Top Baneris

Ilgai laukta olimpinė plaukikų meka Vilniuje

2023 gegužės 5 d.
L5 5829 Edit scaledTik SA
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pavadinimas: Lazdynų baseinas

Vieta: Erfurto g., Vilnius

Architektai: „Cloud architektai“ (Jovilė Porvaneckaitė-Dagelienė, Antanas Dagelis, Andrius Vilčinskas), „Slangen&Koenis“ (Erik Slangen, Sjef Vosters, Jakko Koenis, Sander Laheij)

Inžinieriai: „Sweco Lietuva“

Statytojas: Vilniaus miesto savivaldybė

Vystytojas: UAB „Vilniaus vystymo kompanija“

Gen. rangovas: AB „Panevėžio statybos trestas“

Plotas: 10,994 m2

Metai: 2023

Didžiulio ne tik sportininkų, bet ir visos šalies gyventojų dėmesio sulaukęs Lazdynų baseinas pagaliau atvėrė duris lankytojams. Tai įspūdingas sporto kompleksas, kurio Vilniaus miestas laukė jau kurį laiką, o išvykę plaukikai gali sugrįžti treniruotis olimpiniame sostinės baseine. Nors daugelis didžiųjų pasaulio miestų turi bent keletą tokio dydžio baseinų, galime pasigirti itin inovatyviu ir šiuolaikišku pastatu, kuris kausto tiek plaukikų, tiek kitokių sporto šakų atstovų bei kasdienių lankytojų dėmesį.

VMS 5135
Sauliaus Žiūros nuotr.

Atgaiva Lietuvos vandens sporto atstovams

Naujasis Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) standartus atitinkantis sostinės baseinas jau spėjo tapti sportininkų ir kitų lankytojų pamėgta vieta, kurios galimybės ir platus veiklos pasirinkimas atitinka įvairiausius poreikius. Šiuo metu apsilankę Lazdynų baseine galite išbandyti net 10 olimpinio standarto takelių 50 m plaukimo baseine ir 8 takelius 25 m ilgio nardymo baseine. Ten taip pat išvysite vienintelį Lietuvoje aukščiausią 10 m bokštelį šuoliams į vandenį bei papildomus 7 tramplinus.

Plaukikai gali nustoti bastytis po Lietuvą ir kitus Europos kraštus ieškodami tinkamos treniruočių vietos. Lazdynų baseine suteikiamos galimybės treniruotis įvairių sporto šakų meistrams, įskaitant šiuolaikinės penkiakovės atstovus, triatletus, akvatlono ir vandensvydžio sportininkus, sinchronistes, šuolininkus į vandenį bei kitokio vandens sporto mėgėjus ir profesionalus. Tai galimybė ne tik augti, bet ir stebėti: daugiafunkciame komplekse įrengtos 1000 vietų tribūnos prie ilgojo baseino ir dar 200 vietų prie trumpojo. Nors to neužtenka, kad būtų galima rengti aukščiausio tarptautinio lygio (išskyrus jaunimo) varžybas, tačiau tai žingsnis profesionalaus sporto link.

VMS 5077
Sauliaus Žiūros nuotr.

Kur kas daugiau nei 50 metrų

Bendradarbiavimas su užsienio kolegomis iš Olandijos tapo įdomia ir vaisinga patirtimi. Proceso metu abi komandos nagrinėjo įvairiausias tūrines išraiškas, kol gimė idėja viduje sujungti du baseinus naudojant begalybės (angl. „infinity“) formos funkcinių ryšių schemą. „Tuo metu supratome, kad tai tikrai puikus sprendimas, leisiantis sujungti 50 m ir šuolių baseino zonas vizualiai jų neatskiriant. Todėl vaikščiodami baseino viduje, lankytojai, profesionalai ir jų žiūrovai jaučiasi įvykių sūkuryje, abiejų baseinų erdvės jungiasi kampu tik per stiklinę vitriną, vienu metu galima apžvelgti abiejų zonų veiksmo lauką“, – pasakoja studijos „Cloud architektai“ architektė Jovilė Porvaneckaitė-Dagelienė.

Olimpinio dydžio baseino ypatybė – pakeliamasis dugnas, inovatyvi naujiena tokiame statinyje, kuri leidžia atskirti baseiną į tris funkcines zonas: 50 m plaukimui skirtus takus, 25 m plaukimui skirtus takus bei sekliąją zoną, kuri leidžia išnaudoti baseiną vaikų mokymui plaukti, vandens aerobikai, kitoms pramogoms. Baseino gylis – 3 m, todėl tinka tiek vandensvydžio sportui, tiek sinchroniniam plaukimui, o nardymo baseinas – 5 m gylio, jame įrengta speciali vandens paminkštinimo įranga ir pakeliamasis dugnas, kuris, jei nėra poreikio atlikti šuolius, leidžia 25 m plaukimo baseiną naudoti įprastai. Dar viena išmanioji komplekso technologija – skendimo prevencija, veikianti dirbtinio intelekto principu, kurios detektoriai aptinka 10 sekundžių ant dugno nejudantį objektą ir apie jį nedelsdami praneša gelbėtojams.

Daugiafunkciame komplekse yra ne tik plaukimo baseinai, bet ir 5 m skersmens sūkurinė vonia, treniruoklių zona, sporto klubas, kavinė, persirengimo ir administracijos zonos bei sausoji šuolių treniruočių – batutų zona, o pirčių komplekso įrengimą teko kuriam laikui atidėti, todėl jo atidarymo bus galima sulaukti metų pabaigoje.

L5 5805 Edit
Evaldo Lasio nuotr.

Dinamiškas tūris, kilęs iš gamtos

Pastato koncepcija – gamtos kontekstas ir noras didžiuliam statiniui suteikti lengvumo pojūtį. „Lapas, sklendžiantis virš kalvos“ – taip architektai įvardija savo pagrindinę vizijos idėją, kurią pradėjo vystyti dar 2014 m. pabaigoje. Projektui parinkta vieta pasižymi turtinga žalumos gausa, o sklypas turi labai išreikštą reljefą: viename lygyje yra gatvė su prieigomis, reljefas kyla link miškelio, kurio šlaitais Lazdynų bendruomenė naudojasi rekreacijai – pasivaikščiojimams gamtoje. „Savo architektūra siekėme kuo labiau įsilieti į esamą kontekstą – taip gimė tūrio ant žaliosios kalvos idėja. Plastišką tūrį pabandėme „pakabinti“ ant langų žiedo, kuris sukuria kalno takų vizualinę jungtį tiek su baseino vidumi, tiek su Erfurto gatve. Baseino tūris vizualiai įleidžiamas į žaliąją kalvą. Amorfiškas jo tūris virš jos sklendžia lyg vėjo nuo žemės pakeltas lapas, lengvai besileidžiantis žemyn ir priglundantis prie reljefo“, – sako J. Porvaneckaitė-Dagelienė.

Eksterjero kūrybinė išraiška slypi ne tik pačiame tūryje, bet ir fasadų sprendiniuose, kur buvo terasuojamos fibrocemento plokštės, paryškinant pastato formą ir jos sukimąsi. Anot architektų, eksterjerą norėjosi sukurti dinamišką, fasadų kampuose, baseino tūriui keičiant formą, tarpai tarp fibrocemento plokščių išretėja sukurdami tarsi prasislinkusių plokščių vaizdą. Pastato tūris sąmoningai kurtas derinant stačius, tūrio kilimą pabrėžiančius kampus kartu su apvaliais. Vaikštant aplink baseino tūrį ant žaliosios kalvos, akys lydi išraiškingą, tačiau kartu ir švelniai lenktą tūrio kraštinę. Pro šios  žaliosios kalvos lygio stiklines vitrinas visu perimetru atsiveria vaizdas į baseiną, o žaliosios kalvos viduje per stiklą akiai atsiveria šviesūs ir modernūs olimpinio baseino takeliai.

„Aplink vaikščiojome ir mes, buvo smagu po tiek metų išvysti realizaciją ir labiausiai iš profesionalų sportininkų išgirsti, jog tai yra aukšto lygio baseinas. Džiaugiamės galėję šiuo baseinu prisidėti gerinant šių profesionalų pasirengimo sąlygas. Neapsakomas džiaugsmas buvo matyti ir mažuosius lankytojus – tokie baseinai yra jų ateities standartas, tai turėtų tapti įprasta kasdieninės infrastruktūros dalimi“, – pasakoja J. Porvaneckaitė-Dagelienė.

L5 5910 Edit
Evaldo Lasio nuotr.
VMS 2499
Sauliaus Žiūros nuotr.

Įspūdingas objektas – įvairiapusiškos patirties rezultatas

Architektai dalijasi proceso patirtimi, kurią išskiria į tris epizodus: du sėkmingus ir vieną – ne. Visada maloni pradžia – laimėtas konkursas, projekto parengimas, o tada įvyko visiems žinomas projekto sustabdymas dėl baseiną stačiusio bankrutavusio rangovo. Tuo metu vieta buvo laikinai apleista, iškeltose konstrukcijose apsigyveno varnos, lizdus suko nemaža dalis vietinio miškelio faunos. Tačiau „Cloud architektai“ džiaugiasi, kad, naujam rangovui perėmus darbus, projektavimas taip pat prasitęsė ir apvyko sklandžiai užbaigti Lazdynų baseiną, kurio projektavimo procese dalyvavo kelios skirtingų sričių komandos, dirbusios kartu kaip orkestras.

„Lazdynų baseinas nebuvo pirmasis tokios tipologijos projektas mūsų studijai, 2018 m. atidarytas mūsų komandos projektuotas baseinas Klaipėdoje. Todėl negalime sakyti, kad kažką išmokome, ko nebuvome darę, šie baseinai yra itin skirtingi savo techniniais ir funkciniais parametrais, tačiau Lazdynai – arčiau širdies. Puiku, kad komandos nariai – Antanas Dagelis ir Andrius Vilčinskas, savo vaikystę ir jaunystę praleidę būtent šiame mikrorajone, galėjo sukurti ir įgyvendinti gražų statinį, kurti ir gražinti erdvę, su kuria juos sieja daug prisiminimų“, – sako „Cloud architektai“.

Bendrame kontekste Lazdynų baseinas iškėlė itin aukštą projektavimo kartelę Lietuvai. Tai energiškai efektyvus A klasės pastatas, kuriame įrengtos inovatyvios ir modernios technologijos perkelia lankytojų ir sportininkų patirtį į naują lygį.

DJI 0573 Edit
Evaldo Lasio nuotr.

Baseino statybos yra gana išskirtinė užduotis, kuri reikalauja didelės komandos pastangų – architektų, inžinierių, rangovų įdirbio – ir kurios metu reikia apgalvoti įvairiausias detales, nuo pamatų iki pastato specifikai būtinų atsparių vidaus ir išorės medžiagų. „Panevėžio statybos trestas“ (PST) ieškojo efektyviausių būdų suvaldyti visus kompleksinius Lazdynų baseino projekto įgyvendinimo būdus.

Kompleksiškas pasiruošimas

Vieni pagrindinių įmonės tikslų šiame objekte buvo nustatyti darbo prioritetus tarp visų subrangovų, suvaldyti darbo procesus įvairiuose jo etapuose, numatyti rizikas ir jų šalinimo sprendinius. Ypač greitai reikėjo per trumpą terminą paruošti darbo projektus ir suderinti su užsakovu pagrindinę inžinerinę įrangą. Tokiam dideliam objektui įgyvendinti reikia nemenko pasiruošimo, tad PST šiuo etapu atidžiai analizavo užsakovo reikalavimus, rinko projektuotojus, subrangovus. Taip pat svarbu numatyti tikslų terminą, racionalų biudžeto paskirstymą ir įvertinti galimas rizikas, susijusias su projekto įgyvendinimu. Vėliau vyksta pats procesas, atidi projekto eigos stebėsena, užtikrinant užsakovo lūkesčius.

Sudėtingas projektas – dideli iššūkiai

Lazdynų baseino projekte ir darbų procese netrūko inovatyvių sprendimų. „Reikėjo parinkti netipinius sprendimus organizuojant darbus, pavyzdžiui, važinėjanti platforma virš olimpinio baseino, kurios ilgis buvo net 27 m, – sako PST projektų vadovas Igoris Svetenko. – Taip pat reikėjo atsižvelgti į įvairius gaminių, medžiagų ir konstrukcijų reikalavimus dėl chloro agresyvumo, garso absorbcijos ir mikroklimato užtikrinimo.“

Iššūkių objekte pasitaikė būtent dėl dalies unikalių sprendinių, kuriuos lėmė ypatinga pastato paskirtis, darbams atlikti ir kokybei užtikrinti prireikė nemažai laiko. Negana to, PST perėmė buvusių rangovų darbą, o tai sukėlė papildomų trukdžių ir pareikalavo daugiau laiko juos sutvarkyti. „Kadangi pastatas nebuvo apsaugotas nuo neigiamo poveikio, svarbia užduotimi tapo perdažyti viso pastato metalines konstrukcijas priešgaisriniais dažais. Taip pat teko pakeisti metalo konstrukcijų tvirtinimo varžtus, pašalinti kitus paslėptus defektus“, – pažymi I. Svetenko.

Projekte išpildyti visi aukščiausi energiniai pastato reikalavimai. Be to, buvo atsižvelgta ir į kitus šiuolaikiškus bei energiją tausojančius sprendimus: pastate įrengtas automatizuotas šildymas ir vėdinimas bei naujausios vandens paruošimo technologijos. Baseino unikalūs bruožai – technologiniai sprendiniai vandenyje: įrengti du pakeliamieji dugnai ir važinėjanti baseino pertvara, atsirado automatinė skęstantį objektą fiksuojanti sistema ir daug kitų, iki šiol kituose Lietuvos baseinuose nesutinkamų, inovatyvių funkcijų.

Ilgai brandintas etapas

Lazdynų baseinas – unikalus projektas, išsiskiriantis aukštais kokybės reikalavimais, architektūra ir specifika. „Lazdynų baseino daugiafunkcį kompleksą būtų galima priskirti prie mažiau standartinių ir technologiškai sudėtingų projektų – tokių mūsų bendrovė per ilgus darbo metus yra sėkmingai įvykdžiusi ne vieną. Tai mūsų įsipareigojimo siekti meistriškumo ir pažangos liudijimas, o jis nebūtų įmanomas be PST komandos profesionalumo ir atsidavimo. Esame dėkingi už suteiktą galimybę prisidėti prie tokio reikšmingo objekto įgyvendinimo, – teigia PST generalinis direktorius Egidijus Urbonas ir pabrėžia: – Lazdynų baseino atsiradimas ypatingas tiek Vilniaus miesto, tiek visos šalies plaukimo bendruomenei ir plaukimo entuziastams. Visi galime didžiuotis, kad bent artimiausioje perspektyvoje tai yra moderniausia plaukimo erdvė regione, kurią turime ir galime naudotis.“

PST logo

Lazdynų baseinas – didžiausia vandens sporto bazė visuomenei ir sportininkams Vilniuje, kurios fasadiniams sprendiniams buvo parinktos „Kingspan“ įmonės siūlomos efektyvios ir tvarumu pasižyminčios daugiasluoksmės plokštės. „Didžiuojamės, kad projektuodami objekto fasadą architektai pasirinko mūsų „Karrier KL QuadCore®“ plokštes. Objekto architektūra yra šiuolaikiška ir išskirtinė, todėl džiaugiamės prisidėję prie jo įgyvendinimo“, – sako Justas Grigelionis, „Kingspan“ atstovas Lietuvoje.

DJI 0548 Edit
Nuotrauka Evaldo Lasio

Nauja fasado koncepcija

Fasadų konstrukcijoje naudotos daugiasluoksnės „Karrier KL QuadCore®“ plokštės turi itin geras šilumos izoliacijos savybes, kurios padeda sumažinti pastato šilumos nuostolius. Tai itin svarbu tokiose objektuose kaip baseinai, kur būtina palaikyti pastovią vidaus patalpų temperatūrą. Todėl Lazdynų baseino fasadų apdailai parinktos sertifikuotos „Karrier KL QuadCore®“ daugiasluoksnės „RAL 9005“ plieno spalvos plokštės, ant kurių vėliau buvo montuojama fasadų apdaila. Jos sukurtos specifiškai tam, kad galėtų perimti dalį eksterjero apdailos svorio, kartu pakeičiant tradicinę fasadų konstrukciją.

Greitis ir įrengimo sąlygos – žingsnis tvarių statybų link

„Karrier KL QuadCore®“ sistema yra nesudėtingai montuojama, įrengti galima praktiškai bet kokiomis oro sąlygomis, o tai leidžia pagreitinti statybų procesą. Kita, ne mažiau svarbi produkto ypatybė – puikūs šilumos izoliacijos parametrai ir galimybė rinktis įvairiausią rinkoje prieinamą fasadų apdailą. „Karrier KL“ plokščių puikių šiluminių ir priešgaisrinių savybių paslaptis slypi „QuadCore®“ šerdyje. „QuadCore“ technologija sukurta atsižvelgiant į poreikį prisidėti prie tvaresnės aplinkos kūrimo. Naujos kartos izoliacinė plokštė užtikrina itin aukštą kokybę bei ilgaamžiškumą ir suteikia:

  • žemiausią rinkoje šilumos laidumą;
  • tvarią statybų alternatyvą;
  • aukščiausią apsaugą nuo gaisro;
  • ilgiausią veikimo garantiją.

„Karrier KL QuadCore®“ plokštės yra padengtos specialia „Spectrum“ danga, kuri suteikia gaminiui pranašumą tarp kitų produktų. „Spectrum“ padengtos plokštės dėl panaudoto metalo lydinio įgyja geriausią atsparumo korozijai klasę. Taip pat jos pasižymi atsparumu UV spinduliams, dėl ko geriau išlaiko spalvą. Pati danga sukurta pagal „Kingspan“ tvaraus vystymo politiką: joje nėra ftalatų, sunkiųjų metalų ir ją galima visiškai perdirbti.

Tvarus sprendinys

Be to, kad „Karrier KL QuadCore®“ pagerina energinį efektyvumą, šios plokštės taip pat prisideda ir prie mažesnio poveikio aplinkai. Jose nėra naudojamos jokios kenksmingos medžiagos, chlorofluorinti angliavandeniliai, hibridinis koaksialinis pluoštas ir kt. Kokybiškų ir aplinkai draugiškų medžiagų kombinacija, sistemos privalumai prisideda prie galimybės būti įvertintiems skirtingais tvarumo standartų sertifikatais, tokiais kaip „BREEAM“.

„Mūsų technologinis skyrius – aukštos kvalifikacijos ekspertų komanda, kuri konsultuoja projektuotojus, specialistus ir rangovus įvairiose srityse: projektuojant pastatus, pritaikant ir integruojant gaminius, prižiūrint statybų reikalavimus ir darbus. Todėl šio pastato fasado projektavimas mums buvo puiki papildoma patirtis“, – pažymi J. Grigelionis.

Fasadai kūrybinei išraiškai

Tinkamas fasado parinkimas daro įtaką taip pat ir pastato meninei koncepcijai. Architektai rinkosi fibrocemento plokštes, kurios padėjo išpildyti meninę projekto idėją. „Parinktos plokštės yra terasuojamos, taip paryškinant pastato formą ir jos sukimąsi. Fasadų kampuose, baseino tūriui keičiant formą, tarpai tarp fibrocemento plokščių išretėja sukurdami tarsi prasislinkusių plokščių vaizdą. Taip fasadas įgauna dinamiškumo, pabrėžiamos jo formos sukimasis“, – teigia studijos „Cloud architektai“ direktorius Antanas Dagelis. Tad objekte fasado sprendinys tapo vienu iš svarbių momentų, o pačios plokštės suteikė lankstumo renkantis eksterjero išraišką.

Kingspan Group building materials company logo with lion.svg

Vienas esminių sėkmingo baseino veikimo elementų – kokybiška hidroizoliacija, užtikrinanti ilgametį naudojimą be jokių iššūkių. Naujajame sostinės olimpiniame baseine buvo pasiūlyti profesionalų hidroizoliacijos sprendiniai: šiuolaikinė architektūra ir išmanieji pastatai nebeįsivaizduojami be naujausių technologijų ir tvarių sprendimų, galinčių užtikrinti pastato kokybę daugeliui metų. Įrengiant Lazdynų baseiną ir jo prieigą, dušų kambarius ir balkonus, hidroizoliacinių sistemų medžiagas patikimai parinko ir tiekė UAB „SCHOMBURG Baltic“. Įmonė per savo veiklos metus yra tiekusi medžiagas ir prižiūrėjusi darbų eigą daugelyje Lietuvos, Latvijos ir Estijos baseinų.

L5 5944 Edit
Evaldo Lasio nuotr.

Universalus ir kokybiškas pasirinkimas

Lazdynų baseinas – nemenka užduotis kiekvienam projektuotojui ir tiekėjui. Prisidėję prie tokio stambaus objekto, „Schomburg“ gaminių atstovai nenorėjo apsunkinti rangovo su daugybe skirtingų produktų kiekvienai patalpai, todėl buvo naudojamos medžiagos, tinkamos visoms šlapioms zonoms, pirtims, baseinui, sūkurinėms vonioms ir kt. Parinkę geriausius gaminius, kurie būtų tinkami skirtingoms patalpoms, įmonė užtikrino, kad neįvyks žmogiškoji klaida dirbant sumaišius tą pačią paskirtį turinčius produktus.

„Dirbdami siekėme nenukrypti nuo projektinių reikalavimų, o parinkdami konkrečius produktus stengėmės galvoti apie jų efektyvumą, kurių išeigos yra daug mažesnės negu daugelio konkurentų siūlomų produktų, ir laiko taupymą – rišimosi greitį. Sistema susideda iš grunto „ASO-UNIGRUND-K-BLAU“, kuris tiekiamas koncentruotas, remontinių mišinių sistemos „ASODUR BIS“, kurią galima lyginti įvairiais storiais, elastingos dviejų komponentų hidroizoliacijos „AQUAFIN 2K/M-Plius“, sandarinimo juostos, plytelių klijų „MONOFLEX“ ir epoksidinio glaisto“, – apie hidroizoliacijos sistemą pasakoja UAB „SCHOMBURG Baltic“ vadovas Gytis Jonas Vitkus.

Tvarūs sprendimai ir iššūkiai

Didžiausias iššūkis tiek projektuotojams, tiek rangovui ir tiekėjams tapo Lazdynų baseino „perstatymas“. Dėl sustabdytų statybų ir pasikeitusių rangovų teko susidurti su kai kuriomis nenumatytomis problemomis. Betonavimas atliktas, bet stogas buvo visiškai neįrengtas, o tai lėmė, kad UAB „SCHOMBURG Baltic“ siūloma hidroizoliacija turėjo uždaryti drėgmę ne tik po plytele iš viršaus, bet ir leisti iki galo išdžiūti statybinėms konstrukcijoms. Bendrovės pasiūlyta „AQUAFIN 2K/M-Plius“ cementinė hidroizoliacija praleidžia garus, neuždaro džiūvimo proceso.

„Tvarumas ir ekologijos klausimas šiandienėje statyboje ypač svarbūs, dėl to, norėdami sumažinti poveikį aplinkai, rinkdami plytelių klijus, dėmesį skyrėme jų išeigai. Vietoj įprastų 4 kg/m² „SCHOMBURG GmbH & Co KG“ gaminamų „MONOFLEX“ elastingų plytelių klijų išeiga – tik 2,8 kg/m², dirbant su 10 mm šukomis, todėl cemento sąnaudos reikšmingai mažėja. Džiaugiamės pasiektais rezultatais. Įgyvendintas baseino projektas, naudojant kokybiškus produktus, miestiečiams ir jų svečiams tarnaus ilgus metus“, – užtikrina G. J. Vitkus.

Schomburg Logo 26 1 4c coated 600dpi1

Gaisro signalizacijos ir viešųjų pranešimų sistemos priklauso gyvybės apsaugos (angl. „life safety“) sistemų grupei. Vien iš pavadinimo aišku, kokią svarbią reikšmę abi sistemos turi pastate esančių žmonių saugumui ir gyvybei. Renkantis gaisro signalizacijos sistemą svarbu atsižvelgti į:

  • patikimumą ir greitį;
  • klaidingus pavojaus signalus;
  • lankstumą ir naujausias technologijas.
images

Kokios sistemos parinktos baseino saugumui?

Lazdynų baseine įrengtoje „Bosch Avenar“ sistemoje naudojamos sudėtingos ir novatoriškos technologijos. Visa sistema yra technologiškai visiškai suderinama su komponentais, kurie atsiras ateityje, todėl naudotojas galės plėsti ir papildyti ją be ypatingų rūpesčių. Viešųjų pranešimų ir balso evakuacijos (VPBE) sistemos yra būtinos sprendžiant saugumo ir saugos iššūkius. Pagrindinė įrengtos sistemos „Praesensa“ užduotis – informuoti žmones apie pastate kilusį pavojų, o pranešimas turi pasižymėti toliau išvardytomis savybėmis:

  • turi būti tinkamo akustinio stiprumo – skambėti taip, kad jį išgirstų visi pastate esantys žmonės;
  • kalba turi būti suprantama – tokios kokybės, kad lankytojas labai aiškiai suprastų pranešimo tekstą.

Projektuojant VPBE sistemą naudoti kompiuterinio modeliavimo algoritmai, leidžiantys parinkti tokius garsiakalbius ir jų montavimo vietas, kad būtų užtikrinami abu reikalavimai. „Bosch“ sistema „Praesensa“ ir aukštos kokybės garsiakalbiai leido naudoti sistemą ir pagal antrinę paskirtį: transliuoti per ją įprastinius balso pranešimus, reklaminę informaciją ir foninę muziką.

Itin svarbus detalumas

Kiekviena Lazdynų baseino projekto dalis kruopščiai tikrinta siekiant, kad būsimosios sistemos atitiktų joms keliamus reikalavimus, o vėliau, žvelgiant techniniu aspektu, veiktų nepriekaištingai. Kadangi projekto įgyvendinimas užtruko, teko spręsti nemažai iššūkių ir glaudžiai bendradarbiaujant su projektuotojais pavyko paruošti priešgaisrinės ir įsibrovimo signalizacijos, vaizdo stebėjimo ir VPBE sistemų projektus. Kiekvienai sistemai buvo keliami didesni technologiniai ir kokybiniai reikalavimai, kad Lazdynų baseinas atitiktų aukštus kokybės standartus ir net po daugelio eksploatacijos metų išliktų modernus ir technologiškai pažangus.

Patirtis ir inovatyvumas

„Bosch Security“ turi ilgalaikę patirtį kuriant inovatyvias technologijas, kurios privalo atitikti tokioms sistemoms keliamus reikalavimus. „Bosch“ klientai, diegdami jų produkciją, žino, kad gauna našiausius ir tvarius sprendimus. Bendradarbiaudama su savo klientais ir tiekėjais, įmonė tausoja vertingus išteklius, didina ilgalaikį energijos vartojimo efektyvumą, skatina žmonių gerovę ir išpildo lūkesčius.

Platus „Bosch“ produktų pasirinkimas suteikia įmonei išskirtinę galimybę pasiūlyti savo technologijas daugelyje sričių: nuo buitinių vartotojų iki karinių objektų ir kritinės infrastruktūros projektų. Viešasis sektorius – ne išimtis, o sėkmingai įgyvendintas Lazdynų baseino projektas – tik dar vienas to įrodymas. Įmonė džiaugiasi prie jo prisidėjusi ir kad tai dar vienas iš daugelio projektų, kuriame darnus ir sklandus sistemų darbas leidžia svečiams jaustis saugiai, o aptarnaujančiam personalui teikti aukštos kokybės paslaugas.

„Bosch“ – technologijos gyvenimui!

bosch

Lazdynų baseino projekte UAB „Šviesos technologijos“ rūpinosi kokybišku apšvietimu ir įgyvendino FINA reikalavimus, užtikrinančius komfortišką, neakinantį ir ilgaamžį apšvietimą. Objekte naudoti tokių puikiai žinomų gamintojų kaip „Zumtobel“, „Thorn“, „Delta Light“, „Siteco“, „Wibre“ ir „Ligman“ produktai. Glaudus darbas su architektais, rangovu ir užsakovu leido preciziškai įgyvendinti unikalaus projekto užsibrėžtus tikslus.

pre b60f20c7e440fc457638e2d868142306

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video