Top Baneris

Interjero klaidos, dėl kurių gali tekti gailėtis

2024 sausio 30 d.
interjero klaidos
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kiekvienas norime namų, kuriuos būtų gera gyventi. Jaukumas ir patogumas – bene pagrindiniai kriterijai, suteikiantys erdvei namudinį jausmą. Tačiau jei interjerą kuriate patys, ir tuo labiau pirmą kartą, gali būti nelengva išvengti klaidų, kurios ne tik apkartins gyvenimo naujame bute ar name pradžią, bet ir galbūt privers dar sykį atverti piniginę.

Dažniausios klaidos kuriant namų interjerą

Impulsyvus dekoro elementų pirkimas. Dekoruoti namai yra jaukūs, taip sukuriamas įspūdis, kad juose gyvenama. Tačiau naujakurių bėda gali būti ta, kad iš didelio entuziazmo jie prisiperka per daug arba netinkamų, nederančių tarpusavyje dekoro detalių dar neįsikėlę į būstą. Skubėjimas gali lemti, kad turėsite dėžę ar kelias vazų, rėmelių ar reprodukcijų, kurių nežinosite arba neturėsite, kur padėti. Įsikelkite, apsipraskite naujuose namuose ir tuomet neskubėdami žvalgykitės, kaip pajaukinti interjerą.

Biudžetinė sofa arba kitas dažnai naudojamas baldas. Jei namus kuriate sau, puikiai žinote, kiek laiko praleisite viename ar kitame kambaryje, kiek dažnai gulinėsite ant sofos ar kaip dažnai uždegsite šviestuvus. Nepagailėkite finansų labiausiai naudojamiems objektams. Sofa ir kiti minkšti baldai, kuriuos naudosite dažniausiai, yra verti šiek tiek didesnių išlaidų. Ypač tai taikoma dirbtinės odos gaminiams.

Visas butas vieno stiliaus. Patinka retro stilius, o gal „midcentury“, o gal neatsižavite skandinavišku minimalizmu? Nepulkite stačia galva įkurti namus remdamiesi viena stilistika. Jums tiesiog gali pabosti. Geriausia derinti skirtingų stilių elementus vienoje erdvėje. Taip ji bus gaivi ir moderni. 

Neapgalvotas spalvų pasirinkimas. Ar tikrai visada norėsite žalios spalvos virtuės, ar nepabos oranžinis lovos galvūgalis arba citrininiai foteliai svetainėje? Laikas viską sustato į savo vietas. Nepriimkite sprendimų dėl neįprastos baldų spalvos gerai nepagalvoję. 

virtuves irengimas
Unsplash nuotr.

Tik atviros spintos ir spintelės. Šaunu, kad neturite, ką slėpti! Tačiau renkantis vien atvirus baldus rizikuojate sukurti perteklinį triukšmą. Jei nesibodite dažniau valyti lentynų, dalį spintelių palikite atviras, bet dalį rinkitės uždaras. Taip bus švariau ir tvarkingiau.

Rankenėlių atsisakymas. Suprantama, minimalizmas ima viršų ir daugelis linkę į radikaliai švarų interjerą. Visgi virtuvė yra ta vieta, kur visiškos švaros sukurti nepavyks. Tiksliau, ta „švara“ gali tapti netvarkos priežastimi. Pavyzdžiui, rankenų ant spintelių atsisakymas virtuvėje reikš daugiau pirštų antspaudų ir išteptų paviršių.

Netinkamos medžiagos kilimai. Viskozė yra nebrangi ir vizualiai atrodo gerai. Tačiau kilimai, ypač šviesūs, iš šios medžiagos, sukurs papildomo vargo ir galiausiai teks mokėti antrą kartą, tik jau už kokybiškesnę dangą. Kilimas iš vilnos arba šilko bus malonesnis po kojomis ir ilgaamžiškesnis.

namu interjero patarimai

Neįprastos formos langai. Unikalios formos langai, pavyzdžiui, apvalūs, gal ir suteikia išskirtinumo, bet, deja, dažnai būna nefunkcionalūs. O kokios išlaidos laukia, jei tektų juos pakeisti? Geriau likite prie standartinių formų langų.

Tekstūruotos lubos ir sienos. Įprastai tokios lubos daromos ne naujuose namuose, o remontuojamuose, norint paslėpti nelygumus arba trūkumus. Naujuose namuose luboms akcentų nereikia. Tas pats galioja ir sienoms. Lygūs paviršiai atrodo tvarkingiau ir subtiliau, juos lengva atnaujinti.

Ar teko savo namuose priimti sprendimų, kurių gailitės iki šiol? Ar visgi teko daryti skubų remontą ir taisyti nepatinkančius sprendimus išsyk?

Pagal havenly.com ir mydomaine.com parengė Deimantė Bagdanavičienė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video