Top Baneris

Įmones 9-ą kartą kviečia dalyvauti „Lietuvos BIM projektai“ konkurse

2024 kovo 20 d.
bim
Pasidalykite straipsniu

Devintus metus „Skaitmeninė statyba“ drauge su Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai“.

Konkursu siekiama išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką skaitmeninės statybos srityje – taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.

Kiekvienais metais BIM metodologijos reikšmė statybų sektoriuje vis didėja. Nuo 2022 m., kai BIM privalomai pradėtas taikyti viešajame sektoriuje, jo svarba išsiplėtė ir apima tiek privačius, tiek viešuosius projektus. Šis pokytis ne tik reiškia sektoriaus pažangą skaitmeninimo ir glaudesnio bendradarbiavimo link, bet ir atveria kelią tvarumo ir žaliosios statybos praktikai Lietuvoje. Vis spartėjantys skaitmenizacijos procesai Lietuvos statybų sektoriuje kartu didina šalies specialistų kompetencijas, o tai suteikia jiems galimybes lygiavertiškai konkuruoti užsienio rinkose.

„Šiuo metu Lietuvos statybų sektorius sparčiai vystosi, o skaitmeninės technologijos atlieka esminį vaidmenį. Kiekvienais metais šalies statybos įmonių įgyvendinamuose BIM projektuose pastebima pažanga, kuri pasižymi taikomų sprendimų kokybe ar profesionalesniu informacijos pateikimu. Tai rodo, kad sektorius sistemingai žengia skaitmenizacijos keliu, o rinkos dalyviai rodo vis didesnį atvirumą pokyčiams bei inovacijoms“, – teigia Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas, „Lietuvos BIM projektai“ konkurso komisijos pirmininkas Dalius Gedvilas.

Dalius Gedvilas
Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas, „Lietuvos BIM projektai“ konkurso komisijos pirmininkas Dalius Gedvilas. T. Biliūno/BNS nuotr.

Per 8 metus konkursui „Lietuvos BIM projektai“ pateikta daugiau nei 200 paraiškų su Lietuvos įmonių įgyvendintais privačiais ir valstybiniais BIM projektais.

Paraiškas konkursui „Lietuvos BIM projektai 2024“ su įgyvendintais BIM projektais galima teikti iki 2024 m. balandžio 8 d.

Šiemet projektai bus vertinami 9-iose kategorijose:

  • Geriausias gyvenamųjų pastatų BIM projektas
  • Geriausias visuomeninių pastatų BIM projektas
  • Geriausias gamybinių pastatų BIM projektas
  • Geriausias susisiekimo infrastruktūros BIM projektas
  • Geriausias inžinerinių tinklų BIM projektas
  • Geriausias kitų inžinerinių statinių BIM projektas
  • Geriausias BIM projektas užsienyje
  • Geriausias miesto modelio BIM projektas
  • Geriausias studentų BIM projektas

Konkurso tikslas – išrinkti geriausią šalies įmonių praktiką, taikant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti ir jų įgyvendinti projektai pristatyti konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, didžiausios statybų parodos RESTA 2024 metu.

Kodėl verta dalyvauti?

●  Konkurso dalyviai, komisijai įvertinus pateiktus projektus, bus įtraukti į viešą skaitmeninės statybos projektų modelius kurti ir taikyti BIM metodologiją gebančių Lietuvos įmonių registrą

● Dalyviams atiteks VšĮ „Skaitmeninė statyba“ rekomendacija viešųjų pirkimų konkursuose ir/ar kiti apdovanojimai

● Projektų viešinimas konkurso organizatorių priemonėmis

● Konkurso dalyviams suteikiama po 2 nemokamus bilietus į konferenciją „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“

● Konkurso nugalėtojai turės galimybę konferencijos „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“ metu pristatyti savo projektus renginio auditorijai Konkurso nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti konferencijos „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“ metu.

Registruokitės į renginį

Visi, besidomintys skaitmenine statica ir BIM, kviečiami į konkurso dalyvių projektų pristatymo renginį. Renginyje visi šių metų konkurso dalyviai išsamiai papasakos ir detaliai pristatys savo BIM projektus, o po kiekvieno pristatymo auditorija turės galimybę jiems užduoti kilusius klausimus ir pakviesti diskutuoti. Projektų pristatymų renginio programa bus paskelbta balandžio 10 d.

📅 Data: 2023 m. balandžio 16 d.
🕥 Laikas: 9.00–16.00 val.
📍 Vieta: bus paskelbta

Renginys yra viešas ir nemokamas, tačiau registracija – privaloma.
Screenshot 2024 03 20 at 08.59.38

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video