Top Baneris

Interjero dizainerė apie valgomojo baldų tendencijas: kaip derinti ir pasirinkti tinkamiausius

2024 kovo 22 d.
valgomojo baldai
Pasidalykite straipsniu

Velykas – gražiausią pavasario šventę sutiksime prie gausiai vaišėmis nukrautų stalų su būriu namiškių. Pats stalas gali būti valgomojo centrinė zona ir puošmena, prie kurio dera subtilūs indai ir tekstilė, arba rinkitės priešingai – madingą eklektiką. Interjero dizainerė pataria, kaip išsirinkti skoningus valgomojo baldus, ir kokios tendencijos šiemet populiariausios. 

Viena tendencija – vakarykštė naujiena

Anot „Gintaro baldai“ interjero dizainerės Jūratės Sventickienės, valgomojo baldai turi savo madas ir tendencijas. „Interjero kūrimo pamatas yra skonis, žinios ir patirtis. Stalo pagrindas yra stalviršis – būtent nuo jo ir prasideda šio baldo pasirinkimas. Šiuo metu patys populiariausi – akmens, marmuro bei šių medžiagų atitikmenų variantai. Kuo įdomesnė stalviršio faktūra ir tekstūra, tuo daugiau žaismo ir gyvumo bus interjere“, – sako J. Sventickienė.

Pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo valgomojo stalai su tikro ar dirbtinio akmens stalviršiais. Žmonės renkasi ir medžio, granito, natūralių medžiagų paviršius. Skaidrus stiklas, akcentuoja dizainerė, jau vadinamas vakar dienos naujiena. Skaidrūs stikliniai stalviršiai nebepopuliarūs jau kurį laiką. Dabar dominuoja spalvoto, dažyto stiklo stalviršių pasiūla, stiklo keramika, rašoma įmonės pranešime spaudai.

Balta valgomojo baldų apdaila vis dar išlieka tendencijų viršūnėje.

Patarimai renkantis valgomojo stalą

Kuomet stiklo stalviršis praranda savo aktualumą, baltos spalvos apdailos stalas visada išliks saugus bei tinkamas pasirinkimas. Apie tai kalbanti J. Sventickienė tikina – toks koloritas ne veltui vadinamas klasikiniu ir derinamas gali būti kone prie visko. 

„Būtent balta valgomojo baldų apdaila vis dar išlieka tendencijų viršūnėje. Nors tą patį galima pasakyti ir apie kitą klasikinį – medžio – pasirinkimą, su juos reiktų būti atidesniems. Natūralūs mediniai raštai ne visada lengvai suderinami su interjere jau esančiais kitais mediniais baldais. Vertėtų įsivertinti, kaip namuose jie derės prie kitų medžio paviršių. Mat neretai tiek raštai, tiek atspalviai gali labai skirtis“, – akcentuoja interjero dizainerė.

Nesuderinamumo galimybę sumažina kita populiari tendencija – įvairių stilių asmeninėje erdvėje dermė. Anot J. Sventickienės, šiuo metu ypač populiaru derinti skirtingas stilistikas, medžiagiškumus, tekstūras ir spalvas. 

„Drąsiai galite derinti baltą stalą su ryškiomis kėdėmis. Taip pat pastarąsias rinktis ne tik nevienodas, bet ir įvairių koloritų, raštų, tekstūrų. Pastebiu tendenciją, kad interjeruose derinami ne tik skirtingi valgomojo bei kambario baldų stiliai, bet ir patys valgomojo baldai pasirenkami kuo įvairesni. Taigi eklektika arba kelių stilistikų dermė šiandien – labai populiari“, – teigia ekspertė.

valgomojo interjeras

Populiarų pasirinkimą vadina ypač sumaniu    

Kalbėdama apie itin svarbią valgomojo baldų sudedamąją – kėdes – interjero dizainerė atskleidžia: jų tendencijos šiuo metu taip pat labai ryškios. O tai, pažymi ji, dėl funkcionalumo. 

„Stalas – labai praktiškas baldas. Labiausiai matome jo stalviršį, tačiau kojas paslepia pristumtos kėdės. Dėl to dizaineriai joms skiria labai daug dėmesio. Šie baldai vis dažniau turi ir savo madas. Pavyzdžiui, pastaruoju metu ypač skoningai bei estetiškai atrodo kėdės su medžiagine apdaila“, – pabrėžia pašnekovė. 

Dėl šios priežasties ji siūlo drąsiai svarstyti apie alternatyvas klasikiniams sprendimams. „Rinkoje – gausus audinių pasirinkimas, jie puošnūs, madingi ir kartu labai praktiški, nes yra lengvai valomi bei impregnuojami. O bene populiariausios šiandien – juodas apdailos detalės. Tokio kolorito kėdžių kojelės madingos ne šiaip sau – jos gerokai lengviau suderinamos interjere. Juodos detalės, šviestuvai, baldų ar durų rankenėlės, nuotraukų rėmeliai. Kai visa tai dera, interjeras kuria išbaigtumo įspūdį. Tą patį galima pasakyti ir apie valgomojo baldų sidabro ar aukso spalvų detales“, – atkreipia dėmesį dizainerė. 

Siūlyčiau nebijoti ryškesnių spalvų, o svarstydami apie valgomojo baldus, apgalvokite, kas namų interjere dominuoja labiausiai.

interjero dizainerė Jūratė Sventickienė

Ragina drąsiems sprendimams  

Apibendrindama aktualiausias tendencijas interjero dizainerė būstų šeimininkams siūlo kuo daugiau dėmesio skirti valgomojo baldų tekstūroms ir faktūroms. Ji pataria rinktis įdomesnius raštus, drąsiai svarstyti apie sparčiai populiarėjančias audinių faktūras.

„Natūralios medžiagos ar jų sintetinės imitacijos – lino, drobės, vilnos ar aksomo – dabar išties madingos. Kartu ant bangos yra ir grubesnės faktūros audiniai, kurie atrodo tarsi megzti. Siūlyčiau nebijoti ryškesnių spalvų, o svarstydami apie valgomojo baldus, apgalvokite, kas namų interjere dominuoja labiausiai. Jei turite įspūdingą sofą ar minkštą kampą, derinkite prie jų visa kita. O jei valgomojo baldai taps pagrindiniu namų akcentu, sutelkite visą dėmesį šiam pasirinkimui. Tad eksperimentuokite, ryžkitės drąsiems sprendimams ir kurkite namus, kurie džiugins ne tik per šventes, bet ir kasdien“, – pataria J. Sventickienė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video