Top Baneris

Inspektorių reidai į statybvietes bus dažnesni

2016 birželio 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Į statybose naudojamų medžiagų ir įrenginių kokybę neturi būti žiūrima pro pirštus, ir mažiausios kainos kriterijus, neįvertinant kokybės, viešuosiuose pirkimuose turi būti kuo mažiau svarbus. Tokios nuomonės laikosi Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas. Metų pradžioje jo vadovaujamos asociacijos kartu su partneriais inicijuotas medžiagų bei gaminių kokybės tikrinimo statybvietėse klausimas šiandien keliamas vis garsiau.

Statybų sektoriui priklausančių asociacijų suburta darbo grupė artimiausiu metu ketina teikti pasiūlymus dėl Viešųjų pirkimų įstatymo pataisų, kurios leistų labiau kontroliuoti objektus, statomus ar renovuojamus naudojant šalies ir savivaldybių biudžeto arba Europos Sąjungos fondų lėšas. Siūloma įtvirtinti nuostatą, kad būtų projektų sąmatose būtų numatomas tam tikras procentas lėšų, skirtų panaudoti medžiagų ir gaminių laboratorinei patikrai.

Jeigu patikrinimų metu būtų nustatyta, jog naudojamos medžiagos neatitinka keliamų reikalavimų, rangovas būtų įpareigotas savo lėšomis pasirūpinti tinkamais produktais.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad tikrinti medžiagų kokybę šiuo metu nėra linkę užsakovai. Šie baiminasi, kad radus nukrypimų nuo normų reikėtų stabdyti statybas, o tai gresia finansavimo praradimu arba net panaudotų pinigų grąžinimu. Yra atvejų, kuomet kilus pagrįstų įtarimų dėl naudotų medžiagų netinkamumo, užsakovai – valstybinių institucijų vadovai – nesutiko atlikti medžiagų laboratorinio patikrinimo. Tarp tokių pavyzdžių – viena mokykla Anykščiuose bei Alytaus rajono savivaldybės administracija. Įtarta, kad renovuojant šių įstaigų pastatus buvo panaudotos degios fasado apdailos plokštės, kurios dėl tokio vadovų nusiteikimo ir liko nepakeistos.

„Reikia kuo dažniau tikrinti statybvietes. Vien žinia apie tai, kad bus atliekami patikrinimai, statybininkus verčia pasitempti. Jau nekalbant apie tai, kad reikia kuo daugiau viešinti patikrų rezultatus: parodyti visuomenei netinkamai atliekamus darbus, dažniausiai netinkamai naudojamas medžiagas, kokias tai gali turėti pasekmes“, – sakė D. Gedvilas.

Vasaros pradžioje jau buvo surengtas kelių statybviečių patikrinimas. Tokie atitinkamų institucijų atstovų vizitai taps dažni, bus žiūrima, kokios naudojamos medžiagos, ar yra visi reikisami jų dokumentai, tikrinama projektinė dokumentacija.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video