Top Baneris

Islandijos gatvė ir Gedimino prospektas nuo šiol patogesni dviratininkams

2016 birželio 14 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje – smagios žinios dviratininkams: nuo birželio 17 dienos Islandijos gatvėje atsiras dviračių takas, o automobilių stovėjimas joje bus perkeltas į dešinę pusę. Islandijos gatvė – viena pirmųjų sostinėje, kurioje atsiras informaciniai ženklai, pranešantys apie tai, kad dviračiai yra lygiateisiai eismo dalyviai ir gali važiuoti drauge su automobiliais, bei skatinantys draugiškumą kelyje.

Kairioji Islandijos gatvės pusė nuo šiol bus skirta dviračių takui, kuriuo dviratininkai judės priešinga nei automobilių eismas kryptimi, tačiau dviratininkai taip pat galės važiuoti ir automobilių eismo kryptimi – bendrame sraute.

Dar viena naujovė, atsirasianti Islandijos ir Vilniaus gatvių sankirtoje – tai specialios vietos kavines aptarnaujančiam transportui prekėms išsikrauti. Nuo 8 iki 10 valandos ryto visomis dienomis numatytose vietose galės vykti prekių iškrovimo darbai. Tai žinodami, vilniečiai galės atitinkamai planuotis savo rytinius judėjimo maršrutus.

Vilniaus savivaldybė viliasi, kad vairuotojai bus dėmesingesni ir pagarbiai elgsis su bendrame automobilių sraute važiuojančiais dviratininkais: prilėtins greitį bei nebandys jų aplenkti siaurose senamiesčio gatvėse.

islandijos_g_2

Sostinės Gedimino prospekte gatvės ženklinimas taip pat atnaujintas. Visu prospektu besidriekiančios dviračių juostos taps platesnės: automobiliams palikus 3 metrų pločio juostas dviračiams skirta erdvė praplatės pusmetriu.

Pagrindinis motyvas platinti dviračių juostas – Gedimino prospekte dviračių srautas – vienas didžiausių mieste. Vairuotojai prašomi būti atidūs, ir, ypač sukdami sankryžose, stebėti, ar dviračių juosta neatvažiuoja dviratininkas.

Sostinės savivaldybė primena, kad didžiojoje Gedimino prospekto dalyje automobilių greitis ribojamas iki 30 km/h, atkarpoje nuo Vilniaus g. iki Katedros galioja „Gyvenamosios zonos“ ženklas, tad greitis ribojamas iki 20 km/h.

Vilniaus savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video