Top Baneris

Iškeltas vainikas žymi paskutinį Šv. Jokūbo kvartalo statybų etapą 

2023 gegužės 15 d.
IMG 2777 scaled

2020 m. fondas „Lords LB Special Fund IV“ pristatė architektūrinį Šv. Jokūbo kvartalo Vilniuje atnaujinimo projektą. UAB „Orkela“ užsakymu kvartalą projektavo architektai Gilma Teodora Gylytė, Sabina Daugėlienė, Andrė Baldišiūtė, Algimantas Neniškis, Domantas Baltrūnas, Gerda Nevulytė, Gediminas Aismontas, Eglė Gelažauskaitė, Edgar Vladimirenko (architektūrinė firma „DO Architects“). Vienas svarbiausių statybų darbų etapų jau baigtas – kvartale iškilo tai žymintis vainikas. Atnaujintą istorinį kvartalą sudarys Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia, dominikonų vienuolynas, ugdymo veiklai skirtos erdvės su vidiniu sodu ir komercinės patalpos, vardijama pranešime žiniasklaidai.

Šv. Jokūbo kvartalas yra išskirtinė vieta, todėl plėtojant projektą buvo laikomasi paveldosaugos reikalavimų, įsiklausomi ir atliepiami argumentuoti visuomenės lūkesčius. Didžiąją kvartalo teritorijos dalį užims privati mokykla.

Keturiuose istoriniuose pastatuose ir juos jungiančiuose statiniuose bus įrengtos mokymo klasės, biblioteka ir poilsio patalpos moksleiviams. Šalia istorinių pastatų iškils ir visiškai naujas, modernios architektūros pastatas, kuriame įsikurs lopšelis-darželis, pradinė mokykla, bus įrengtos apgyvendinimo patalpos moksleiviams bei mokytojams. 

Istoriniuose pastatuose siekiama atkurti originalias spalvas, eksponuoti bei išsaugoti istorinį palikimą (mūro bei klojinio fragmentus, arkas), atkurti originalias langų konstrukcijas, kartu įrengiant visas šiuolaikiniams pastatams būtinas technologijas – vėdinimo ir šildymo bei kitas sistemas. 

„Mūsų tikslas pagarbiai įsilieti į jau esantį architektūrinį peizažą, neužgožti šalia esančios Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios. Mokyklos kiemą pastatai saugo nuo gatvės triukšmo, todėl čia įrengtas sodas taps moksleivių ir miestiečių poilsio bei ramybės oaze“, – tvirtina „Lords LB Special Fund IV“ fondo valdytoja Anastasija Pocienė.

Vaižganto gatvėje ir sankryžoje su Baltu tiltu įsikurs komercinės patalpos, kavinės, o šalia Goštauto gatvės bus įrengtas jaukus skverelis su vaizdu į Neries upę, pavadintas legendinio Vienuolio keltininko garbei. 

Galimybė investuoti

Šv. Jokūbo kvartalo projektas Vilniuje yra finansuojamas platinant obligacijų emisiją, įtrauktą į „Nasdaq“ prekybą pagrindinėje skolos vertybinių popierių rinkoje. Bendra obligacijų emisija sieks 40 000 000 EUR (šiuo metu išplatinta obligacijų už beveik 21 000 000 EUR). Obligacijas gali įsigyti visi norintys investuoti į projektą, o minimalus įsigyjamų obligacijų kiekis – 1 vnt. (nominali vienos obligacijos vertė 1 000 EUR). Obligacijų emisija platinama atkarpomis, obligacijų išpirkimas numatytas 2025 m. sausio 19 d.

Kvartale įsikursianti tarptautinė „Royal Russell“ mokykla turi užsienio filialus Pietų Korėjoje (Busane) bei Kinijoje (Hangdžou ir Guangdžou). Šiandien „Royal Russell“ mokyklose dirba daugiau nei 500 darbuotojų ir mokosi daugiau nei 1200 vaikų. 

Naujos kartos mokykla

Royal Russell School“ bus pirmoji mokykla Lietuvoje, teikianti mokinių apgyvendinimo paslaugą. Į ją taip pat bus priimami dieninių skyrių mokiniai iš visos Lietuvos. Nuo 2024 metų rugsėjo mokykla priims 1–18 metų vaikus, o moksleiviai nuo 11 metų galės apsigyventi mokyklos patalpose. 18 000 kv. m ploto komplekse įsikurs vaikų darželis, pradinė ir vidurinė mokyklos, licėjus, sporto salė. Dalis šių patalpų įsikurs unikalią istorinę ir architektūrinę vertę turinčiuose pastatuose. Taip pat bus įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė su 240 viešai prieinamų vietų. 

Komentarai