Top Baneris

Įsibėgėja Stasio Eidrigevičiaus menų centro konkursas

2018 balandžio 20 d.
Kino teatras „Garsas“
Kino teatras „Garsas“. wikipedia.org nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Liko 10 dienų pateikti pasiūlymus Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) konkursui. Panevėžio miesto savivaldybės tikslas – įkurti šiuolaikišką, kokybišką, miesto ir Lietuvos kultūrinius poreikius tenkinantį daugiafunkcį menų centrą miesto centrinėje dalyje, kur dabar įsikūręs kino teatras „Garsas“. Menų centras taps svarbia ir šiuolaikiška miesto kultūrinės edukacijos patirčių vieta.

Kviestinių ekspertų balsais kreipiamės į kūrėjus kviesdami dalyvauti ir suteikti Panevėžio miestui galimybę turėti išskirtinį kultūros židinį.

„Sveikinu Panevėžį su tokiu ambicingu ir reikšmingu kultūriniu projektu. Garsaus, iš čia kilusio menininko vardo centras turi didelį potencialą tapti ne tik reikšmingu miesto bendruomenės kultūros tašku, bet ir traukti lankytojus iš svetur. Panašių pavyzdžių galime rasti daugelyje Europos miestų. Architektams mestas iššūkis – suderinti pastato tikslus, integruoti į kontrastingą aplinką, suteikti naujo žavesio, įkvėpti SEMC parinktos vietos kultūrinę dvasią. Didelė garbė prisidėti prie ekspertų komisijos. Nekantrauju pamatyti, kokius rekonstrukcijos sprendinius architektai pasiūlys transformuojant kino teatrą į menų centrą“, – kviestinis užsienio ekspertas iš Olandijos Johanas de Wachteris.

Stanislawas Denko (kairėje) ir Johanas de Wachteris.

Stanislawas Denko (kairėje) ir Johanas de Wachteris.

„Menas visados buvo, yra ir bus svarbi žmogaus egzistencijos dalis, atspindinti poreikį išreikšti žmogiškąsias emocijas. Menas turi du svarbius veidus: pirmasis yra meno kūrimo procesas, antrasis – meno kūrinio priėmimas. Idėja steigti menų centrą, kuriame būtų ir ekspozicijų erdvių pasaulinio lygio meniniams pasiekimams, ir realiam meno kūrimo procesui (kūrybinėms dirbtuvėms) yra tobulas užmojis. Konkurso dalyviai turėtų atsižvelgti į santykį tarp praeities ir ateities, kurdami ne tik tinkamą veiklų erdvėje sprendimo būdą, bet ir ateities poreikius atitinkančius architektūrinius, techninius sprendimus, apgalvoti galimas pastato eksploatacines savybes. Aš labai džiaugiuosi būdamas šios komisijos nariu. Vertinu šį renginį kaip labai emocinę patirtį, ypač kai kartu komisijoje dalyvauja šio kultūrinio projekto herojus“, – kviestinis užsienio ekspertas iš Lenkijos Stanislawas Denko.

Darbų pateikimo terminas: balandžio 30 d., 13:30 val.

Vieta: Panevėžio miesto savivaldybės administracija, priimamasis, 2 darbo vieta, Laisvės a. 20, LT-35200, Panevėžys (įėjimas nuo Vilniaus g.).

Daugiau informacijos: www.semc.lt

Registracija: https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video