Prieš maždaug porą mėnesių sostinės Žvėryno rajonas pasipildė naujais gyventojais – į verslo kvartalą „Saltoniškių 7“ įsikėlė telekomunikacijų bendrovė „Telia Lietuva“. Naujajam pastatui interjerą kūrę biuro „A2SM“ architektai Viačeslavas Malenko, Kristina Čimkutė ir Greta Prialgauskaitė sako, kad gerą rezultatą garantavo ilgas pasiruošimo laikas ir bendradarbiavimas su pastato projektuotojais.
[su_quote]Atviros darbo vietos yra atskirtos funkciniais kambariais: susitikimo, pokalbių telefonu kambariais, poilsio stotelėmis. Visi jie skirtingi: uždari arba atviri, tradicinio ar mažiau įprasto išdėstymo, dengti ažūro plokštėmis ir namų jaukumą primenančiomis užuolaidomis.[/su_quote]Išlaikė bendrumo jausmą
Kaip vieną pagrindinių sėkmingo interjero įgyvendinimo priežasčių „A2SM“ kūrėjų komanda paminėjo galimybę pradėti darbuotis labai ankstyvoje projekto stadijoje – dar 2016 m. viduryje, kai net nebuvo pradėtos pastato statybos.
„Taip pat buvo naudinga, kad galėjome palaikyti ryšį su pastato projektuotojais „Eventus Pro“, kūrusiais pastato bendrųjų erdvių interjerą. Todėl pavyko išvengti to jausmo, kai, pakilęs liftu, išeini į visai kitą pasaulį, nes bendrieji ir biuro interjerai tarpusavyje neturi jokio ryšio“, – pasakojo „A2SM“ partneris V. Malenko.
[su_note note_color=”#FFFFff” radius=”0″]Bendrovės NARBUTAS komanda didžiuojasi prisidėjusi prie vieno gražiausių įmonės „Telia Lietuva” biuro įrengimo projektų. Labai ačiū architektų studijai „A2SM“, kurios interjero koncepciją ir išpildėme. Pasirinktos ne tik standartinės NARBUTO baldų kolekcijos, bet ir buvo įgyvendinta ypač daug nestandartinių įvairaus medžiagiškumo baldų sprendimų. Taip pat neapsieita ir be užsienio tiekėjų baldų kolekcijų, pasirinkti ARPER, INCLASS, QUINTI, EMU, COPIOSA, PEDRALI, CAPPELLINI, INFINITI, SOFTLINE, GABER, NORMANN COPENHAGEN minkštasuoliai, kėdės, stalai.
[/su_note]Miško tema atskleista subtiliai
Kadangi šis statinys yra vienas iš „Saltoniškių 7“ verslo biurų komplekso pastatų, jis su savimi atsinešė komplekso kūrėjų padiktuotą miško temą.
„Manome, kad susisaistymas su viena tema labai riboja, todėl į miško motyvą pažiūrėjome simboliškai. Turimą temą derinome su interjeru, kuriamu konkrečiam užsakovui, todėl vietoj tiesioginio miško atspindėjimo pasirinkome jungiančią dizaino kalbą: organiškas geometrines formas, derinamas su smulkiais raštais ir vertikalių linijų tekstūromis. Medžiagiškumas, kartu su forma, varijuoja nuo lengvų metalo konstrukcijų iki sunkių, geometriškai aiškių minkštų baldų. Jei baldas yra lengvos konstrukcijos, dėmesys kreipiamas į jo spalviškumą (ažūrinės pertvaros, kėdės, krėslai), jei baldas didelių gabaritų – svarbus jo formos aiškumas (stalai, poilsio baldai), – teigė K. Čimkutė.
Kiekvienas pastato aukštas turi skirtingą savo spalvą, tačiau naudojami prislopinti, žemiški jų variantai, o pilkų tonų paletė pasirinkta kaip pagrindas, įvedant sodrias papildomas spalvas.
Subtiliai apie mišką primena ir prislopintas poilsio erdvių apšvietimas, kai kur primenantis palmių paunksmę. Tačiau darbo vietose apšvietimas ryškus, tolygiai apšviečiantis visą patalpą, kad būtų galima dirbti bet kurioje jos vietoje. Išskirtinai šiam projektui šviestuvus pagamino jų gamintoja „Gaudrė“.
Miško temai atspindėti pasirinkti vingiuoti praėjimo takai, stilizuota stiklo grafika. Grafika sukurta, bendradarbiaujant su dizaineriu Antanu Laukaičiu ir jo komanda.
Biure gausu gyvų augalų. Ypač daug jų yra pirmame pastato aukšte. Beje, gerai įsižiūrėjus, galima pastebėti, kad atrijaus grafika vaizduoja medžius.
[su_note note_color=”#FFFFff” radius=”0″]Apšvietimo sprendimai namams ir verslui
[one_half]Bendrovė „Gaudrė”
Ateities g. 10, Vilnius
Tel. 8 5 279 6162
www.gaudre.lt
Judėjimas vyksta ratu
Pastatas, kuriame darbas nors ir organizuojamas laisvai, turi savo struktūrą. Pirmame aukšte yra įsikūrusi įmonės „Telia Lietuva“ registratūra ir restoranas, o nuo antro iki šešto vyksta darbas.
„Kiekviename aukšte judėjimas vyksta ratu. Išėję iš lifto, darbuotojai ar svečiai patenka į aktyviąją zoną, kur telkiami didžiausi susitikimų kambariai, o antrame ir šeštame aukštuose – dar ir poilsio zonos, kuriose galima pažaisti stalo ar kompiuterinius žaidimus. Utilitarios patalpos taip pat sutelktos arčiausiai judrios zonos, į jas patekti galima tik iš išorinių koridorių“, – sakė G. Prialgauskaitė.
Pradėję judėti ratu, sutinkame virtuvės zoną, kuri, anot architektų, yra tikrai nemaža – apie 200 kv. m. Joje yra vietos ne tik pasišildyti maistui ir papietauti, bet ir komandų susitikimams, šventėms.
„Be to, virtuvėje yra galimybė prisijungti kompiuterį ir padirbėti, tad čia gali susirinkti visi, norintys paįvairinti tradicinį darbo scenarijų. Virtuvėje norėjome perteikti kavinių, kuriose šiuo metu paplitusi tendencija darbuotis, nuotaiką“, – pasakojo K. Čimkutė.
Eidami gilyn žiedu, sutinkame atviro plano darbo vietas, vėliau skaityklą, kuri taip pat skirta darbui, ir galų gale – darbo vietas, esančias tylos ir ramybės zonoje.
„Čia ratas ir vėl pradeda judėti aktyviausios zonos link. Kiekvieno aukšto kampuose įrengtos drabužinės, čia galima atsispausdinti dokumentus, išgerti kavos. Tokiu būdu yra mažinamas judėjimas darbo zonoje, todėl darbuotojai nejaučia dirbantys 1200 žmonių turinčioje įmonėje. Be to, vienoje atviro plano darbo vietų zonoje yra ne daugiau kaip 24 darbo vietos“, – pabrėžė projekto autoriai.
[su_note note_color=”#FFFFff” radius=”0″] [one_half]Bendradarbiaudami su UAB „Narbutas Lietuva“ įgyvendinome naujojo įmonės „Telia“ biuro projektą. MB „Piritas“ gamino nestandartines metalines konstrukcijas – ažūrines pertvaras, baldus.
Rodūnios kelias 11, Vilnius
Tel. +370 698 31 935
El. p. info@piritas.lt
Didelis dėmesys darbuotojų komfortui
Šiame pastate darbuotojai neturi konkrečių savo darbo vietų – visus daiktus jie palieka spintelėse ir keliauja ieškoti laisvo stalo. Jie nurodomi specialiai šiai funkcijai skirtuose ekranuose.
Atviros darbo vietos yra atskirtos funkciniais kambariais: susitikimo, pokalbių telefonu kambariais, poilsio stotelėmis. Visi jie skirtingi: uždari arba atviri, tradicinio ar mažiau įprasto išdėstymo, dengti ažūro plokštėmis ir namų jaukumą primenančiomis užuolaidomis. Anot pašnekovų, pastate yra daugiau nei 150 įvairių kambarių.
Darbuotojų patogumui pastate įkurti miego ir aromaterapijos kambariai.
„Tokios poilsio pauzės yra neatsiejamos nuo šiuolaikinio biuro, mat jau visi darbdaviai suvokė, kad sėdėjimas darbo vietoje aštuonias valandas, nereiškia, jog tiek laiko ir yra dirbama“, – pridūrė V. Malenko.
Šiais metais ant pastato stogo bus įrengta terasa. Joje bus galima ne tik ilsėtis, bet ir darbuotis: bus įvestos elektros jungtys, sumontuotas apšvietimas.
[su_note note_color=”#FFFFff” radius=”0″]Kūrybiški sprendimai biurui
Biurų pastate „Telia“ panaudotas „Vescom“ akustinis užuolaidinis audinys „Carmen“.
Bendrovė „Interjero linija“ jau daugiau kaip 18 metų Lietuvoje atstovauja kompanijai „Vescom B.V.“ – šį apdailos medžiagų gamintoją vertina viso pasaulio profesionalai.
„Carmen“ – Annette Douglas sukurtas ir ištobulintas audinys, pasižymintis puikiomis akustinėmis savybėmis, iš kurių svarbiausia – garso sugerties koeficientas alphaw 0,5.
Kad atitiktų visuomeniniam sektoriui keliamus estetikos ir ilgaamžiškumo reikalavimus, šis audinys pagamintas iš liepsną atstumiančio 100 proc. poliesterio. Užuolaidinis audinys „Carmen“ yra perregimas, kaip ir kiti siūlomi šio gamintojo Annette Douglas sukurti akustiniai audiniai.
Garsas, ypač atviro plano biuruose, trikdo bendravimą, prastina darbo našumą, todėl garso perteklių galima slopinti akustinėmis medžiagomis. Šios sumažina aido sklidimą, sugeria garsą ir leidžia geriau susikalbėti patalpose.
Perregimi audiniai nesuskaido erdvės, bet ją sujungia. Perregimas vaizdas leidžia jaustis bendros erdvės dalimi ir sykiu atsiriboti akustinėje plotmėje. Esant didelėms biuro erdvėms, ieškoma sprendimų, kaip jose integruoti konferencijų, pasitarimų, poilsio vietas. Šiuo atveju puikiai pasitarnauja akustinių užuolaidų atitvaros.
Akustiniai audiniai labai populiarėja. Šiuolaikiniai biurai ieško naujų idėjų geresniems akustiniams sprendimams pasiekti. Prireikus izoliuoti erdves, bendrovės „Interjero linija“ specialistai gali pasiūlyti ir naktines arba neperregimas akustines užuolaidas.
Pasirenkant visuomeniniam sektoriui skirtas medžiagas, svarbus veiksnys yra degumo parametrai. Dauguma „Vescom“ užuolaidinių audinių gaminami iš ugnį atstumiančio 100 proc. poliesterio. Tokiu būdu gaunamas paviršius, kuris nesunkiai prižiūrimas ir atitinka visuomeniniam sektoriui keliamus itin aukštus saugumo reikalavimus.
Akustiniai Annette Douglas dizaino užuolaidiniai audiniai skirti konferencijų salėms, daug stiklo turinčioms privačioms ar visuomeninėms erdvėms, kai norima atriboti erdves jų nesuskaidant, suvaldyti sklindantį aidą, nes jų garso sugeriamumo koeficientas alphaw 0,5-0,6.
[/su_note]Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2019 birželis.