Top Baneris

Įrenginys, užtikrinantis tyrą orą ir tinkamą mikroklimatą jūsų namuose 

2024 kovo 28 d.
DAIKIN INDUSTEK
Pasidalykite straipsniu

Oro, kuriuo kvėpuojame, kokybė gali turėti didelės įtakos mūsų sveikatai, produktyvumui ir bendram komfortui, todėl jei namuose esantis oras nėra valomas, tai gali prisidėti prie stipresnių alergijų, prastesnės savijautos ir ne tik. Tai kenkia kiekvienam žmogui, tačiau turintiems mažų vaikų, augintinių ar susiduriantiems su stipria alergija pasekmės yra ypač nemalonios. Taigi „Daikin“ atskuba padėti išsirinkti jums tinkamiausius oro valytuvus, kuriems šiuo metu taikomi ypatingi pasiūlymai!

Oro valytuvai – kaip tiksliai jie veikia?

Oro valytuvas yra technikos įrenginys, kuris naudoja elektros energiją tam, kad atliktų tam tikrus procesus bei pagerintų oro kokybę. Būtent tie procesai ir yra esminės oro valytuvo savybės.

Svarbiausios oro valytuvų technologijos:

1. HEPA filtrai. Tai yra labai aukšto efektyvumo mechaniniai, kietųjų dalelių oro filtrai (angl. High-Efficiency Particulate Air Filter arba HEPA). Jie yra labai svarbūs bei veikia praleisdami – košdami orą pro mikroskopinio smulkumo tinklelį, kuris praleidžia orą, bet sulaiko kenksmingas daleles, pavyzdžiui, žiedadulkes, dulkių erkutes ir tabako dūmus. Modernių HEPA filtrų efektyvumas – sulaikoma ~99,97 % dalelių, kurių skersmuo – didesnis už 0,3 mikrono.

2. Jonizacija. Jeigu prietaisas turi jonizacijos funkciją, jis į orą skleidžia įkrautus jonus, kurie prisijungia prie dulkių, žiedadulkių ir kitų teršalų molekulių. Įkrautos dalelės pritraukiamos atgal į valytuvą arba nusėda ant paviršių ir vėliau belieka jas tik išvalyti. Tokia tarša nesklinda po patalpas.

3. Absorbuojantys filtrai. Filtrai, kurių sudėtyje aktyvinta anglis (ar kitos absorbuojančios medžiagos), sugeria kvapus ir dujas iš oro, veiksmingai pašalindami toksinus ir chemines medžiagas, prastus kvapus. Verta paminėti, kad aktyvinta anglis iš oro pašalina ir daug lakių organinių junginių (LOJ).

4. UV spinduliuotė. Šie rečiau sutinkami valytuvai veikia orą ultravioletiniais spinduliais. Šitaip nukenksminami virusai, bakterijos ir pelėsis, suardomas jų DNR, tačiau technologija pritaikoma rečiau.

5. Ozonavimas. Tai yra labai galingas, tačiau ir labai pavojingas oro valymo būdas. Po itin intensyvaus patalpų valymo ar darbų gali reikėti atlikti valymą ozonu, tačiau vėliau būtinas vėdinimas, nes tai nėra saugu sveikatai.

„Daikin“ oro valytuvai turi aukštos klasės HEPA bei absorbuojančius filtrus, gali skleisti jonizuojančią spinduliuotę, o kai kurie modeliai dar ir drėkina orą.

 Sezoninėms alergijoms galima tarti sudie

DAIKIN INDUSTEK 2

Alergiški žmonės puikiai žino, kokia yra įkyri organizmo reakcija į žiedadulkes, dulkių erkutes ir pelėsių sporas ar kitas medžiagas, kurios sukelia rinitą, čiaudulį, kosulį ar verčia akis ašaroti. Tai ne tik vargina, bet gali neleisti dirbti, miegoti, leisti laiką su šeima.

Šioje vietoje oro valytuvas tampa jūsų riteriu spindinčiais šarvais. Filtruodamas visus dirgiklius jis eliminuoja beveik visus juos iš oro ir alergijos simptomai turėtų palengvėti.

Daugiau apie „Daikin“ oro valytuvų efektyvumą kovojant su alergijomis ir kita tarša galite paskaityti čia.

Kokia yra oro valytuvo nauda?

Jeigu dvejojate arba nežinote dėl to, ar „Daikin“ MC ir MCK serijos įrenginiai verti investicijos – susipažinkite su valytuvo teikiamų naudų sąrašu. Visos naudos įrodytos mokslinių tyrimų ar technologinės analizės:

  • Lengviau kvėpuosite. Oro valytuvas įtraukia blogą orą, išfiltruoja blogas, kenksmingas medžiagas ir išleidžia jau daug švaresnį, gaivesnį orą be kvapo. Tai reiškia, kad bus lengviau kvėpuoti, ypač alergijų sezono metu arba šaltais žiemos mėnesiais, kai daugiau būname namuose.
  • Geriau miegosite. O kam to nesinorėtų? Pašalindami alergenus ir teršalus iš jūsų miegamojo, oro valytuvai padeda sukurti puikią aplinką jūsų poilsiui. Lengviau kvėpuodami leisite kūnui geriau pailsėti.
  • Jokio diskomforto. Žmonėms, kurie turi jautresnę uoslę, vakarykštės vakarienės ar šlapio šuns kailio kvapai gali trikdyti poilsį ir laisvalaikį. Oro valytuvai gali surinkti bei išsklaidyti šiuos kvapus, todėl išvengsite diskomforto ir ramiau jausitės patys bei priimdami svečius.
  • Ilgalaikė nauda sveikatai. Reguliariai su oro tarša susiduriantis organizmas gali nusilpti ir susiduria su didesne daugelio susirgimų rizika. Oro valytuvai, švarindami orą, gali padėti sumažinti šiuos pavojus.

Kaip pasirinkti geriausią oro valytuvą?

DAIKIN INDUSTEK 3

Ne visi oro valytuvai yra vienodi. Ieškokite tokio, kuris turi kuo daugiau filtravimo ir valymo technologijų. HEPA filtras ar keli mechaniniai filtrai veiksmingiausiai pašalins daleles, aktyvuotos anglies filtrai sugers kvapus, o jonizacijos technologijos, kaip kad „Daikin“ Flash Streamer dar ir neutralizuos virusus.

Atsižvelkite į patalpos, kurią norite išvalyti, dydį ir patikrinkite švaraus oro srautą – tiekimo greitį/našumą (CADR), kad įsitikintumėte, jog jis atliks savo darbą.

Jei jūsų aplinkoje oras sausas, apsvarstykite galimybę įsigyti oro valytuvą ir drėkintuvą viename. Tai dar labiau padidins komfortą. 

Visada galite kreiptis į sau artimiausią „Industek“ prekybos vietą ir gausite profesionalius patarimus.

Jei bute, kotedže ar name turite naminių gyvūnėlių, auginate mažus vaikus ar dažnai susiduriate su alergijomis, investicija į oro valytuvą – tai investicija į savo sveikatą ir gerą savijautą dabar ir po daugelio metų. Padėsime, kad kiekvienas įkvėpimas būtų gaivus ir geras!


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video