Top Baneris

Imasi gaivinti Gedimino prospekto vakarinę dalį

2016 gegužės 3 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius apsilankė baigiamoje rekonstruoti Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kur pasirašė ketinimų protokolą dėl sostinės savivaldybės ir bibliotekos bendradarbiavimo – suvienijus jėgas bus siekiama atgaivinti Gedimino prospekto vakarinę dalį, pritraukiant į ją daugiau žmonių, verslų ir veiklos.

Savivaldybė ir biblioteka bendradarbiaus, pritraukdamos tarptautinius renginius, skirtus moksleivių ir jaunų vilniečių švietimui bei verslumui, kartu skatins kūrybinės, technologines industrijas, mokyklų ir darželių įsitraukimą į interaktyvias bibliotekos programas. Modernioje atnaujintoje bibliotekoje ketinama įkurti patrauklias bendradarbystės erdves, kuriose lankytojai galės ne tik patogiai dirbti, mokytis ar leisti laisvalaikį, bet ir burtis į aktyvias bendruomenes.

„Iki šiol viešas gyvenimas Gedimino prospekte baigdavosi ties Lukiškių aikšte, todėl tikiuosi, kad rugsėjį atsidarysianti atnaujinta biblioteka taps nauja vilniečių traukos vieta bei atgaivins vakarinę Gedimino prospekto dalį“, – sakė Vilniaus meras R. Šimašius.

Bibliotekos kaimynystėje, Gedimino prospekto vakarinėje dalyje iki šiol labai trūko interaktyvių ir patrauklių erdvių. Savivaldybė su biblioteka plėtos įvairias iniciatyvas, susijusias su tarptautinių kūrybinių ir technologinių kompanijų pritraukimu į šią miesto dalį. Jau šią vasarą šalia bibliotekos, Gynėjų gatvėje „Barclays“ atidarys „Rise Vilnius“ bendradarbystės erdvę (ang. hub) startuoliams.

Miestas jau pasirašė sutartį ir dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo darbų. Šioje aikštėje prieš šimtmetį vykdavo mugės, virė gyvenimas, todėl siekiama, kad Lukiškių aikštė vėl taptų vilniečių mėgstama vieta, įgautų istoriškai adekvatų ir šiandienos poreikius atitinkantį pavidalą. Žadama, kad aikštėje bus patogu atsipūsti po darbų ar tiesiog pasiklausyti šalimais esančios bažnyčios kariliono muzikos. Darbai aikštėje prasidės dar šią vasarą, jų pabaiga planuojama kitą pavasarį.

Bibliotekų metais Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka užbaigia pagrindinio pastato rekonstrukciją – rekonstruotas pastato vidus ir atnaujintas interjeras, įrengtos komunikacinės sistemos, atnaujinta fasado apdaila. Tai – pirmoji tokio masto rekonstrukcija nuo bibliotekos įsikūrimo Vilniuje prieš 53 metus. Bibliotekoje bus siūlomos naujos paslaugos, lankytojams bus prieinami atviri knygų fondai, įkurta medijų skaitykla, garso įrašų ir muzikavimo studija, meno rezidencija. Bibliotekoje bus sukurtos vadinamosios bendradarbystės erdvės, taip pat atnaujintos konferencijų, seminarų ir parodų salės.

Iškilmingas bibliotekos atidarymas planuojamas rugsėjo 1 dieną.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video