Top Baneris

„ISH 2017“ – tvarios gyvensenos sprendimai

2017 sausio 26 d.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Vanduo. Energija. Gyvenimas“ – tai Frankfurte prie Maino (Vokietija) kovo 14–18 dienomis vyksiančios vienos didžiausių pasaulyje specializuotos inovatyvaus dizaino vonios kambarių, energiškai efektyvių šildymo technologijų, oro kondicionavimo įrangos ir atsinaujinančių energijos šaltinių parodos „ISH 2017“ devizas.

Organizatoriai pabrėžia, kad ISH paroda yra unikali verslo platforma gamintojams, pramonės ir verslo atstovams, inžinieriams ir architektams, namų statytojams ir nekilnojamojo turto kompanijų ekspertams, valstybinių organizacijų bei mokslo įstaigų atstovams. Tiesą sakant, rinkai to nebereikia įrodinėti – kas dvejus metus rengiama paroda 2015-aisiais buvo rekordinė ir dalyvių (dauguma jų – gamintojai) stendų užimtu plotu, ir lankytojų skaičiumi. Parodos istorijoje liks įrašytos 260 tūkst. kv. m plote prisistačiusios 2465 dalyvavusios įmonės, apie 200 tūkst. lankytojų. Išaugo parodoje dalyvaujančių užsienio kompanijų skaičius – net 61 proc. dalyvių ir 37 proc. lankytojų prieš dvejus metus į Vokietiją atvyko specialiai dėl ISH parodos.

Lietuvai šiemet atstovaus 9 bendrovės – „Amalva“, „Ani Plast“, „Kamė“, „Rubineta“, „Salda“, „Baltijos Brasta“, „Trijų artelė“, „Ventmatika“, „Vilpros pramonė“. Net šešios Lietuvos įmonės liko laukiančiųjų sąraše. Taip pat parodai rengiasi dvi Estijos ir penkios Latvijos įmonės.

„Messe Frankfurt“ atstovai Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Baltarusijoje apgailestauja dėl įmonių, kurios norėjo dalyvauti parodoje „ISH 2017“, registravosi, bet negavo vietos. Akivaizdu, jog tai susiję su didėjančiu renginio populiarumu, o taip pat tuo, kad labai nedaugelis nuo seno čia dalyvaujančių įmonių šios galimybės atsisako. Priešingai – jos prašo savo stendams didesnio ploto, tad naujų įmonių galimybės dar komplikuotesnės. Todėl „Messe Frankfurt“ atstovai Baltijos šalyse džiaugiasi kiekviena savo klientams iškovota vieta. O „koziriai“ yra rankose tų įmonių, kurios parodoje žada pristatyti naują, netikėtą produkciją ar technologiją.

paroda ish 03

Taigi reikšmingiausia šio profilio paroda pasaulyje laikomame renginyje šiemet dalyvaus irgi apie 2400 įmonių, tarp jų, suprantama, ir visi sektoriaus lyderiai. Ir kaip tik šiai parodai yra planuojamos naujausių produktų „premjeros“.

„Vandens“ skyrius (ISH Water) skirtas pristatyti novatorišką vonios kambarių dizainą, tvarius, į ekologiją orientuotus santechnikos sprendimus. Svarbiausia šio sektoriaus, kurio devizas „Vonios – žmonėms“ (Bathrooms for People), užduotis – greta konstrukcinių ir dizaino naujovių pristatyti technologijas, kurios padeda stiprinti sveikatą, užtikrina komfortišką gyvenseną, o taip pat padeda taupyti geriamąjį vandenį.

„Energijos“ skyriuje (ISH Energy) prisistatysiančių įmonių pagrindinė užduotis – parodyti sprendimus, susijusius su pastatų energiniu efektyvumu ir komfortu. Čia bus galima išvysti perspektyviausią aukšto efektyvumo išmaniąją inžinerinę įrangą. Didžiausias dėmesys bus skiriamas šildymo įrangai ir atsinaujinantiems energijos šaltiniams.

paroda ish 02

Kita svarbi sektoriaus tema – informacinių technologijų ir inovatyvios šildymo įrangos integracija. Visas spektras šios rūšies sprendimų bus palydėtas šūkiu „Energetikos revoliucija su aiškia perspektyva – mes turime sprendimus“.

„Energijos“ sektoriaus padalinyje „Aircontec“ bus pristatomi modernūs, energiją taupantys ir komfortiški būsto vėdinimo įrenginiai, o taip pat centralizuotos ir decentralizuotos oro kondicionavimo sistemos, skirtos ir naujai statomiems, ir modernizuojamiems pastatams.

Jungiančiąja grandimi tarp „Vandens“ ir „Energijos“ sektorių taps skyrius „Montavimo technologijų pasaulis“ (World of Installation Technology).

Šiųmetės ISH parodos šalimi-partnere vienbalsiai išrinkta Turkija. „Messe Frankfurt“ prezidentas ir vykdomasis direktorius Wolfgangas Marzinas paaiškino, kad Turkija tokio statuso nusipelnė kaip reikšmingos dalies įmonių ir dalyvių „tiekėja“. Apsispręsti dėl partnerystės padėjo ir faktas, kad net 5 procentus Turkijos eksporto sudaro santechnikos įranga, o taip pat šildymo ir kondicionavimo įrenginiai.

paroda ish 04

Paroda „ISH 2017“ suteiks galimybę atkreipti dėmesį į tai, kad ne tik Vokietijos, bet ir visos Europos politika šiuo metu orientuota į klimato ir gamtos išteklių apsaugą – iki 2050 metų šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos turi būti sumažintos 85 proc.

Kaip tik šiai problemai skirta ir tema „Power to Heat“, kuri atspindės augantį atsinaujinančių energijos išteklių naudojimą. „ISH 2017“ bus galima išvysti sistemų, kuriose energija gamyba ant stogo įrengtomis saulės baterijomis derinama su šilumos siurbliais, elektros ir šilumos akumuliatoriais. Maksimalus tokių sistemų efektyvumas pasiekiamas naudojant skaitmenines technologijas.

Įvairi ir bendroji būsimosios parodos programa. Čia bus ir specialistų paskaitų, ir konkursų, ir teminių ekskursijų. Pavyzdžiui, forume „Technologijos ir energija“ bus aptariamos galimybės, kurias šildymo sektoriui suteikia skaitmenizacijos sprendimai. Forume „Židiniai/Krosnys“ bus diskutuojama ir apie medienos kaip kuro šildymui ateitį.

paroda ish 05

Vyks ir specializuotas seminaras santechnikos montavimo specialistams (Bathroom Workshop — We present the future).

Tad jeigu rengiatės vykti į pavasario pradžioje Frankfurte vyksiančią parodą, nepamirškite paruošti „namų darbų“ – būtų gaila, jei apie savo srities renginius sužinotumėte tik iš konkurentų kalbų…

Daugiau informacijos apie parodą „ISH 2017“ ir galimybę joje apsilankyti galite ieškoti ish.messefrankfurt.com, taip pat „Messe Frankfurt“ Baltijos šalių atstovybėje – „SDC LT“, tel. +370 5 213 55 34, info@lithuania.messefrankfurt.com, www.pro-fairs.com


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video