Individualiai darbo vietai įrengti – neišskiriamas baldų duetas

Individualiai darbo vietai įrengti – neišskiriamas baldų duetas

narbutas vilnius 210804 044
Donato Vaičiulio nuotr.

Stalas ir kėdė – asmeninės darbo erdvės alfa ir omega. Nuo jų kokybės ir pritaikymo prie individualių poreikių priklausys darbuotojo savijauta ir darbingumas, o ilgainiui – ir sveikata. UAB „Narbutas Lietuva“ projektų vadovė Alma Ligeikienė dalijasi naujausiomis individualios darbo vietos įrengimo tendencijomis bei šiuolaikinių baldų galimybėmis. O gal vienam dirbančiajam įrengta darbo vieta – jau nueinantis dalykas, kurį išstumia Z kartos noras dirbti iš bet kur, kur tik yra elektros lizdas kompiuteriui įkrauti?

Sukurti asmeninę darbo vietą atviro tipo biure – iššūkis

Klaipėdos „Narbutas Lietuva“ biure dirbanti projektų vadovė pastebi, jog nors bendrų ar laisvalaikio baldais apstatytų erdvių, kuriose noriai dirba Z kartos atstovai, biuruose įrengiama vis daugiau, visgi ir individualių darbo vietų poreikis niekur nedingo: „Lygiai taip pat, kaip kad niekur nedingo didelio susikaupimo reikalaujantys darbai ar gimusieji iki Z kartos, kurių darbo įpročiai – kitokie. O štai reikalavimai individualiai darbo vietai pastaruoju metu – gerokai padidėję“.

Pasak A. Ligeikienės, iššūkį sukurti išties kokybišką, komfortišką darbo vietą didina vis labiau įsivyraujantys atviro tipo biurai, kuriuose dažnai tenka derinti ir komandinio darbo šurmulį, ir didelio susikaupimo reikalaujančioms užduotims atlikti būtinas tylesnes, privatesnes erdves: „Tie darbuotojai, kurie per karantiną namie dirbo našiau būtent dėl užsitikrintos ramybės, tapo reiklesni ir darbo vietai biure“.

narbutas portretai 032
UAB „Narbutas Lietuva“ projektų vadovė Alma Ligeikienė, Donato Vaičiulio nuotr.

Svarus argumentas nenurašyti individualios darbo vietos, susidedančios iš stalo ir geros biuro kėdės, yra ir sveikata. „Ilgai trunkantis sėdimas darbas netaisyklingoje padėtyje susargdina, todėl įrengiant darbo vietą verčiau žiūrėti stalo ir kėdės patvarumo, o ne mėginti pakeisti šį tobulą duetą kokia madinga, tačiau dažnai – trumpalaike alternatyva. Supynėse, sėdmaišyje ar hamake galima dirbti kurį laiką, bet iš esmės jų paskirtis biure – kita: poilsis, atotrūkis, atsipalaidavimas“, – šypsojosi A. Ligeikienė.

Reikalavimai darbo vietai, kaip ir stalai – tik aukštyn

Nors stalas ir kėdė išlieka svarbiausi biuro baldai, jie keičiasi sulig gyvenimo būdu ir didėjančiu dėmesiu darbuotojo sveikatai bei komfortui – tampa ergonomiškesni, funkcionalesni, estetiškesni. Taip pat vis labiau vertinama gaminių kokybė ir praktiškai juntamos, baldus tarsi į naują lygmenį kilstelinčios, inovacijos.

Šiuo metu populiariausi – elektra reguliuojami sėsk-stok stalai, leidžiantys keisti kūno padėtį ir taip investuoti į savo savijautą bei sveikatą tiek trumpuoju, tiek ir ilguoju periodu. Kūno padėties pakeitimas bei galimybė ir darbo vietoje išlikti fiziškai aktyviu teigiamai veikia raumenis, kraujotaką, smegenys geriau aprūpinamos deguonimi, tad žmogus jaučiasi geriau ir yra produktyvesnis.

„Daugiausia parduodame „Narbutas“ gamybos „B-ACTIVE“ ir „MOTION“ modelio sėsk-stok stalų. Pirmasis – lengvesnio, atviresnio dizaino, o „Motion“ – su plačiomis skydinėmis kojomis, tad sukuriama daugiau privatumo“, – pasakojo „Narbutas Lietuva“ projektų vadovė, pati dirbanti prie „MOTION“ stalo. 

Tiesa, kad darbas prie sėsk-stok stalo išties teiktų naudos sveikatai, būtina išmokti prie jo dirbti teisingai, o pats stalas turi būti pakeliamas ir nuleidžiamas į tinkamą aukštį. Pavyzdžiui, kai stovima, kūno svoris turi būti vienodai paskirstytas ant abiejų pėdų, rankos ant stalo uždedamos 90 laipsnių kampu, pečiai – nuleisti, stovima ir galva laikoma tiesiai. T. y. stovėti permetus svorį ant vienos kojos ar jas sukryžiavus, kartu su alkūnėmis visu svoriu užsigulus ant stalo, galvą atkišus į priekį, arčiau kompiuterio, būtų blogas įprotis. Dirbti stovomis rekomenduojama iki 15 min. per valandą.

„B-ACTIVE“, „MOTION“ stalai turi dvi fiksuotas padėtis, tad kartą susireguliavus sau tinkamiausią aukštį sėdėti ir stovėti, vėliau baldo padėtis keičiama vos vienu mygtuko paspaudimu. „Tarp naujausių reikalavimų biuro įrengimui – galimybė erdves greitai ir lengvai transformuoti, perkeisti, todėl „B-ACTIVE“ stalai rekomenduojami dėl jų universalumo: prie jų galima dirbti tiek individualiai, tiek ir iš kelių stalų suformuoti komandines darbo vietas. „MOTION“ ypatybė – valdymas per „Bluetooth“, todėl, jei tik pageidaujate, galite gauti priminimą, jog laikas keisti kūno padėtį iš sėdimos į stovimą ar atvirkščiai“, – populiariausių stalų privalumus vardijo A. Ligeikienė.

Pravartus stalo elementas – daugiafunkcinė pertvara

Ir sėsk-stok, ir tradiciniai stalai, o ypač – jų grupės, gali būti komplektuojamos su akustinėmis pertvaromis, kurios pagerina darbo aplinką. Pertvaros ypač paklausios atviro tipo biuruose, mat jos ne tik sugeria garsus ir leidžia darbuotojams labiau susikaupti, bet ir apibrėžia individualią darbo vietą, sukuria asmeninės erdvės, saugumo jausmą.

Neįsivaizduojate stalo be stalčių? Vis daugiau įmonių pereina prie skaitmeninės dokumentacijos, tad biuruose mažėja ne tik stalčių, bet ir visų kitų dokumentams laikyti anksčiau naudotų baldų – spintų, lentynų.

„Šiuolaikiniuose biuruose prie stalų tvirtinamus stalčių blokus keičia mobiliosios stalčių spintelės. Priėjus kolegai, ratukus ir paminkštinimą turėti galinti stalčių spintelė virsta vieta trumpam prisėsti. Arba darbuotojai gali laikyti daiktus funkcionaliose daiktadėžėse, kurios gali būti įvairiausių konfigūracijų, pavyzdžiui, su stalčiais dokumentams ar be jų, su kabykla švarkui ar skyreliu pasidėti batams. Daiktadėžėse esančiuose elektros lizduose galima krauti mobiliuosius“, – pasakojo A. Ligeikienė.

Taisyklingą laikyseną skatinti gali pačios kėdės

Koks smagus bebūtų naujasis darbo stalas, visgi būtent kėdė lems, kaip darbuotojas prie jo jausis. Šiuolaikinei biuro kėdei keliami patys aukščiausi reikalavimai – ji privalo būti funkcionali, ergonomiška, estetiška, patogi, kokybiška, o jos eksploatacija – nesudėtinga, papildomai neapsunkinanti. Ypatingas dėmesys skiriamas kėdėms, kurios skirtos visą dieną sėdimą darbą dirbantiems žmonėms.

„Esame fiziologiškai skirtingi, todėl tam, kad darbo vietoje būtų sėdima taisyklingai, stalas ir kėdė turi būti tinkamai sureguliuoti pagal mūsų ūgį, svorį, regėjimą ir kitus svarbius parametrus. Kėdės reguliavimo galimybes ir tai, kaip jaučiamės atsisėdę į kėdę, lemia daugybė vidinių mechanizmų bei tam tikros medžiagų savybės – nuo amortizavimo ir tinkamo svorio išbalansavimo kėdėje iki reikiamo kietumo sėdynės ar net atlošo tinklelio įtempimo. Šiuolaikinių biuro kėdžių gamybai panaudojama daugybė inovacijų, kurios neturi būti matomos plika akimi, o tik juntamos naudojantis“, – kokybiško gaminio savybes vardijo A. Ligeikienė.

Dirbantiems visą darbo dieną ji rekomendavo „SURF“ ir „WIND“ kėdes, kurios yra ypač patvarios ir turi daugybę ergonomiką užtikrinančių bei reguliavimo galimybių.

„Tiesa, sėdėjimo komfortas ne visuomet prilyginamas taisyklingai laikysenai, todėl ypač pirmosiomis dienomis prie naujo stalo ar naujoje darbo kėdėje svarbu tinkamai juos susireguliuoti bei pasistengti įgyti teisingos laikysenos įpročius, pavyzdžiui, nekryžiuoti kojų, nekelti pečių, nesilenkti ar netempti kaklo link kompiuterio. Beje, „Narbutas“ kėdės pagamintos taip, kad pačios skatina teisingą ir ergonomišką kūno laikyseną, tad net jei užsimiršite, pati kėdė padės sugrįžti į taisyklingą padėtį“, – sakė projektų vadovė.

 

handshake PARTNERIO TURINYS

[prenumerata mailpoet_form_id=”8″ bg_color=”#b1cbd9″  image_url=”https://sa.lt/wp-content/uploads/2022/01/pastatas.png” intro_text=”Svarbiausios” white_text=”architektūros, interjero ir paveldo” outro_text=”naujienos – nepraleiskite!”]
Temos: atviro tipo biuras, biuro baldai, ergonomiška darbo vieta, stalai ir kėdės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai