Top Baneris

„Narestos“ prestižą augina profesionali komanda

2014 gegužės 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Dvidešimties metų patirtis statybų sektoriuje – ne priežastis lengviau atsikvėpti, pripažįsta statybų bendrovės „Naresta“ vadovas Arūnas Šlenys. Per tą laiką išauginta kvalifikuota komanda ir nepriekaištinga darbų kokybė tapo vizitine įmonės kortele, o buvimas žingsniu priekyje – kasdienybe, padedančia išvengti netikėtumų, kurie, anot „Narestos“ direktoriaus, statybų sektoriuje nereti ir ypač skaudūs.

Įmonės vizija keitėsi mažai

Pirmieji penkeri statybų bendrovės „Naresta“ veiklos metai – savo vietos po saule paieškos, trumpai apibendrino A. Šlenys ir pridėjo, kad kardinalių įmonės strategijos pasikeitimų per juos nebuvo. Mat vizija – tapti stipriu ir patikimu generaliniu rangovu – buvo aiški jau veiklos pradžioje, tad ir realizuota be didelio blaškymosi ar skambių metodikų.

Bendrovės „Naresta“ specializacija pastaruosius dešimt metų – monolitinių konstrukcijų betonavimo, ventiliuojamųjų fasadų įrengimo ir aukštos kokybės apdailos darbai. Veiklos kryptį, pasak pašnekovo, padiktavo Lietuvos ir Europos rinka. „Iš esmės versle negali sau leisti snustelėti, atsipalaiduoti, visuomet privalai žiūrėti į priekį, stebėti, analizuoti situaciją“, – konstatavo „Narestos“ vadovas.

Išmoktos sunkmečio pamokos

2008-aisiais prasidėjusi ekonominė krizė, išretinusi statybų įmonių gretas, gerokai pakoregavo ir „Narestos“ planus. „Teko priimti ryžtingus sprendimus, kad išgyventume. Kai kurie jų buvo skaudūs, sunkūs, tačiau viskas praeina. Žinoma, geriausia mokytis iš kitų klaidų, bet tenka taisyti ir mokytis iš savųjų“, – pabrėžė pašnekovas. Sunkiausia, anot įmonės vadovo, sunkmečiu buvo išlaikyti komandą – tam prireikė ir nemažai pastangų, ir sąnaudų. A. Šlenys pripažino – statybų sektoriui juodžiausiais 2009–2010 metais teko ne kartą perdėlioti prioritetus, spręsti įvairiausias problemas, dėlioti išlikimo statybų sektoriuje scenarijus.

Šis sektorius, įsitikino pašnekovas, specifinis: „Šiais metais domėjausi, ar Vilniaus regione yra daugiau stiprių vidutinio segmento rangovų, kurie savo veiklą būtų pradėję nuo nulio ir išsilaikę du dešimtmečius. Regis, daugiau tokių įmonių nėra. Tai geriausiai parodo, kad statybų sektorius labai rizikingas ir sunkiai prognozuojamas.“

Taigi net ir praėjus dvidešimčiai metų, pagrindinis „Narestos“ tikslas augti ir stiprėti išlieka. „Pagrindinė mūsų stiprybė – bendrovėje dirbantys inžinieriai, dar- bininkai, administracinis personalas. Jeigu jie tobulės, ir įmonė eis į priekį“, – neabejoja pašnekovas.

Sunkmečiu bendrovė „Naresta“ nepagailėjo investicijų dalyvaudama Statybos specialistų profesinės kvalifikacijos kėlimo programoje 2009–2012 metais. Šiam projektui įmonė atseikėjo 200 tūkst. litų. Likusią dalį finansavo Europos Sąjunga. Šiuo metu įmonė „Naresta“ dalyvauja dar viename Ugdymo plėtotės centro įgyvendinamame projekte „Profesijos mokytojų ir dėstytojų technologinių kompetencijų tobulinimo sistemos sukūrimas ir įdiegimas“.

Bendrovės stiprybė – darbuotojai

Ekonominė krizė, A. Šlenio teigimu, tapo pamoka tiems, kurie tinkamai neįvertino darbuotojų indėlio į sėkmingą įmonės veiklą: „Jei darbuotojams nebūtume laiku skyrę pakankamai dėmesio, jų tinkamai motyvavę, matyt, tos krizės nebūtume išgyvenę. Esame dėkingi inžinieriams, darbininkams, kurie suprato, kad sunkmečiu visi turėjome ką nors paaukoti.“ Situacijai statybų rinkoje gerėjant, rūpestis darbuotojais tik auga – nors nebereikia mąstyti apie išlikimą, įmonės planuose – tolesnis augimas, konkurencingumo didinimas ir pozicijų statybų sektoriuje stiprinimas. Į įmonę, anot A. Šlenio, nevengia sugrįžti netgi anksčiau apsisprendusieji paieškoti gardesnio kąsnio.

„Mūsų darbe svarbiausia – laikytis duoto žodžio“, – pabrėžė „Narestos“ direktorius. Šį įmonės bruožą įvertino kolegos ir partneriai. Su daugeliu jų bendrovė sėkmingai dirba ne vienus metus, įgyvendina projektą po projekto. „Nuolatiniai partneriai – privalumas. Mes dirbame su pagrindiniais statybų, nekilnojamojo turto žaidėjais. Su jais radome bendrą kalbą, – pasidžiaugė pašnekovas. – Žinoma, statybų versle ne mažiau svarbu išmanyti tai, ką darai.“

„Narestos“ komandoje, patikino įmonės vadovas, laukiami ir patyrę darbuotojai, ir jauni specialistai: „Iš pradžių jaunam žmogui nelengva: krūvis didelis, darbas sunkus, bet ateina laikas, kai imi grožėtis tuo, ką pats padarei. Pastatai stovi ištisus dešimtmečius, pro juos negėda praeiti, ypač žinant, kad savo darbą atlikai sąžiningai.“

Pagrindiniai objektai – sostinėje

Pagrindiniai įmonės užsakovai – privačios Vilniaus regiono įmonės. Sostinėje galima pamatyti įvairių „Narestos“ objektų: mažesnių ar didesnių, rekonstruotų ar naujai statytų.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video