Top Baneris

Išmani biurų „dėžutė“ Berlyne

2021 rugsėjo 20 d.
cube berlinTik SA
„Cube berlin“ (Adam Mørk nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Šis skulptūrinis, ikoniškas pastatas pasižymi novatoriškomis išmaniosiomis biuro technologijomis ir yra įsikūręs Berlyno centre, istoriškai reikšmingoje Vašingtono aikštėje. Kaip viena iš naujų Berlyno viešųjų erdvių, ši svetainė yra ideali vieta šiam naujam orientyrui, kuris demonstruoja naujausius tvarumo, dizaino, skaitmeninimo ir patogumo pasiekimus.

„Cube Berlin“ yra neatskiriama „Europacity“ bendrojo plano dalis. Tai –‎‎ besiformuojantis miesto rajonas, supantis Berlyno pagrindinę traukinių stotį.

„Mums garbė pademonstruoti savo dizaino filosofija tokioje svarbioje vietoje“, –‎‎ sako Kim Herforth Nielsen, „3XN“ įkūrėjas ir kūrybos direktorius. „Su„ Cube Berlin“ parodome, kad galimas naujas komercinės architektūros kelias. Biurų pastatas iš tikrųjų gali atrodyti kaip meno kūrinys –‎‎ ir mes žinojome, kad tai yra svarbu tokiam miestui kaip Berlynas. Šis projektas – naujas miesto traukos centras. Jau matome, kad pėsčiuosius kubas patraukė; jiems patinka gaudyti savo atspindžius stiklo fasade. Tuo pačiu metu „Cube Berlin“ demonstruoja išmaniausius pastatų sprendimus visoje Vokietijoje. Derindami pažangiausią dizainą ir vartotojo patogumą, norime parodyti, kad darbo vietos gali būti sveikos, produktyvios ir produktyvios ir tvarios.“

cube berlin
cube berlin
pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Torbenas Østergaardas, už projektą atsakingas 3XN partneris, tęsia: „Kai pradėjome projektavimo procesą, mūsų siekis buvo sukurti pastatą, kuris prisidėtų prie aikštės animacijos. Mes norėjome įtraukti praeivius, tuo pačiu sukurdami aukščiausios klasės biuro patalpas. Mes taip pat norėjome, kad šis projektas suteiktų naują vertę Berlyno panoramai ir kartu atrastų naujus pastatų sąveikos su aplinka būdus. Atsižvelgdami į vietos sąlygas, mes pasiūlėme skulptūrinio dizaino metodą, kuris atspindėtų vietos mastelį ir pagerintų jos, kaip svarbios viešosios erdvės, pobūdį.

Gautas dizainas leidžia turėti į fasadą integruotas lauko terasas visuose aukštuose. Trikampis fasado reljefas pabrėžiamas šviesą atspindinčiais stiklais, kurie kviečia praeivius pažvelgti į savo miestą netikėtais –‎‎ beveik kaleidoskopiniais –‎‎ būdais. Galų gale, projektas pateikia įdomų paradoksą: tai nepaprastai sudėtinga skulptūra, užmaskuota kaip labai supaprastinta iteracija.”

07 090 Cube Berlin 036 H
Cube Grundriss EG
CUBE Schnitt AA
CUBE ANSICHT NORD

„Cube Berlin“ siūlo 10 aukštų lanksčių biurų, konferencijų zonas, požemine automobilių stovėjimo aikštelę, terasas ant stogo. Iš viso projektas apima 19 500 kv. m. labai lanksčios antžeminio ploto.

Visi keturi fasadai kuria pastato gyventojų ir supančios aplinkos sąveiką, sąmoningai sukurdami subtilią ribą tarp vidaus ir lauko erdvių. „Cube Berlin“ taip pat iš naujo interpretuoja pastato lyg „dėžutės“ idėją dėl stiklinio fasado, atspindinčio ir gretimą gamtą, ir panoramą. Nors apibrėžianti konstrukcijos geometrija išlaiko kubinį tūrį, matuojantį 42,5 metrus visomis kryptimis, 3XN architektai sukūrė apgalvotas geometrines transformacijas, kurios sukuria prizminį trikampių paviršiaus reljefų modelį.

07 090 Cube Berlin 123 H
07 090 Cube Berlin 060 H
07 090 Cube Berlin 054 H

„Cube Berlin“ yra naujos kartos išmanusis pastatas, kuris nustato novatoriškus intelektualių skaitmeninių  sąsajų integravimo standartus. Vartotojai kviečiami bendrauti su pastatu taikant „atsineškite savo įrenginį“ metodą. Tai pasiekiama naudojant programą, kuri skatina tvarų elgesį ir padidina energijos vartojimo efektyvumą, tuo pačiu sumažinant nereikalingas išlaidas ir įvairius netinkamo naudojimo pažeidimus. Darbuotojai pastate gali precendento neturinčiais būdais sąveikauti su savo darbo vietomis. Išmaniosios funkcijos leidžia nuomininkams pritaikyti ir valdyti tokias funkcijas kaip įėjimo kontrolė, patalpų šildymas ir vėsinimas, priežiūra, energijos tiekimas, kambarių ir stovėjimo vietų rezervavimas, elektromobilių/dviračių įkrovimas ir kt.

07 090 Cube Berlin 113 H

Pastato operatyvinė informacija saugoma dideliame „skaitmeninių smegenų“ serveryje, jungiančiame atskiras intelektualias „Cube Berlin“ sistemas. Energijos srautas ir suvartojimas yra stebimi ir tikslingai panaudojami, todėl pastatas yra savarankiškai besimokantis ir labai efektyvus. Tokiu būdu „Cube Berlin“ ir jo darbuotojai įsitraukia į tarpusavio sąveiką, kur mokosi vieni iš kitų. Pastatas išmoksta prisitaikyti prie vartotojų pageidavimų, o vartotojai gali valdyti ir pritaikyti pastato nuostatas pagal savo norus ir poreikius.

Priešingai nei mūsų turimi įsitikinimai, stiklinis „Cube Berlin“ fasadas yra labai energetiškai efektyvus dėl savo osmosinio paviršiaus ir apgalvoto dizaino, įskaitant novatorišką saulės kolektorių taikymą ant dvigubo fasado išorės. Tai, be daugybės techninių sprendimų, apimančių energijos surinkimą iš šilumos, leidžia „Cube Berlin“ veikti kaip labai energiją taupančiam, bet visiškai įstiklintam pastatui. Architektūriniu požiūriu visiškai toks fasadas dramatiškai keičia Berlyno miesto vaizdą, o techninės medžiagų savybės leidžia užtikrinti energijos vartojimo efektyvumą ir kontrolę, kuri leis pastatui siekti auksinio DNGB sertifikato.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video