Top Baneris

Išdalinti Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimai (1)

2020 spalio 2 d.
nidos prieplauka
Nidos prieplauka (Arimanto Knašo nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Spalio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje (LAS) išdalinti „Žvilgsnis į save 2019-2020“ – Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimai. Tradicinį „metrą“ lygiomis dalimis pasidalino šie nugalėtojai:

• „NEBRAU“, Laurynas Avyžius, Andrius Kalinauskas – „Alia“ rekonstrukcija

nebrau

Autoriai: NEBRAU, Laurynas Avyžius, Andrius Kalinauskas (N.Tukaj nuotr.)

• „DO Architects“ su partneriais – už Vainių rūmų konversija „Senatorių pasažas“

senatoriu pasazas

Autoriai: G.T.Gylytė, J.Jauniškytė, D.Skrupskelienė, S.Daugėlienė, A.Baldišiūtė, P.Paskačimas, M.Grabauskaitė, V.Babij, I.Uogintas, K.Čiplytė (DO ARCHITECTS nuotr.)

• Gintaras Balčytis – Vilkaviškio autobusų stotis

Vilkaviškio autobusų stotis

Vilkaviškio autobusų stotis.

• Šarūno Kiaunės projektavimo studija – Laisvės alėjos rekonstrukcija

laisves aleja

Šarūno Kiaunės projektavimo studija.

• „LG Projektai“ ir „GAL Architektai“ Nidos prieplaukos rekonstrukcija

nidos prieplauka

Studija: UAB LG Projektai & UAB GAL Architektai. Autoriai: G.Vieversys, A.Šablevičius, E.Buikaitė (A. Knašo nuotr.)

Vertinimo komisija taip pat nusprendė papildomais diplomais – pagyrimais išskirti „Architektūros fondo“ projektus su bendruomenėmis „Beždžionių tiltas“, „Ramybės oazė“ ir „Paplūdimio erdvė“, o taip pat Vilniaus miesto savivaldybės ir vystytojų patangomis besiformuojantį kvartalą „Paupys“ (konkurse – „Arches“ Paupio kiemai, „Architektūros linijos“ gyvenamųjų namų kvartalas Paupyje ir „Ambraso architektų biuro“ pramonės kvartalo konversija Paupyje)

Šiemet konkurse – net keli nauji dalykai: pirmą kartą konkurso kataloge publikuojami visi pateikti ir konkurso kriterijus atitikę darbai. O jų buvo nemažai – 58 autoriai ir architektų biurai pateikė 161 paraišką: 27 konkursinius darbus, 42 dar nerealizuotus projektus ir 92 realizacijas.

Architektų pateiktus darbus vertino tradiciškai iš užsienio architektų sudaryta žiuri: Xander Vermeulen Windsant (Olandija), Māra Ābele (Latvija) ir Kalle Komissarov (Estija). Konkurso kuratorė, Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė apdovanojimų renginyje sakė, kad nors įprasta manyti, jog taip siekiama maksimalaus objektyvumo, yra kita priežastis.

„Iš toliau, nežinant konteksto, galima įžvelgti mums nepastebimų projektų savybių, pažangių pasaulinių tendencijų atspindžių. Taip mes žvelgiame į save, bet – kitų akimis“, – sakė LAS vadovė.

Konkurso katalogą su visais 32 konkurso dalyviais rasite čia. Projektus viešinti planuojama parodoje, kuri keliaus po Lietuvos miestus. Kol kas, iki lapkričio vidurio paroda eksponuojama Lietuvos architektų sąjungos būstinėje, esančioje adresu Kalvarijų g. 1, Vilnius.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • virgis

    2020-10-05, 11:10  

    liūdna

Rekomenduojami video