Top Baneris

Inovacijų parodos „Technorama“ istorijoje – 18 metų naujovių ir išskirtinių išradimų

2019 balandžio 10 d.
„Technorama“
KTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiais metais Kauno technologijos universiteto (KTU) organizuojama jaunųjų kūrėjų inovacijų paroda „Technorama“ sulaukė pilnametystės – 2001 m. startavęs renginys per 18 metų jau pristatė ne vieną šimtą produktų ir naujų idėjų. Jaunųjų mokslininkų inovacijos atspindi platų tyrimų sričių spektrą: nuo sveikatos būklės stebėjimo programėlės ar betono iš pramoninių atliekų iki antimikrobinio silikono bei elektroninių impulsų generatoriaus.

Vienas iš „Technoramos“ organizatorių, KTU Nacionalinio inovacijų centro vadovas Mindaugas Bulota tikina, kad nuo pat pradžios visus „Technoramos“ renginius vienija pagrindinė idėja – praplėsti jaunųjų mokslininkų, tyrėjų ar startuolių technologinių ir vadybinių idėjų akiratį bei motyvuoti praktiškai įgyvendinti unikalias idėjas.

„Džiaugiamės, kad ne vienerius metus organizuodami šį renginį sėkmingai bendraujame su įmonėmis. 2019 m. renginio prizinis fondas auga ir šiuo metu siekia 8 tūkst. eurų, įmonių atstovai taip pat įsitraukia į dalyvių vertinimo komisijos darbą“, – teigia jis.

Paroda suteikia puikią progą studentams ir jauniems tyrėjams pristatyti savo vystomas idėjas, technologijas ar prototipus. Dalis studentų inovacijų toliau plėtojamos doktorantūros studijose. Nemažai jų yra patentuojamos, licencijuojamos, sulaukia investicijų arba vystomos startuolių veiklose. Pavyzdžiui, 2018 m. parodoje pristatyto produkto „ViLim Ball“, skirto rankų drebulio mažinimui, prototipas investuotojų pagalba jau yra sertifikuojamas. Tuo tarpu 2015 m. pagrindinį rektoriaus prizą laimėjęs darbas apie betono gamybą iš pramoninių atliekų toliau vystomas doktorantūros studijose – ateityje jis gali daugelyje statybos sričių pakeisti tradicinį betoną.

KTU nuotr.

Paskutinių 4 metų pagrindinio KTU Rektoriaus prizo laimėtojai – išskirtinės inovacijos:

2015 m. pagrindinį prizą laimėjo KTU studentai Vytautas Bocullo, Živilė Pažėraitė ir Matvydė Mičelytė konkursui pristatę darbą „Pramoninių atliekų panaudojimas geopolimerinio betono gamybai“.

2016 m. nugalėtojais tapo Justino Barakausko (KTU) ir Mindaugo Visockio (Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialas, Sodininkystės ir daržininkystės institutas) sukurtas išradimas „Elektroninių impulsų generatorius biologinių struktūrų poveikiui“.

2017 m. KTU jaunoji tyrėja Aistė Lisauskaitė apdovanota už antimikrobinio silikono inovaciją. Antimikrobinis silikonas leidžia apsaugoti vartotoją nuo hospitalinių infekcijų sukeliamų problemų ir pasižymi labai stipriu antimikrobiniu poveikiu bei yra suderinamas su žmogaus audiniais ir skysčiais.

2018 m. laimėjo MB „Fidens“ komandos atstovai Andrius Romualdas Juknevičius ir Edvinas Litvinas (vadovas Mantas Venslauskas) ir jų sukurta programėlė „ViliMap“, kuri padeda skaitmenizuotai fiksuoti ir objektyviai vertinti paciento, turinčio esencialinio tremoro (nevalingo kūno dalies drebėjimo) sutrikimą.

2019 m. „Technorama“ vyks gegužės 9 d. KTU „Santakos“ slėnyje. Renginio prizinis fondas – 8 tūkst. eurų. Renginio partneriai: IT bendrovė „Centric“, „Danske Bank“, „R1“, Europos inovacijos ir technologijos instituto Maisto ir Sveikatos bendrijos.

Inovacijų autorių registracija jau prasidėjo, dalyvių anketą galima rasti čia. Registracija uždaroma balandžio 23 d.

Daugiau informacijos apie renginį: https://technorama.ktu.edu/

KTU inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video