Top Baneris

Interjero tendencijos: daugiau dėmesio siūloma skirti detalėms

2016 balandžio 9 d.

Ar pastebėjote, jog pavasarį, atgimstant gamtai, apima įkvėpimas pakeisti namų aplinką? Interjeras – ne apranga, jos kasmet iš esmės neatnaujinsi. Tačiau kiekvienais metais galima pagyvinti baldus, sienas, atnaujinti dekoro elementus ar interjero detales, atsižvelgiant į vyraujančias interjero tendencijas.

1. Metalo detalės

Kaip ir praėjusiais metais, interjere ir toliau dominuoja metalas ir jo blizgesys. Įvairios auksinės, rožinio aukso, bronzos, žalvario detalės ryškiai atsispindi namų interjere – balduose, šviestuvuose, durų rankenėlėse, veidrodžiuose, užuolaidose ar meno kūriniuose. Nereikia išsigąsti ir metalo derinių – skirtingi metalai puikiai derės tiek vienas su kitu, tiek ir su kitais namų interjero elementais.

2. Etnografiniai raštai

interjeras_150408_5

Interjere nebedominuoja šaltas industrinis stilius. Dabar ieškoma šilumą namams suteiksiančių elementų. Namus siūloma puošti etnografinių motyvų turinčiomis detalėmis. Tokie daiktai ne tik turės istorinės išliekamosios vertės, tačiau ir bylos apie namų šeimininko patriotiškumą ar aplankytas vietas. Etnografiniai raštai gali puošti pagalves, kilimus, užklotus, tačiau, kad aplinka netaptų kičinė, raštai turėtų atsirasti neutralių tonų apsuptyje.

3. Marmuras

Marmuras, dar kitaip vadinamas spindinčiu akmeniu, anksčiau buvo naudojamas statyti rūmus ir šventyklas, skaptuoti kolonas ir skulptūras. 2016-aisiais ši medžiaga tapo itin mėgstama interjero dizainerių, kurie rekomenduoja ja puošti namus. Nereikia marmuru iškloti namų grindinio, vonios kambario ar statyti židinio, pakaks kelių marmurinių daiktų – puodelių, padėkliukų, šviestuvų su marmuro detalėmis, žvakidžių ar modernaus marmurinio laikrodžio.

4. Spalvų gama

Dauguma lietuvių namų interjerui yra linkę rinktis saugias ir dėmesio neatkreipiančias spalvas – neutralią baltą, pilką ar gelsvą. Spalvų žaismas grįžta į namų interjerų tendencijų sūkurį. Madingos tamsiai mėlynos, žalios, aukso ir violetinės spalvų kombinacijos. Reikia nepamiršti ir šių metų spalvų – rožinio kvarco ir dangaus giedrumo – derinio. Lyginant su ankstesnėmis metų spalvomis, šios – itin švelnios ir ramybę skleidžiančios spalvos, kuriomis puošti dekoro elementai puikiai įsilies į šviesių spalvų interjerą, o su marmuro dirbiniais sudarys itin švelnią harmoniją.

5. Ilgaamžis medis

Tai medžiaga, kuri, tikriausiai, niekada nepasitrauks iš namų interjero tendencijų sąrašo, todėl visuomet yra drąsi ir gera investicija. Šiemet dominuoja šviesaus medžio baldai ir detalės. Prie jų derės ir anksčiau minėti metalo dirbiniai detalės, kurie kartu sukurs modernų, bet šiltą kontrastą.

6. Sodas namuose

Dar viena svarbi namų dekoracija – augalai. Gamta atkeliauja arčiau namų ir nepriklausomai nuo metų laiko suteikia jiems gyvybės ir ryškių spalvų. Gyvenantys privačiuose namuose gali įsirengti oranžeriją, o butų gyventojai augalus sodinti išskirtinuose keraminiuose vazonuose ir jais puošti namų kampus ar palanges.

7. Individualumas

interjeras_150408_3

Namai – mūsų individuali erdvė. Joje geriausiai atsiskleidžia mūsų charakteris. Būtent tai pabrėžia ir interjero dizaineriai. Namuose privalu jaustis savimi, todėl rekomenduojami pagal individualų užsakymą pagaminti ar vienetiniai, tik jūsų namuose esantys, dekoro elementai. Tiesa, nereikia išsigąsti, kad visa tai – ne pagal jūsų kišenę. Pavyzdžiui, kasmet Vilniuje vykstančioje parodoje „Menas namams“ galima išvysti ir įsigyti įvairių meno žanrų kūrinių nuo neoklasicizmo iki postmodernizmo.

8. Gėlių motyvai

Gėlės atkeliauja ne tik natūraliu pavidalu. Jų lapai, žiedai atsispindi tapetuose, tekstilėje – itin madingos pagalvėlės su stambiais gėlių, palmių raštais, kurie puikiai dera prie pastelinių spalvų ir šviesaus interjero, kuriame dominuoja medis.

9. Keramika

Menininkų bendruomenės visame pasaulyje stebi tendenciją maistą pateikti išskirtiniuose, meno kūriniais tapusiuose induose ir keramikos dirbiniuose. Juose net paprasčiausias vaisius tampa gurmanišku užkandžiu. Meno kūriniai vis dažniau atsiranda ant stalo, taip kasdienišką susitikimą su draugais paversdami jaukiu susitikimu galerijoje.

10. Subtili prabanga

interjeras_150408_2

2016-aisiais kviečiama atsisakyti sunkių tekstūrų ir namus paversti gaivia, grynų formų erdve, kuri ramina nuo miesto triukšmo, taip pat investuoti į prabangos suteikiančius dekoro elementus. Jų pasirinkimas pats įvairiausias – tekstilės gaminiai, indai, paveikslai ir kiti. Keletas tarpusavyje derančių meno kūrinių pagyvins klasikinį interjerą ar suteiks elegancijos sunkesnių formų namų aplinkoje. Kokybiškai ir stilingai parinktos detalės išlaikys namų stilių, kuriam laikas taps nepavaldus.

„Renkantis meno kūrinį namams, pirmiausia verta susipažinti su meno žanrais, stiliais, pačiais kūrinių autoriais ir pasirinkti savo charakteriui artimiausią meno kūrinį. Derėtų iš anksto apmąstyti keramikos dirbiniui, skulptūrai ar paveikslui skirtą vietą namuose ir tik tuomet pasiryžti jį įsigyti. Atviros meno kūrinių parodos yra užtikrintas pirmas žingsnis savito ir unikalaus namų interjero link“, – sakė parodos „Menas namams“ kuratorė Ramutė Rachlevičiūtė.

interjeras_150408_4

Komentarai