Top Baneris

Inovatyvus ir modernus Jonavos baseinas: išskirtinė vieta ir statybų iššūkiai

2023 kovo 23 d.
Jonavos baseinasTik SA
A. Reipos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Objektas: sporto paskirties pastatas (baseinas)

Vieta: Žeimių g. 17, Jonava

Užsakovas: Jonavos rajono savivaldybė

Architektai: Vytautas Juškaitis, Antanas Jonauskis (UAB „SIMPER“)

Konstruktoriai: UAB „SIMPER“

Inžinerija: UAB „SIMPER“

Generalinis rangovas: įmonių grupė „Statybos ritmas“

Pastato plotas: 4547 m²

Statybos metai: 2020–2022

Mūsų plaukikų nuolat skinami pergalės laurai tarptautinėse arenose, poreikis grūdintis nuo pat mažens ir mokytis plaukti lemia baseinų statybas visuose didžiuosiuose miestuose. Nuo jų neatsilieka ir Jonava, praeitų metų pabaigoje, prieš pat didžiąsias metų šventes, gruodžio 15-ąją, įteikusi miestiečiams ilgai lauktą dovaną – naują, modernų, jaukų, Baltijos regione inovatyviais sprendimais išsiskiriantį baseiną.

Tai dar viena Jonavos pergalė – skelbiama baseino atidarymo dieną išplatintame spaudos pranešime. Naujasis jonaviečių traukos objektas iškilo miesto centre, šalia atnaujinto centrinio stadiono ir Jonavos sporto arenos, o pro vitrininius baseino langus atsiveria Joninių slėnio ir Jonavos slidinėjimo centro panorama. Šią vietą pasirinko patys rajono gyventojai, dalyvavę savivaldybės apklausoje.

Jonavos baseinas, kaip ir kiti nauji bei rekonstruoti sporto objektai Jonavoje, yra palankus žmonėms su negalia – tai liudija objektui suteiktas specialus lipdukas su paralimpinės ekipos „Parateam Lietuva“ simboliu gile. Pranešime skelbiama, kad Jonavos baseine vienu metu galės lankytis iki šimto žmonių.

Jonavos baseinas
A. Reipos nuotr.

Apie poreikį turėti tokį baseiną ir jo populiarumą kalba ir faktai – pirmosiomis jo atidarymo dienomis nebeužteko vietų visiems norintiems, o šio straipsnio rašymo dieną, įprastą sausio pabaigos antradienį, pusė vietų buvo užimta jau vidurdienį. Ne tik palankios kainos, bet ir moderni baseino išvaizda, jame sukurtos jaukios erdvės ir iki smulkmenų apgalvota funkcija traukia žmonės aktyviai jame leisti laisvalaikį.

Baseino funkciniai ir erdviniai sprendimai

Architektūriniai ir inžineriniai objekto sprendimai – įmonės „SIMPER“, laimėjusios viešą savivaldybės skelbtą konkursą, kartu su užsakovo specialistų komanda, nuopelnas.

„Įėjus į pastatą svetingai pasitinka erdvus holas – registratūra. Iš jos lankytojų srautai pasiskirsto į kavinę, kūdikių baseiną su atskirais, šeimoms skirtais persirengimo kambariais bei rūbinę, vedančią į baseinų zonas.

Kavinė atskirta į dvi erdves: sausojoje ateinantys arba išeinantys lankytojai laukdami kartu pramogaujančių draugų gali atsigaivinti ar užkąsti, o šlapiojoje atsigaivinti ar užkąsti gali pramogaudami baseine“, – sako projektuotojų „SIMPER“ įmonės vadovas Vilmantas Padaiga.

Iš holo patekus į pagrindinę rūbinę, jos pradžioje pasitinka viršutinių drabužių ir batų spintelės, tuomet einama į atskiras persirengimo kabinas, kur lankytojai persirengia maudymosi drabužius ir patenka į kitą rūbinės zoną, kurioje esančiose spintelėse palieka drabužius. Iš rūbinės einama į dušus, o iš jų – į 25 m ilgio sportinio baseino erdvę. Čia numatytas ir vaikų mokymo plaukti baseinas bei viena sauna.

Iš sportinio baseino patenkama į poilsio (SPA) zoną. Ji skirta pramogoms, laisvalaikiui, sveikatinimuisi. Čia numatytos 4 pirtys, šaltas baseinėlis atsigaivinti išėjus iš pirčių, masažinės vonios su įvairiomis vandens masažų pramogomis ir vaizdu į Joninių slėnį, vaikų baseinėlis su fontanėliu. Taip pat šioje zonoje numatytas ir sulčių baras, poilsio patalpa su infraraudonųjų spindulių lempomis. SPA zonoje įrengta čiuožykla, kuria gali naudotis ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

Jonavos baseino planas

Baseino kompleksą sudaro:

Įėjimo holo, priimamojo, kavinės erdvė;

Kūdikių baseinas su atskiromis rūbinėmis ir dušais;

Baseinų zonos persirengimo patalpos su dušais.

Sporto zona:

4 takelių 25 m plaukimo baseinas;

Vaikų mokymosi plaukti baseinas;

Sauna.

Poilsio (SPA) zona:

Pramogų baseinas su masažiniais purkštukais, kriokliuku, upelio tėkme;

Nusileidimo kalnelis į baseiną vaikams;

Masažiniai baseinai (sūkurinės vonios).

Pirčių zona:

Dvi garinės pirtys ir dvi saunos, kojų šildymo vonelės su šildomaisiais krėslais;

Šaltas baseinas; papildomai šildoma poilsio zona su gultais;

Sulčių baras; mažylių baseinėlis.

Pastato sprendimus lėmė išskirtinė vieta

Anot V. Padaigos, pastatas išsiskiria sklypo vieta – jį supa nuostabi aplinka ir išskirtiniai vaizdai. Kadangi buvo projektuojamas mieste ir kartu gamtoje, projektuotojai daug dėmesio skyrė vidaus ir išorės sąveikai. Pagrindinė pastato koncepcija – sukurti ryšį tarp pastato ir gamtos, vizualiai įlieti statinį į Jonavos slėnio aplinką, architektūrine išraiška atspindėti Jonavos miesto savastį, identitetą, kultūrą ir tradicijas. Siekta vientisos architektūrinės idėjos, darniai sujungiant pastatą su Joninių slėniu. Pastato tūris, interjeras, SPA zonos masažinių vonių formos ir skirtingi aukščiai suprojektuoti taip, kad siluetai, formos atkartotų Jonavos slėnio kalvų reljefą ir būtų artimos gamtoje vyraujančioms formoms.

Jonavos baseinas

Sujungiant pastatą su Joninių slėniu parinktos stiklo aliuminio konstrukcijų vitrinos, atveriančios baseino lankytojams išskirtinius gamtos vaizdus. Suprojektuotas įvairiomis kryptimis išdėstytas skardinių lamelių modernus ažūrinis antrinis fasadas, priartinantis architektūrinę išraišką prie tradicinių tautinių raštų ir pagyvinantis interjerą šešėlių žaismu. Eksterjerui ir interjerui naudotos natūralios medžiagos: betonas, metalas, stiklas, medis.

Jonavos baseinas

„Išskirtinis dėmesys kreiptas ne tik į pastato vidų ir jo išorę, bet ir į sklypo sutvarkymą. Numatytos atraminės sienutės, formuojančios gėlynus ir atliekančios suoliukų funkcijas. Pietinėje pastato pusėje įrengta atraminė siena, kuri pratęsia Joninių slėnio nelygų kalvų siluetą, taip integruojant pastatą į jį supančią aplinką, žvelgiant nuo Joninių slėnio“, – patikslina V. Padaiga.

Netaisyklingų formų masažinės vonios – artimos supančiai gamtinei aplinkai

Daug dėmesio architektai skyrė ir pastato viduje poilsio zonoje SPA įrengtoms masažinėms vonioms. Jų konstrukcijos, suprojektuotos netaisyklingų formų, skirtingų aukščių ir įvairių krypčių lenkimų, pastatytos tik iš gelžbetonio, suformuojant ne tik masažinių vonių kontūrus, bet ir suoliukus atsisėsti, laiptus. Įrengtas ir gelžbetoninis tiltelis į centrinę masažinę vonią su turėkle įmontuotu kriokliuku. Šios netaisyklingų, bioninių formų, dažniausiai pasitaikančių gamtoje masažinės vonios sukuria ypatingą atsipalaidavimo atmosferą. Kartu jos pareikalavo didesnės atidos tiek iš projektuotojų, tiek iš jas įrengusių statybininkų bei baseinų įrangos komandų.

Jonavos baseino statybų iššūkiai

Susidarius sudėtingai ekonominei situacijai pasaulyje ir pasunkėjus medžiagų gamybai ir tiekimui, projektuotojams teko pakeisti numatytus sprendinius kitais, ekonomiškesniais, tačiau ne tvarumo ir ne įrangos, užtikrinančios kokybišką patalpų mikroklimatą ir reikiamą vandens temperatūrą, sąskaita. Pastatas yra A+ energinės naudingumo klasės, įdiegta baseinų ir masažinių vonių bechlorė sistema, inovatyvi skendimo įranga, stebinti, ar nėra skęstančiųjų, rekuperacinė vėdinimo ir sausinimo sistema, pastato valdymo sistema (BMS).

„Dėka patikimo rangovo ir didelėmis rajono administracijos pastangomis baseinas pastatytas per rekordiškai trumpą laiką ir yra labai jaukus bei šiuolaikiškas. Tikiu, kad jis bus lankomas jonaviečių ir miesto svečių, sulauks palankių vertinimų ir trauks čia sugrįžti ne vieną kartą“, – per baseino atidarymą sakė Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

IMG 3233

Papildoma informacija:

Plaukimo baseino erdvė – oro temperatūra 28,8 C, vandens temperatūra – 28,9 C.

Vaikų mokymo plaukti baseino oro temperatūra – 28,2 C, vandens – 32 C.

SPA erdvė – pramogų baseino oro temperatūra – 29,5 C, vandens – 32 C;

IMG 3200

Vaikų pramogų baseino oro temperatūra – 28,2, vandens – 32 C;

Sukūrinės vonios patalpos oro temperatūra – 29,5 C, vandens – 34,5 C.

Kūdikių baseino oro temperatūra – 28,2 C, vandens – 32,9 C

‎‎

Inovatyvūs sprendimai – pirmieji Baltijos šalyse

Jonavos baseino statyba

Naujajame Jonavos baseine ypač didelis dėmesys skirtas lankytojų – tiek suaugusiųjų, tiek vaikų – saugumui. Tai pirmasis plaukimo baseinas Baltijos šalyse, kuriame sumontuota skendimo prevencijos sistema – specialios kameros po vandeniu fiksuoja į nelaimę patekusį ar per ilgai panirusį žmogų ir perduoda signalą gelbėtojams į išmanųjį laikrodį. Sistemoje fiksuojama skęstančiojo vieta baseine, todėl gelbėtojas gali operatyviai bei tiksliai reaguoti ir išgelbėti žmogų. Įmonės „Optika ir technologijos“ atstovas Nerijus Buganauskas paaiškina, kad ši įranga negali pati išgelbėti skęstančiojo, bet kaip avarinė signalizacija ji įspėja gelbėtojus nedelsiant imtis veiksmų. Kaip žinome, dėl gelbėtojų trūkumo Lietuvos ir kitų šalių baseinuose yra nuskendę nemažai žmonių, tarp jų ir vaikų. Siekdama išvengti tokios nelaimės, Jonavos savivaldybė pasiryžo nemažai investicijai įdiegti tokią įrangą ir taip rodyti pavyzdį kitų miestų vadovams.

Kita reikšminga inovacija – viena pažangiausių Europoje vandens valymo technologijų. Visuose šio pastato baseinuose ir masažinėse ar sūkurinėse voniose vanduo dezinfekuojamas ne chloru, o panaudojant OH radikalus, kurie dezinfekuoja vandenį be šalutinio chloro kvapo. Lankytojai dėl jo nepatiria nemalonių pojūčių. Specialistas patikslina, kad tam tikras chloro kiekis laikantis reikalavimų turi būti naudojamas visuose baseinuose, todėl ypač svarbu, kad būnant vandenyje nesijaustų šios cheminės medžiagos kvapo.

Įmonė pasirūpino, kad suaugusieji galėtų mėgautis įvairiais atrakcionais vandens pramogų zonoje, o vaikams įrengtas nusileidimo į baseiną kalnelis. Visuose baseinuose, nuo 25 m ilgio iki atsipalaidavimui skirtų vonių, yra įdiegta moderni filtravimo įranga, valdoma automatiškai, todėl nėra sudėtinga ją prižiūrėti. Įmonės „Optika ir technologijos” specialistai itin pabrėžia labai svarbų savivaldybės atstovų vaidmenį operatyviai priimant sprendimus, pasirenkant naujausias technologijas ir bendraujant su specialistais. „Daugelyje savivaldybių sprendimai įstringa biurokratinėse pinklėse, dėl to užtrunka įrengimo darbai, jau nekalbant apie naujausių technologijų naudojimą. Šiuo atveju buvome maloniai nustebinti savivaldybės atstovų kompetencijos ir racionalių, laikų priimtų sprendimų“, – savivaldybės indėlį pabrėžia N. Buganauskas.

logo baseinu centras

‎‎

Stogo laikančiosios konstrukcijos – klijuotosios medienos

J.Baseinas FB018 GUMB5917

‎‎Naujojo baseino stogo laikančiąsias sijas „Simper“ architektų bei konstruktorių komanda suprojektavo klijuotosios medienos konstrukcijų, taip siekdama ne tik suteikti atvirai baseino erdvei jaukumo, bet ir atsižvelgdama į šiandieninius tvarumo reikalavimus. Balintos medienos tekstūra suteikia vizualinės šilumos ir harmoningai įsilieja į bendrą modernių sprendimų visumą. Atitinkamai paruoštos ir impregnuotos medinės konstrukcijos yra atsparios drėgmei bei cheminėms medžiagoms, naudojamoms baseinuose, ir išsiskiria beveik neribotomis galimybėmis: maksimalus vientiso klijuotosios medienos elemento, pagaminto vieno didžiausių klijuotosios medienos konstrukcijų gamintojų Baltijos šalyse – įmonės „Jūrės medis“, ilgis gali siekti net iki 40 metrų. Klijuotosios medienos konstrukcijas „Jūrės medis“ gamina nuo 1974-ųjų, o įmonės ištakos siekia 1909 metus. Didelė patirtis ir aukšta gaminių kokybė, patvirtinta Vokietijos Otto Graf instituto europiniu kokybės sertifikatu.

Įmonė „Jūrės medis“ yra pasiruošusi dirbti su visais architektais, ieškant tinkamo klijuotosios medienos konstrukcijų panaudojimo įvairiuose projektuose.

Jures logo zalias

‎‎

Kokybiški ir patikimi produktai – baseino hidroizoliacijai

Jonavos baseinas

Nematoma, bet viena svarbiausių baseinų ir masažinių vonių bei kitų drėgnų patalpų sudedamųjų dalių yra hidroizoliacija. Ji Jonavos baseine patikėta UAB „Schomburg Baltic“ – autorizuotai Vokietijos kompanijos „Schomburg GmbH & Co KG“ atstovei.

Daug metų įmonės specializacija – įvairių hidroizoliacijos sistemų įrengimas, viena jų – baseinų įrengimo sistema, susidedanti iš paviršių lyginimo ir hidroizoliacijos medžiagų, elastingų plytelių klijų bei epoksidinių ar cementinių glaistų. Jonavos baseine klijuotos skirtingų formatų ir formų plytelės, todėl buvo svarbu parinkti tinkamus kokybiškus klijus ir tarpų užpildus, kuriems suteikiama ilgalaikė – 10 metų garantija.

Jonavos baseine panaudota paviršių lyginimo sistema ASOCRET BIS. Tai cementiniai mišiniai: gruntas ASOCRET KS/HB ir lyginimo medžiagos ASOCRET BIS 1/6 ir ASOCRET BIS 5/40. Jungiant grindis su sienomis – plieninės sandarinimo juostos AQUAFIN CJ5, dengtos kristalais ir skirtos siūlėms hidroizoliuoti. Juostos atsparios cheminiam poveikiui, jų privalumas – geras sukibimas su betonu.

Baseinams ir kitoms drėgnoms zonoms hidroizoliuoti naudota elastinga dviejų komponentų mineralinė hidroizoliacija AQUAFIN 2K/M-PLUS, skirta apsaugai nuo gruntinio ar nuo spaudimo kylančio vandens prasiveržimo, ASO-DICHTBAND-2000 – siūlių hidroizoliavimo juosta bei kiti produktai, atsparūs druskoms ir šalčiui, naudojami ir plaukimo baseinų hidroizoliavimui po plytelių apdaila.

logo 862cf8d2dca8d6222a8dc473a77e93b1223b728724bd28f81d2d61499693ea34

‎‎

Tausojantys inovatyvūs gaminiai  vandens maišytuvai su integruotu muilo dozatoriumi ir rankų bei plaukų džiovintuvai

J.Baseinas FB009 GUMB5809

Šiuolaikinis baseinas neatsiejamas nuo higieniškų procedūrų. Tam puikiai pasitarnaus inovatyvūs kompanijos „Dyson“ gaminiai, pasirinkti Jonavos baseino kompleksui. Tikėtina, lankytojai jau spėjo palankiai įvertinti jų teikiamą naudą ir funkcijas.

„STERN Csaba 2in1“

Unikalus STERN gamintojo sprendimas – vandens maišytuvas ir muilo dozatorius kaip vienas prietaisas. Tai leidžia taupyti vietą ir darbą, nes nereikia papildomos vietos atskiriems produktams, nereikia papildomai vedžioti jungčių.

Prietaisas, kaip ir visi STERN modeliai, turi keičiamą aeratorių, todėl galima keisti paduodamo vandens kiekį, taip pat valdymo pulteliu keisti muilo dozavimo kiekį, jutiklio jautrumą ir jo aktyvavimo laiką. Taip taupomi ištekliai ir sąnaudos.

„STERN Csaba 2in1“ 2022 metais laimėjo geriausio dizaino apdovanojimą Niujorke vykusioje parodoje „BDNY“.

Sistema „STERN Multifeed“

Siekiant greičiau ir efektyviau prižiūrėti muilo dozatorius, jie sujungti į kelias atskiras sistemas panaudojant „STERN Multifeed“. Ši sistema turi didelę 6 litrų talpyklą, kuri užtikrina, kad muilo pildymas netaps dažnas, ir suteikia galimybę sistemą papildyti per specialią angą viršuje. Taip pat „STERN“ asortimente galima rasti šios sistemos modelį su indikatoriumi, pranešančiu, kad muilo yra mažai. Lankytojams šios sistemos nėra aiškiai matomos, nes paslėptos po praustuvais.

„Dyson Airblade 9kJ“

Inovatyvus rankų džiovintuvas. Šlifuoto metalo korpusas turi antibakterinių savybių, ECO režimu prietaisas naudoja tik 650 W, pučiamas oras valomas HEPA oro filtru, kuris panaikina 99,95 proc. dalelių, tarp jų – virusus ir bakterijas.

Vidutiniškai šio prietaiso eksploatavimo kaina per mėnesį yra apie 10 eurų, kai išlaidos popieriniams rankšluosčiams per mėnesį siekia 90–180 eurų. Kadangi visiems „Dyson Airblade“ prietaisams taikoma 5 metų garantija, per šį laikotarpį Jonavos baseino administracija nesusidurs su jokiomis papildomomis išlaidomis.

J.Baseinas FB008 GUMB5806

„Dyson HD07 Supersonic“

„Dyson“ plaukų džiovintuvas, kuris dėl „Dyson Digital V9“ variklio yra ne tik daug tylesnis nei kiti panašūs prietaisai, bet ir daug efektyvesnis. „Dyson Supersonic“ plaukus džiovina nenaudojant aukštos temperatūros, kuri būtų žalinga ir pažeistų plauką. Tam naudojamas didesnis oro srautas, džiovinama švelniai ir efektyviai. Toks džiovinimas užtikrina, kad plaukas saugomas ir su laiku atgauna natūralų žvilgesį, tampa sveikesnis be papildomų priemonių.

download

‎‎

Fasado apdailos medžiaga „ALUCOBOND naturAL Pure“ – organiškas ir formų išskirtinumą demonstruojantis vizualinis efektas

A. Reipos nuotr. 2

Jonavos baseino fasadams užsakovai parinko nepriekaištingos išvaizdos ir aukščiausius tvarumo standartus atitinkančias (dėl ilgaamžiškumo ir galimybės perdirbti) aliuminio kompozicines plokštes „Alucobond PLUS Pure white 10-100“. „ALUCOBOND® PLUS“ yra kompozitinė plokštė, susidedanti iš dviejų aliuminio dengiamųjų lakštų ir mineralais užpildytos polimerinės šerdies.

„ALUCOBOND®“ panaudota Jonavos baseino eksterjerui dėl išskirtinės kokybės ir ypatingos sandaros medžiagos savybių, akcentuojant šiandieninius poreikius, dizainą bei inovaciją. Tai yra patikrintos aukštos kokybės aliuminio plokštės, atitinkančios griežtus standartus ir leidžiančios išgauti pačias įvairiausias architektūrines formas.

Fasadui architektų parinkta spalva „White“ bei paviršius „PURE“ yra būtent tai, ką rodo jo pavadinimas: kietas, matinis baltos spalvos aliuminis, be paviršiaus tekstūros ir nepageidaujamų atspindžių. „ALUCOBOND® naturAL Pure“ turi matinį, tolygų paviršių, kuris atspindi švelnią ir lygią šviesą, akcentuoja jo fasado formų išskirtinumą. Dėl šios savybės „PURE“ kontūrai atrodo ypač aptakūs ir suteikia pastatui lengvumo. Jonavos baseino fasado apdailai tai idealus pasirinkimas, norint pabrėžti dinamišką konstrukcijos formą ir technologišką kokybę (high end). „PURE“ puikiai tinka visam pastatui, atskiriems fasado ir net interjero fragmentams.

Aliuminio kompozito plokštes šiam projektui tiekė kompanija „3A Composits GmbH“, jau 14 metų sėkmingai vystanti veiklą Lietuvoje. Tai viena didžiausių ir sparčiausiai besiplečiančių įmonių Europoje, kuri jau daugiau nei 40 metų gamina daugiasluoksnes (kompozicines) aliuminio plokštes „ALUCOBOND®“.

Aluco

‎‎

Unikalios plokštės – Jonavos baseino vėdinamiesiems fasadams

Cembrit Patina Inline 9534 P070i

Baseino fasadams buvo panaudotos „Cembrit Patina Inline“ fibrocementinės plokštės. Tai naujausias gamintojo „Cembrit“, kuriam Lietuvoje atstovauja įmonė „Vakarų Ikoda“, dizaino linijos „Patina“ produktas – aukščiausios kokybės plokštės, pigmentuotos per visą savo storį, nedegios iš prigimties, todėl saugios žmonėms ir supančiai aplinkai, nereikalaujančios didelių remonto sąnaudų ar sudėtingos priežiūros. „Simper“ architektų pasirinkimą lėmė estetinės plokščių savybės – reljefiškumas, suteikiantis pastatui lengvumo ir išskirtinės išraiškos.

Plonytė linija tarp šešėlio ir šviesos

Kaip teigia įmonės „Vakarų Ikoda“ vadovė Oksana Choda, architektų pasirinktos plokštės suteikia fasadams išskirtinumo, kurį sukuria dienos metu besikeičiantis šviesos šešėlio žaismas ir įsimintinas kontrastas kitoms fasadui parinktoms medžiagoms. „Cembrit Patina Inline“, priklausanti dizaino linijai „Patina“, pasižymi ne tik fibrocemento tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Ypatinga jų savybė – natūrali išraiška ir gražus atspalvių brendimas. Bėgant laikui „Cembrit Patina Inline“ plokščių paviršius pasidengs patina, todėl jų natūrali išvaizda dar labiau išryškės. Keičiantis metų laikams, metai po metų natūralus fibrocemento senėjimas paliks subtilius pėdsakus ant plokštės paviršiaus, o fasadas palaipsniui įgaus savitą patiną ir kasmet vis gražės. Negana to, reljefinis tamsiai pilkų plokščių paviršius suteiks pastatui charakterio ir gylio – pridės unikalaus žaismingo šešėlio efektą, kai šviesa slinks pastato sienomis. Tai užtikrina ir dizaino galimybės, naudojant plokštes su kryptinėmis linijomis ant paviršiaus ir keičiant plokščių orientaciją horizontaliai arba vertikaliai.

Cembrit Patina Inline IMG 9501

„Patina Inline“ – pasirinkimas tiems, kurie iš tikrųjų tiki, kad pastatas sukurtas būti gyvas.

Išskirtinės savybės

„Cembrit Patina“ yra homogeninių fasadų plokščių dizaino linija, pagaminta iš praktiškai priežiūros nereikalaujančio fibrocemento. Anot O. Chodos, plokštės yra hidrofobizuotos per visą tūrį, todėl atsparios atmosferos poveikiams. Tai natūralus produktas, pagamintas iš cemento, vandens ir mineralinių užpildų, ilgaamžis bei suteikiantis fasadams išskirtinę išvaizdą.

Kiekviena plokštė yra sukurta taip, kad būtų:

• unikali su subtiliomis paviršiaus tekstūros variacijomis;

• nuolat besikeičianti – laikui bėgant patinuodama ir šviesėdama;

• derinama su kitomis „Cembrit Patina Design“ linijos plokštėmis tarpusavyje;

• patvari – atspari drėgmei, nešvarumams ir dėvėjimuisi;

• saugi nuo gaisro – saugo žmones ir turtą;

• nereikalaujanti priežiūros – be rūpesčių;

• ilgaamžė;

• apdoroto paviršiaus – atsparaus pelėsiui ir grybeliams;

• apsauganti konstrukcijas nuo prastų oro sąlygų;

• toliau nuo pastato konstrukcijos nudrenuojamas lietaus vanduo;

• sukurtas energetiškai efektyvus santykinai mažo svorio fasadas;

• montuojama bet kuriuo metų laiku.

Įmonė „Cembrit“ – viena pirmaujančių universalių fibrocementinių statybinių produktų gamintojų Europoje. Įmonės gaminiai ir sprendimai suteikia naujų dizaino galimybių kuriant patrauklią ir patvarią gyvenamąją aplinką. Lietuvoje jai atstovaujantys įmonės „Vakarų Ikoda“ specialistai padės visus fasado ir konstrukcijų projektavimo darbus padaryti paprastesnius, kad jie atneštų daugiau naudos, būtų labiau įkvepiantys ir efektyvesni.

logo 01

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video