Top Baneris

„Inreal“ grupė užbaigė „Miško vėtrungių“ projektą Nidoje

2023 rugpjūčio 22 d.
Misko vetrunges 009 web 1
„Inreal“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Inreal“ grupė užbaigė „Miško vėtrungių“ rekonstrukcijos-konversijos projektą Nidoje (Vėtrungių g. 358, Neringa). Buvę sandėliai rekonstruoti į du poilsio paskirties pastatus, kurių bendras plotas – 956 kv. m. Investicijos siekė 4 mln. eurų. Tai – vienuoliktas „Inreal“ grupės išplėtotas projektas Kuršių nerijoje. 

„Miško vėtrungės“ pratęsė „Inreal“ grupės konversijos projektus šiaurinėje Nidos teritorijoje. Jaučiamės čia padarę ryškų įnašą – tokį, kuris ne tik atnaujino, bet ir išsaugojo. Sukūrėme gabalėlį naujos, šiuolaikiškos, bet neatitrūkusios nuo unikalios istorinės ir gamtinės savasties Neringos“, – sako „Inreal“ grupės vadovas Andrius Anusauskas. Anot jo, nuo 2012 metų grupės išplėtoti trys projektai: „Kopų vėtrungės“, „Marių vėtrungės“ ir „Miško vėtrungės“ suteikė tvarų postūmį šios teritorijos atsinaujinimui. „Inreal“ grupė parengė 9 ha šiaurinės Nidos teritorijos detalųjį planą, finansavo gatvės rekonstrukcijos techninio darbo projekto parengimą, atnaujino viešąją infrastruktūrą, rašoma įmonės pranešime spaudai.

Misko vetrunges 005 web 1
„Inreal“ nuotr.

„Marių vėtrungės“ projektas išsamiai pristatytas redakcijos straipsnyje:

Abu „Miško vėtrungių“ pastatai yra dviejų aukštų su mansardomis. Juose įrengta po 9 apartamentus. Iš viso projekte – 18 dviejų–keturių kambarių poilsio būstų ir 1 administracinės paskirties patalpos. Jų plotai – nuo 31 iki 91 kv. m. 

„Miško vėtrungių“ projekto autoriai – „G.A.L. Architektai“. Pastatų architektūra dera su nerijos gamta, istorine tradicija, architektūriniu etnografiniu savitumu, bet juose taip pat yra pritaikyti inovatyvūs ir modernūs sprendimai, be kurių neįsivaizduojamas šiuolaikinio žmogaus gyvenimas. Projektas ribojasi su mišku, pro vitrininius langus, balkonus ir terasas atsiveria Kuršių nerijos vaizdai. Statybai ir vidaus pilnai apdailai naudotos natūralios medžiagos: medis, tinkas, čerpės ir ilgaamžiai sprendiniai. Pastatų viršūnės papuoštos tradiciniais kuršių lėkiais. Teritorijoje įrengtos vietos dviračiams ir automobiliams, pagalbinės patalpos. 

Kvartale pastatyta architekto Adomo Šablevičiaus ir skulptoriaus Vaidoto Bliūdžiaus sukurta „Vėtrungių“ skulptūra. 

Iki 2023 m. rugpjūčio 22 d. iš 19 projekto turtinių vienetų parduota 17.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video