Top Baneris

Ilzenbergo dvare įsikurs „Angelų medis“

2016 rugsėjo 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Sparčiai atgimstančiame Ilzenbergo dvare rytoj – rugsėjo 29 dieną – bus atidengta pirmoji skulptūra: šalia Meilės salos bei patrankų įsikurs „Angelų medis“.

Ilzenbergo dvaro penkiolikos hektarų angliško tipo parką papuošusi skulptūra „Angelų medis“ – trijų metrų aukščio iš bronzos pagamintas skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio kūrinys.

K. Dovydaitis pasakojo, kad įgyvendinti sumanymą užtruko vienerius metus, tačiau iš bronzos nulietas kūrinys – savotiškas dvaro atgimimo simbolis. Idėją kurti „Angelų medį“ skulptoriui pasufleravo ir viena dvaro legendų apie Ilgio ežere esančią Meilės salą.

„Medis, angelai, arba amūrai, – gyvybės simboliai. Dvaras atgimsta taip, kaip atgimsta medis. Šalia – Meilės sala, o dvaras prisikelia naujam gyvenimui. Siekiau pavaizduoti džiaugsmą. Džiaugsmą, kad dvaras nesunyko, todėl ir angelai džiaugiasi. Skulptūra – fontano akcentas, o vanduo ir gyvybės simbolis“, – kalbėjo skulptorius.

Remiantis istoriniais šaltiniais, Ilzenbergo dvarą 1515 metais įkūrė Livonijos riteris Berndtas fon Kersenbrockas. Dvaro rūmus supa parkas su tvenkiniais, įrengtais 3 kilometrų ilgio takais ir dekoratyviais suoliukais poilsiui. Nuo 2015 metų, kai parkas atvėrė vartus lankytojams, jų skaičius nuolat augo, o šių metų rugpjūtį kiekvieną savaitgalį čia lankėsi apie 500 turistų.

Ilzenbergo dvaras yra vienintelis Baltijos šalyse valdantis biodinaminį ūkį.

Po skulptūros atidengimo ceremonijos dvare koncertuos Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai, vėliau planuojama svečių ekskursija po atstatytą dvarą ir biodinaminiais principais čia veikiantį ūkį.

Daugiau apie dvaro istoriją ir šiandieną: Ilzenbergo dvaro istorijoje – senųjų žemės ūkio tradicijų tąsa


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video