Top Baneris

Ilgąjį savaitgalį – medinių namų puošybos pamokos

2016 rugpjūčio 10 d.
AM nuotr.
AM nuotr.

Medinių namų puošyba – labai kūrybiškas ir nesudėtingas amatas, kurio gali išmokti kiekvienas, besidomintis tradicine architektūra ir norintis papuošti šimtmetį skaičiuojantį ar vos pernai pastatytą medinį namą. Tam reikia visai nedaug – žinių apie apylinkėse vyraujančią puošybą ir ornamentiką bei, žinoma, šiek tiek praktinių įgūdžių.

Ilgąjį savaitgalį Aplinkos ministerija kviečia pradėti Neries regioninio parko lankytojų centre (Vilniaus g. 3, Dūkštos), kur rugpjūčio 13 dieną 10 val. vyks praktinė–edukacinė pamoka apie medinių Vilnijos krašto pirkių puošybą ir mažąją sodybų architektūrą – tvoras ir tvoreles.

Apsilankiusieji sužinos, kuo skiriasi vėjalentė nuo karnizo, kas yra „lėkis“ ir nuo ko jis saugo namus, kaip „karūnuojami“ langai ir kokiais ornamentais savo pirkias puošė šių apylinkių gyventojai.

Tai pat bus galima pasižvalgyti po tradicines ir gamtinėje aplinkoje labiausiai tinkamas tvoras bei tvoreles, pasisemti įkvėpimo ornamentavimui. Teorinės žinios apie puošybos subtilybes bus iškart išbandomos praktiškai – prisiliečiant prie medžio ir kuriant medinius lėkius. Juos seminaro dalyviai galės pasiimti ir papuošti savo sodybas.

Kūrybinės dirbtuvės nemokamos. Visomis reikalingomis medžiagomis pasirūpins organizatoriai.

Šeštadienį vyksianti pamoka – dalis Neries regioninio parko direkcijos organizuojamo projekto „Grabijolai: kūrybinė paveldo laboratorija“. Projekto metu Grabijolų kaime (Elektrėnų sav.) tradicine puošyba bus papuošti 3 namai, o pagrindinė kaimo gatvelė pasipuoš 150 metrų naujų medinių tvorelių.

AM inf.

Komentarai