir tada, kai konkrečiai patys norėsite.

Kiekvienas išmaniųjų namų aspektas – nuo energiją taupančių apšvietimo sprendimų iki šildymo ir vėdinimo sistemų – kuriamas atsižvelgiant į tvarumą ir sąmoningą vartojimą.

Nuolatinio tobulėjimo ir pritaikomumo užtikrinimas

JUNG nuolat tobulina savo produktus ir išmaniųjų namų sistemas. 

Patogios vartotojo sąsajos, intuityvios programėlės ir sklandi integracija su kitais įrenginiais užtikrina, kad namų savininkai galėtų lengvai valdyti savo namus, įdėdami kuo mažiau pastangų. 

Be to, nuolat atnaujinamos ir tobulinamos dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi technologijos dar labiau išplečia išmaniųjų namų sistemų galimybes. Tai užtikrina nuolatos gerėjantį komfortą, saugumą ir patogumą. Valdymas balsu ar prietaisų surišimas su geolokacijos funkcijomis jau tampa kasdienybe.

Kas yra JUNG HOME sistema ir kokie jos privalumai?

Visame pasaulyje pripažintas Vokietijos prekinis ženklas JUNG įsitvirtinęs kaip vienas novatoriškiausių elektros instaliacijos sprendimų lyderių. 

Rinkoje ypač populiarūs JUNG elektros jungikliai, kurie užtikrina naudotojams galimybę naudotis apšvietimo, temperatūros reguliavimo, apsaugos ir kitais valdymo elementais.

Išmaniojo namo sistema JUNG HOME ir jos prietaisai išsiskiria paprastumu, greitu, lengvu pritaikymu bei prieinama kaina. JUNG HOME veikia „Bluetooth Mesh“ standarto belaidžiu ryšiu ir leidžia skaitmenizuoti namų valdymą, į vieną sistemą sujungdamas turimus elektrinius prietaisus.

3 JUNG HOME 1

Šios sistemos pagrindas – įprastinė 230 voltų elektros instaliacija. Ji yra lengvai paleidžiama, valdoma, atnaujinama ir prižiūrima per specialią JUNG HOME programėlę. Sistemos veikimui nereikalingas serveris debesyje – tai prisideda prie JUNG HOME saugumo (nėra ko nulaužti), ir patikimumo (sistemos veikimui nebūtinas interneto ryšys, viskas veikia lokaliai).

Esant poreikiui, prie sistemos taip pat galima prijungti debesijos paslaugas, pavyzdžiui, „Amazon Alexa“ ar „Google Home“. Tam reikalingas JUNG HOME tinklų sietuvas. Tokiu būdu JUNG HOME sistema gali būti valdoma ir balsu. 

JUNG HOME – puikus pasirinkimas siekiant didesnio komforto ir saugumo namuose ar butuose. Ši išmanių namų technologija gali būti diegiama tiek naujai statomuose, tiek modernizuojamuose gyvenamuosiuose pastatuose arba nedideliuose biuruose.

Stilingo dizaino išmanieji JUNG HOME prietaisai užtikrins, kad jie puikiai įsilies į kiekvieną interjerą.

Be to, JUNG HOME sistemos programėlės sąsaja yra labai aiški ir intuityvi. „JUNG HOME Gateway“ – tinklų sietuvas – padaro, kad JUNG HOME prietaisai būtų matomi „SmartThings“ programėlėje. Joje galima sujungti HOME ir kitų „SmartThings“ prietaisų tarpusavio valdymą, pvz. iš JUNG HOME jungiklio valdyti „Gardena“ robotą ar „Hue“ apšvietimą, o iš „Samsung“ laikrodžio įjungti šviesą ir ar nuleisti žaliuzes.

Išmaniųjų namų sistemų įrengimas ir valdymas 

  • Įdiegimas 

Išmaniojo namo sistema įrengiama pakeičiant pirmą kištukinį jungiklį išmaniuoju ir taip iškart gaunant papildomą komfortą – apšvietimo valdymą pagal laiką ar nuotoliniu būdu. Esant poreikiui, galima pridėti antrą HOME jungiklį ar valdomą kištukinį lizdą, termostatą ar žaliuzių valdymo jungiklį. Tad elektros jungikliai ir kiti JUNG valdymo įtaisai yra lengvai montuojami, atnaujinami ar papildomi naujais.

  • Sąveika su kitais įrenginiais 

Į išmaniąsias namų sistemas galima integruoti skirtingų gamintojų prietaisus. Ši sąveika leidžia sukurti individualią sistemą, atitinkančią individualius poreikius ir pageidavimus.

  • Valdymas išmaniaisiais įrenginiais

Naudotojai gali valdyti savo išmaniųjų namų sistemas nuotoliniu būdu iš bet kurios vietos, kurioje yra interneto ryšys. Taip pat išmaniųjų namų sistema gali būti valdoma balsu.

JUNG Light and Building 2024 5327 2
JUNG stendas „Light + Building 2024“ parodoje

Gyvenimas ir darbas JUNG HOME aplinkoje

Gyvenimas ir darbas JUNG HOME aplinkoje įkūnija šiuolaikiškumą, funkcionalumą ir estetiką.

Išmanių namų JUNG sprendimai leidžia balso komandomis ar keliais telefono/planšetės paspaudimais valdyti apšvietimą, temperatūrą, namuose esančius prietaisus bei kitus aspektus. Nebūtina būti išmaniųjų namų ekspertu, kad pasinaudotumėte šia sistema, nes ji viena paprasčiausių ir lengviausiai naudojamų.

JUNG HOME galima susieti ir su „Samsung SmartThings“ programėle, kuri leidžia valdyti išmaniąsias lempas, termostatus, kištukinius lizdus ir kitus išmaniojo namo elementus mobiliuoju telefonu, išmaniuoju laikrodžiu ar balsu.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video