Top Baneris

Ilgiausio ir aukščiausio Lietuvos tilto prieigose įrengs takus pėstiesiems

2021 vasario 8 d.
lyduvenu tiltas
Lyduvėnų tiltas (Aurimo Pališkio nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Ilgiausio (599 m) ir aukščiausio (42 m) tilto net tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse‎‎ prieigose ruošiamasi įrengti lankytojams skirtus takus, tai planuojama padaryti per artimiausius dvejus metus.

„Šiuo metu ruošiamasi pritaikyti lankymui Lyduvėnų geležinkelio tiltą. Mes lankytojams, kurie pereis Lyduvėnų tiltą, suprojektuojame takus, kad jie galėtų saugiai sugrįžti į Lyduvėnų miestelį“, – BNS sakė Dubysos regioninio parko direktorius Vygantas Kilčauskas.

Jo teigimu, ketinama įrengti takelius iš skaldos, taip pat suoliukus bei terasas ant šlaito. „Tai bus skaldos takeliai, keletas suolelių. Ten yra šlaitai pakankamai statūs, tai iškelia sąmatą visokių terasų darymas“, – teigė parko direktorius.

Anot jo, projektas galėtų kainuoti iki 30 tūkst. eurų, jo įgyvendinimas turėtų užtrukti nuo vienerių iki dvejų metų. Lėšos turėtų būti skirtos iš Europos Sąjungos fondų, taip pat prisidėti ketina ir Dubysos regioninio parkas.

Pirmasis medinis tiltas šioje vietoje pastatytas 1916-aisiais, jis buvo sugriautas per karą. Naujas gelžbetoninis traukinių eismui skirtas tiltas užbaigtas 1951-aisiais, jį statė sovietų paimti vokiečių belaisviai. Lyduvėnų tiltas yra Raseinių rajone.

Dokumentinis filmas apie Lyduvėnų tiltą:

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video