Top Baneris

Ir naujam, ir renovuojamam stogui – ekologiški banguoti lakštai

2024 kovo 25 d.
EE Gotika L92 09 2021 2 scaled
Beasbestiniai lakštai iš fibrocemento puikiai tiks naujiems ir renovuojamiems namams, ūkiniams pastatams dengti. „Eternit“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Plieninė stogo danga, banguoti fibrocementiniai lakštai – tai vienos dažniausių dangų, kurias renkasi gyventojai savo namams privačiuose namuose. Tiesa, ekologiški banguoti lakštai pralenkia plieninę dangą garso izoliacija, tvirtumu, storiu. Rinką išnarstę pirkėjai linkę įsigyti banguotus lakštus, sutelkę dėmesį į jų teikiamus privalumus. Tačiau ne tik naujakuriai renkasi šią dangą, ji populiari ir tarp renovuojančių namus, ypač, jei planuojama keisti asbestinį stogą. Kokių veiksmų imtis planuojant stogą dengti banguotais lakštais, koks jų montavimas – pasakoja stogų ekspertas Donatas Bosas.

Įsivaizduokime situaciją: naujakurys apsisprendė, kad stogui rinksis būtent ekologiškus banguotus lakštus. Kokius veiksmus jis turi atlikti, kad stogo įrengimo procesas būtų kuo sklandesnis?

Apsispręsti dėl stogo dangos reikia anksti – dar iki statybų pasirinkite stogo medžiagą, laikančiąsias konstrukcijas, apgalvokite, kokia jėga veiks stogą. Įsivertinkite norimą matyti vaizdą, kokią sumą skirsite stogui, taip pat dangos pliusus ir minusus (kokių reikia tvirtinimo detalių, koks stogo atsparumas, izoliacija, ar planuojate įsirengti saulės elektrinę ateityje).

Namo projektavimo metu turite žinoti stogo nuolydį, pagal tai išsirinkti medžiagą ir  konstrukcijas, kurių ji reikalauja. „Eternit“ gaminiai geriausiai tinka šlaitiniams stogams nuo 7 laipsnių. Jei stogas nuo 7 iki 15 laipsnių, reikia papildomos sandarinimo virvės ir suklijuoti difuzinę plėvelę. Didesnio nei 15 laipsnių nuolydžio stogams dengiant banguotus lakštus nėra keliami jokie papildomi reikalavimai.

LT Uknw Klasika L21 01 2018
„Eternit“ gamina ir siūlo 5 skirtingus lakštų ilgius, 7 spalvas (nuo klasikinės raudonos, primenančios čerpes, iki juodos ir grafito). „Eternit“ nuotr.

Taip pat reikėtų įsivertinti, kaip greitai reikės gauti medžiagas. „Eternit“ lakštų privalumas be patrauklios kainos, sandarumo ir geros garso izoliacijos, yra ir pagaminimo operatyvumas. Po užsakymo per mėnesį lakštai bus atgabenti į jūsų vietą. Jums nereikės rūpintis dėl ilgo transportavimo iš kitos šalies, nes jie pagaminti čia pat, Lietuvoje.

„Eternit“ šiuo metu gamina ir siūlo 5 skirtingus lakštų ilgius, 7 spalvas (nuo klasikinės raudonos, primenančios čerpes, iki juodos ir grafito) ir nedažytą lapą – tiek namams, tiek ūkiniams pastatams. Tai leidžia pritaikyti modelį ir spalvas prie eksterjero.

Po užsakymo praėjus mėnesiui pagaminta stogo danga atvyko į objektą. Laukia stogo dengimas. Ar įmanoma beasbestinio šiferio montavimo darbus atlikti pačiam?

Nagingi šeimininkai stogo darbus su banguotais lakštais gali atlikti patys. 1–2 žmonės tikrai gali susitvarkyti su šia užduotimi. „Eternit“ įmonėje esame paruošę pluoštą medžiagos – nuo instrukcijų, deklaracijos, brošiūrų iki garantijos. Viso proceso metu konsultuojame ir atsakome į rūpimus klausimus.

Tačiau jei darbus norite perduoti specialistams – mūsų tinklalapyje rasite stogdengių, kurie yra išmokyti, kaip tinkamai montuoti „Eternit“ lakštus, kontaktus. Jie įgiję teorinių ir praktinių žinių apie būtent „Eternit“ gaminių montavimą, todėl galime drąsiai juos rekomenduoti. 

Jei dvejojate savo žiniomis arba neturite laiko gilintis į instrukcijas, perduokite darbą statybininkams. Tiek sandėliavimas, tiek montavimas yra svarbiausi aspektai, kurie lemia dengiamo stogo išvaizdą ir galutinį rezultatą. Netinkamai sumontavus stogą nebus galima gauti garantijos.

Nekilnojamojo turto rinka įtempta, kainos aukštos, todėl gyventojai renkasi įsigyti nebūtinai naujos statybos namus. Jiems neišvengiamai reikia remonto. Stogas dažnai būna pagrindinis komforto garantas persikeliant į ne naujos statybos namus. Ką rekomenduotumėte renovuojamų namų savininkams?

Namo renovacija gali būti paprastesnė pasirinkus lengvai montuojamą dangą. Renovuojamiems namams „Eternit“ klientai dažniausiai renkamasi „Klasika“ lakštus, kurie montuojami be skylių, tad galima iš esmės nekeisti konstrukcijos, ir vietoje senos dangos uždėti naują. Tai atlikti galima vienam arba dviese. Lapai yra paruošti, tereikia suktuvo, kuriuo demontuojate senus lakštus ir susukate sraigtais naujus. Netruksite ilgai – tereikia 3–4 sraigtų 1 kv. m. Kadangi dangos svoris nedidelis, nereikia specialios įrangos jos užkelti. 

Esame atsakingi gamintojai ir galvojame, kaip užtikrinti kuo didesnį saugumą. Lapai, kurie ilgesni nei 1 metras, pavyzdžiui, „Agro L“ ir „Agro XL“, turi stiklo audinio juosteles, kurios apsaugo nuo įkritimo į stogo dangą montuojant, jei darbininkas sukluptų. Tokios apsaugos, kuri išgelbėtų gyvybę, negali pasiūlyti kiti banguotų lakštų gamintojai.

Vienkemis Klasika L21 02 2017 1
Renovuojamiems namams „Eternit“ klientai dažniausiai renkamasi „Klasika“ lakštus, kurie montuojami be skylių. „Eternit“ nuotr.

„Eternit“ šiuo metu gamina 5 skirtingus lakštų ilgius, galima rinktis iš 7 banguotų lakštų spalvų. Siūlote ir naujovę – skaidrius lakštus, kurie tinkami terasoms, pavėsinėms. Ar šį sprendimą jau spėjo atrasti ir įvertinti privatūs asmenys?

Skaidrūs lakštai turi potencialo populiarėti, nes jie yra tokio paties dydžio kaip įprasti. Jei namo stogas, padengtas banguotais lakštais, prailginamas dėl terasos, galima panaudoti tokio paties dydžio skaidrius lakštus. Tai sutaupo laiką – nereikia papildomai projektuoti, galvoti apie grebėstavimą. Tereikia demontuoti dalį fibrocementinių lakštų ir tiesiog užkloti skaidrius, kurių skaidrumas siekia 80 proc. Tai tvarus pasirinkimas, kai reikia daugiau šviesos bei apsaugos nuo pavojingų ultravioletinių spindulių.

„Eternit“ Lietuvoje veikia daugiau nei 25 metus ir priklauso Belgijos įmonių grupei „Etex“, kuri skaičiuoja antrą veiklos šimtmetį. „Eternit“ gaminius galite įsigyti 150-yje vietų visoje Lietuvoje. 

Ekologiški, aukštos kokybės standartus atitinkantys beasbestiniai lakštai iš fibrocemento puikiai tiks naujiems ir renovuojamiems namams, ūkiniams pastatams dengti. „Eternit“ Naujojoje Akmenėje gamina įvairių spalvų ir dydžių stogo dangą, kad kiekvienas klientas rastų tai, kas labiausiai tinka jo projektui.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video