Top Baneris

Iškovotų lyderio pozicijų neketina apleisti

2014 birželio 16 d.
Pasidalykite straipsniu

„Doka Lietuva“ vadovo pareigas einančio W. Frieseneggerio siekis – kuo geresnis klientų aptarnavimas.

Doka Lietuva“ yra pasaulinio koncerno „Doka Group“, lyderiaujančio tarp didžiausių klojinių gamintojų Europoje, narė. Lietuvos statybų rinkoje „Doka Lietuva“ irgi užima lyderio pozicijas klojinių sistemų tiekimo srityje. Tačiau šių metų pradžioje statybų sektoriaus kompanijoms ir žiniasklaidai buvo išplatintas pranešimas apie vadovybės atleidimą. Šio mėnesio pradžioje buvo pristatytas naujasis vadovas Baltijos šalims, tačiau Lietuvoje veikiančioje bendrovėje „Doka Lietuva“ šiuo metu vadovo pareigas eina prokuristas Wolfgangas FRIESENEGGERIS. Jis pasidalijo mintimis apie pasikeitimus įmonėje, dabartinę situaciją ir ateities perspektyvas.

Kiek Jums buvo žinoma Lietuvos statybų rinka prieš tampant kompanijos „Doka Lietuva“ vadovu? Kaip ji atrodė bendrame Europos kontekste ar lyginant su kitų Baltijos šalių rinkomis?

– Po pasaulinio ekonominio nuosmukio Baltijos regiono statybų rinka atsigavo anksčiau nei kitų Europos šalių statybų rinkos. Dėl ekonominės krizės pradžioje pradėtos įgyvendinti itin griežtos taupymo programos valstybė tapo pajėgi investuoti, ypač į infrastruktūros projektus. Žvelgiant iš kompanijos „Doka Group“ perspektyvos, žinoma, Lietuvos statybų rinkos augimo mastai yra gerokai mažesni nei, pavyzdžiui, Azijoje arba Pietų Amerikoje. Tačiau analizuojant pastarųjų metų Lietuvos statybų rinkos rodiklių dinamiką galima teigti, kad kai kuriuose šalies regionuose jaučiamas gyvenamųjų namų statybų pagyvėjimas.

Žvelgiant į įgyvendintų projektų apimtis „Doka Lietuva“ buvo lyderis tarp klojinių sistemų tiekėjų mūsų šalies rinkoje. Ar pavyko neapleisti šių pozicijų? Kaip vertinate dabartinę bendrovės „Doka Lietuva“ užimamos rinkos dalį?

– Šiuo metu dar anksti skelbti galutinį atsakymą, nes statybos – tai sezoninis verslas, kurio pagyvėjimas juntamas šiltuoju metų laiku. Kadangi pagrindinė bendrovės „Doka Lietuva“ komanda yra visos sudėties, ateities perspektyvas vertiname itin teigiamai.

Neseniai Lietuvos statybų sektoriaus įmonės buvo informuotos apie pasikeitimus „Doka Lietuva“, t. y. apie vadovo ir kai kurių darbuotojų atleidimą. Daugeliui ši žinia buvo netikėta. Gal galėtumėte paaiškinti, kokios aplinkybės lėmė šiuos pasikeitimus?

– Vadovybės pasikeitimas įmonėje buvo reikalingas, nes jos valdymas buvo vykdomas neatsižvelgiant į kompanijos taisykles, aprašytas „Doka Group“ Korporaciniame elgesio kodekse (Corporate Code of Conduct), kuriuo vadovaujasi visos kompanijos „Doka“ atstovybės daugiau nei 60 šalių. Nors personalo pasikeitimai ir buvo gana nemaži, kasdienei įmonės veiklai tai įtakos beveik nepadarė. Ji ir toliau dirba įprastu sparčiu ritmu.

Ar artimiausiu metu laukia dar kokie nors pasikeitimai kompanijoje „Doka Lietuva“, nebūtinai susiję su valdymu?

– Nors dabartinė įmonės „Doka Lietuva“ situacija kelia kompanijai tam tikrų iššūkių, kaip ir ankstesniais laikotarpiais, bendrovės veikla yra visiškai fokusuota į klientus ir projektus. Mūsų partneriams statybų rinkoje ir toliau teikiamos technologinės, logistikos, pardavimų bei nuomos paslaugos. Taip pat džiaugiuosi, kad „Doka Group“ naujuoju „Doka Baltic“ generaliniu direktoriumi paskirtas Janis Pinnis.

Kaip vertinate konkurenciją Lietuvos statybų rinkoje? Ar ji arši, ar sąžininga tarp klojinių sistemų tiekėjų?

– Kadangi Lietuvos rinka yra stipri, konkurencija yra ganėtinai intensyvi. Tokia situacija turi teigiamą poveikį klientams, nes tai suteikia galimybę palyginti ir išsirinkti geriausią partnerį. Mano manymu, konkurencija rinkoje yra būtina. „Doka“ į konkurenciją žvelgia kaip į teigiamą poveikį įmonei augti, būti plėtojamai.

Kokių tikslų „Doka Lietuva“ kelia artimiausiems metams?

– Ir vidutinio, ir ilgojo laikotarpio perspektyvoje bendrovės „Doka Lietuva“ pagrindiniu tikslu išlieka geriausias įmanomas klientų aptarnavimas, siekiant užtikrinti jų sėkmę, ir „Doka Lietuva“, kaip patikimo ir stipraus partnerio, pozicija visame Lietuvos statybų sektoriuje.

Doka logotipas


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video