Top Baneris

Išduotas leidimas Palangoje statyti teniso kortus ir parduotuvę

2024 vasario 22 d.
teniso kortai Palangoje
Pasidalykite straipsniu

Palangos savivaldybės administracija išdavė statybos leidimą prekybos tinklo „Norfa“ parduotuvę, kartu atsiras ir uždari teniso kortai. Sporto ir prekybos paskirties pastatas šį pavasarį bus pradėtas statyti Bangų gatvėje 11 A. Sklype suprojektuotas dviejų aukštų pastatas su prekybos centru pirmajame aukšte ir sporto bei laisvalaikio erdvėmis antrajame.

Naujasis pastatas nebus prekybos tinklams būdingos architektūros statinys, informuojama savivaldybės pranešime spaudai. Pastato tūrinę kompoziciją sudarys trys aiškiai identifikuojami pagrindiniai skirtingų aukščių blokai. Aukščiausia dalis, esanti sklypo gilumoje, pasieks maksimalų leistiną aukštingumą, ji bus 17,5 metrų aukščio. Tarpinio aukštingumo pailgas blokas sieks 13 metrų, o žemiausia pastato dalis bus 9,2 metro.

Architektai sąmoningai kūrė vizualiai laiptuotą pastatą – tokia tūrine kompozicija siekta, kad pakankamai stambių gabaritų ir aukštingumo statinys iš pagrindinių apžvalgos krypčių būtų suvokiamas kaip laiptai, kurie kyla į sklypo gilumą.

Pirmajame pastato aukšte suprojektuotos prekybos tinklo parduotuvėms įprastos erdvės, antrasis pritaikytas sporto reikmėms. Čia suprojektuoti trys uždari teniso kortai. Iš laiptinės su liftu bus patenkama į vestibiulį bei laukiamojo zoną, iš kurios srautai pasiskirstys  į vyrų bei moterų rūbines su dušais ir sanitariniais mazgais, tarp jų pritaikytais ir žmonėms su negalia, apšilimo salę bei pagrindines aikštes. Numatytos ir administracinės bei aptarnavimo patalpos.

Visos teniso aikštės bus standartinių dydžių, tai reiškia, jog jos galės būti pritaikytos ir profesionaliam sportui. Vienu metu visame aikštyne galės žaisti 12 tenisininkų, tačiau rūbinės suprojektuotos trigubai didesniam skaičiui norinčiųjų sportuoti – kad netektų laukti tiems, kurie lankysis vėliau.

Be to, suprojektuota ir mankštoms skirta erdvė. Numatyta, kad teniso žaidėjus galės stebėti žiūrovai. Jiems skirtose greta kortų esančiose tribūnose galės susėsti per 100 žmonių. Projektuotojai numatė galimybę ant žemiausio korpuso stogo dalies įrengti terasą, kurioje galėtų atsirasti kavinė arba poilsio zona. Sklype suprojektuota 116 automobilių stovėjimo vietų.

Statytojas – „Rivona“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video