Top Baneris

Iš šiluminės elektrinės Miunchene – į visą dieną aktualų kultūros centrą

2023 sausio 6 d.
pramones pastato konversijaTik SA
Pasidalykite straipsniu

Objektas: apleista šiluminė elektrinė

Vieta: Miunchenas (Vokietija)

Architektai: „Arnold/Werner“

Plotas: 20 000 kv. m

Metai: 2023

Vilnius turi „LinkMenų“ fabriką, Miunchenas turės „Bergson Kunstkraftwerk“. „LinkMenų“ 1100 kv. m erdvėje dabar kuriami produktai ir sklando idėjos, o Miunchenas apleistą 20 000 kv. m šiluminę elektrinę pavers kultūros centru.

Erdvėje, kuriai suteiktas „Bergson Kunstkraftwerk“ vardas, taps didžiausia meno galerija Vokietijoje. 4 aukštų elektrinėje, kuri dešimtmečius buvo apleista, planuojami meno renginiai, vyks komikų pasirodymai, performansai. Čia veiks restoranai ir barai, džiazo klubas. Objekto savininkai Michaelas ir Christianas Ambergeriai siekia sukurti vietą, kurioje menas būtų prieinamas visiems ir kur lankytojai galėtų praleisti visą dieną.

Bergson Kunstkraftwerk 01
Allguth GmbH/Grauwald Studio vizualizacija

Buvusi šiluminė elektrinė įsitaisiusi gyvenamajame ir pramoniniame rajone Miuncheno miesto pakraštyje. Jos gelžbetonio ir plytų architektūra bei siauri, aukšti langai suteikia pastatui vertikalų ritmą. Nepaisant to, kad elektrinė buvo pastatyta Trečiojo Reicho laikais, architektūrinis projektas asocijuojasi su XX amžiaus pradžios istorizmu.

Architektai nuo pat pradžių ėmėsi idėjos išsaugoti didelės erdvės efektą ir kartu išnaudoti horizontalią plokštumą. Parinkti sprendimai, kurie erdvę padalija, bet nesumažina jos masiškumo. „Arnold/Werner“ studijos interjero ekspertams buvo pavesta gigantišką erdvę paversti malonia lankytojams. Pasirinktas klasikinis dizainas su šviesiu betonu, ąžuolu ir tamsaus liejimo grindimis.

Interjero dizainas kurtas remiantis spalvų ir medžiagų koncepcija, kuri atgaivina kažkada čia vykusius degimo procesus. Erdvioje fojė su baru vyrauja sieros geltonumo ir pelenų pilkumo tonai. Pietinėje pastato pusėje atsidarysiantis prabangus restoranas svečius pasitiks tamsinto medžio paviršiais ir „juodoje spalvoje išplautomis“ plytomis, kurios užtikrina saugumo jausmą neapdorotame gelžbetoniniame salės karkase. 

Erdvės atidarymas suplanuotas 2023-iųjų spalį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video